Povezane vesti

ETA se razoružala, policija pronašla veliku količinu oružja

ETA se razoružala, policija pronašla veliku količinu oružja

Radio 021 08.04.2017
Francuska policija pronašla je na stotine kilograma eksploziva i desetine komada oružja u skladištima baskijske separatističke grupe ETA koja je pristala da se u potpunosti razoruža. "Policijske službe su otišle na lokacije sa spiska koji je ETA… »
Rahoj traži da se ETA izvini i definitivno rasformira

Rahoj traži da se ETA izvini i definitivno rasformira

RTS 08.04.2017
Španska vlada zatražila je da se baskijska separatistička grupa ETA izvini za višedecenijsko nasilje i potom se definitivno rasformira, nakon što je Francuskoj dostavila listu lokacija sa skrivenim oružjem, kako bi do kraja ispunila obećanje o svom… »
ETA predala Francuskoj listu skladišta oružja

ETA predala Francuskoj listu skladišta oružja

Novi magazin 08.04.2017
Baskijska separatistička organizacija ETA predala je danas vlastima Francuske spisak skladišta oružja posle obećanja da će započeti proces razoružavanja, prenela je agencija Frans pres. ETA je navela da će tom inicijativom biti "spuštena zavesa"… »
ETA predaje naoružanje

ETA predaje naoružanje

Radio 021 08.04.2017
Baskijska separatistička organizacija ETA saopštila je da više nije oružana grupa i najavila da će danas predati oružje. Oni su u pismu koje je objavio BBC ipak upozorili da "neprijatelji mira još mogu da ugroze taj proces". ETA je navela da je sav… »

Vesti dana »