Portret bez (s)rama: Boris Bratina - ministar informisanja koji targetira novinare i koji govori da policija "može da bije i ubije studente"
Nova pre 14 sati

Ministar informisanja Boris Bratina uputio je pismo vlasniku Alpaka i novoizabranom direktoru UG medija u kom ga poziva da registruje ove medije u Srbiji, opisujući ih istovremeno kao "neprijatelje države koji progone predstavnike vlasti". Blag odnos, odnosno povlađivanje predstavnicima režima trebalo bi da bude misija novinara u Srbiji, te je u tu svrhu objava na sajtu resornog ministarstva zaključena sa nadom da će novi vlasnik prozreti prevare i krenuti putem koji se već kreće većina medija u zemlji.
Boris Bratina, koji ispred svog imena voli da istakne "prof. dr", tokom svog ministarskog mandata nije se istakao samo pismom u kom je medije koji posluju u okviru Junajted grupe optužio da su deo "prevare veka", "piratske šeme" i "kriminalnog medijskog projekta", već i izjavama u kojima je relativizovao napade na novinare. Nakon što je Centar za društvenu stabilnost u aprilu objavio spisak od 45 imena, na kojem su mahom novinari nezavisnih medija i kritičari
Dodaj Naslovi.net kao Google izvor











