Kamala Harris

Kamala Harris za 24 sata prikupila rekordnu sumu novca

Kamala Harris za 24 sata prikupila rekordnu sumu novca

Bloomberg Adria 23.07.2024
Potpredsednica Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Kamala Harris potukla je rekorde u prikupljanju novca za svoju kampanju da bude nominovana za kandidatkinju Demokratske stranke na predsedničkim izborima u novembru. Potez dolazi nakon što se u nedelju… »
Kako Kamala Harris gleda na svijet: Od Gaze i Rusije do Kine i Indije

Kako Kamala Harris gleda na svijet: Od Gaze i Rusije do Kine i Indije

Al Jazeera 23.07.2024
Očekuje se da će demokratska predsjednička kandidatkinja Kamala Harris uglavnom ostati dosljedna politici predsjednika Josepha Bidena prema Kini, Ukrajini i Gazi. Potpredsjednica Sjedinjenih Američkih Država Kamala Harris u ponedjeljak je učvrstila svoj… »
Evo kako Kamala Harris stoji u anketama

Evo kako Kamala Harris stoji u anketama

SEEbiz 22.07.2024
NEW YORK - Američki predsjednik Joe Biden završio je svoju kampanju za reizbor nakon što su stranački kolege izgubili vjeru u njegovu mentalnu oštrinu i sposobnost da pobijedi Donalda Trumpa, te je podržao potpredsjednicu Kamalu Harris da ga zamijeni u… »
Ko je Kamala Harris i može li pobijediti Donalda Trumpa?

Ko je Kamala Harris i može li pobijediti Donalda Trumpa?

Al Jazeera 22.07.2024
Predsjednik Joe Biden podržao je Kamalu Harris nakon što se povukao iz predsjedničke utrke. U zaokretu u američkoj politici, predsjednik Joe Biden rekao je da se neće kandidirati za reizbor u novembru, te je podržao potpredsjednicu Kamalu Harris. Harris… »
Kamala Harris između umerenih struja i politike identiteta

Kamala Harris između umerenih struja i politike identiteta

Bloomberg Adria 22.07.2024
Potpredsednica Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Kamala Harris gotovo je sigurna naslednica predsedničke kandidature Josepha Bidena, a pred njom je ozbiljan zadatak da uhvati koraka s republikanskim kandidatom Donaldom Trumpom, koji je znatno učvrstio… »
Harris u prvom obraćanju neumjereno hvalila Bidena

Harris u prvom obraćanju neumjereno hvalila Bidena

SEEbiz 22.07.2024
WASHINGTON - Govoreći na svom prvom pojavljivanju u javnosti otkako je predsjednik Joe Biden napustio predsjedničku utrku 2024. u nedjelju poslijepodne, potpredsjednica Kamala Harris neumjereno je hvalila predsjednikovo nasljeđe. "Naslijeđe Joea Bidena u… »
Vodeće demokrate podržale Kamalu Harris, rekordne donacije

Vodeće demokrate podržale Kamalu Harris, rekordne donacije

Slobodna Evropa 22.07.2024
Potpredsednica SAD Kamala Haris (Harris) dobila je podršku nekoliko vodećih članova Demokratske partije kao i rekordne donacije dok nastoji da obezbedi predsedničku nominaciju partije dan pošto se predsednik Džo Bajden (Joe Biden) povukao iz trke… »
Netanjahu u Vašingtonu i prvi test za Kamalu Haris: Da li će razgovarati i hoće li ga kritikovati?

Netanjahu u Vašingtonu i prvi test za Kamalu Haris: Da li će razgovarati i hoće li ga kritikovati?

Danas 23.07.2024
Jedna od ključnih intriga koja visi oko sporne posete Benjamina Netanjahua Vašingtonu ove nedelje jeste kakav će ga prijem dočekati u Beloj kući i kako će ga primiti Džo Bajden i njegova potpredsednica – i verovatno kandidatkinja Demokratske stranke… »
Pet stvari koje treba da znate danas: Stellantis se u Kragujevcu sprema za borbu protiv Kine

Pet stvari koje treba da znate danas: Stellantis se u Kragujevcu sprema za borbu protiv Kine

Bloomberg Adria 23.07.2024
U Kragujevcu je počela probna proizvodnja "fiat grande pande", Kamala Harris je izbila u prvi plan političkih dešavanja u Sjedinjenim Državama, a Grčka se ponovo muči s velikim brojem turista. Donosimo vam pet stvari koje treba da znate danas. Vučić… »
Evropske akcije ojačale posle političkog preokreta u SAD

Evropske akcije ojačale posle političkog preokreta u SAD

Bloomberg Adria 22.07.2024
Akcije u Evropi u ponedeljak su porasle, dok su investitori pratili politička dešavanja u Sjedinjenim Američkim Državama, gde je iz predsedničke trke izašao Joe Biden, a na njegovo mesto pretenduje Kamala Harris. Panevropski berzanski indeks Stoxx 600… »

Vesti dana »