Povezane vesti

Dan kada je plakala cela Juga (video)

Dan kada je plakala cela Juga (video)

Mondo 04.05.2017
U 18.50 svi TV ekrani zacrnjeni su na 30 sekundi, a onda je spiker Miodrag Zdravković pročitao: "Umro je drug Tito". Na današnji dan pre 37 godina umro je Josip Broz Tito, doživotni predsednik SFRJ i Saveza komunista, vrhovni komandant oružanih snaga… »
Jugoslavija je pre 37 godina najtužniju vest čula od ovog čoveka (video)

Jugoslavija je pre 37 godina najtužniju vest čula od ovog čoveka (video)

Blic 04.05.2017
Na današnji dan, pre tačno 37 godina, umro je Josip Broz Tito. Prisećamo se te 1980. godine i čoveka koji je smrt predsednika saopštio Jugoslaviji. Maj 1980: Spikeru Miodragu Zdravkoviću pripala je dužnost da tv-gledaoce prvi obavesti o smrti Tita… »
Čovek koji je saopštio Jugoslaviji da je umro drug Tito: Izdržao je gardista, izdržao sam i ja

Čovek koji je saopštio Jugoslaviji da je umro drug Tito: Izdržao je gardista, izdržao sam i ja

Noizz 04.05.2017
Umro je drug Tito! Ovu vest pročitao je pre tačno 37 godina Miodrag Mile Zdravković, u to vreme već vrsni spiker RTV Beograd, i - postao legenda. - Četrnaestog februara rečeno mi je da se ne udaljavam iz Beograda i da stalno budem u vezi s… »
Miodrag je pre 37 godina izgovorio najtužnije reči: "Umro je drug Tito" (FOTO) (video)

Miodrag je pre 37 godina izgovorio najtužnije reči: "Umro je drug Tito" (FOTO) (video)

Telegraf 04.05.2017
I spiker je samo čovek. Čak i kada ima iskustvo i ugled jednog Miodraga Zdravkovića. Čak i kada unapred sazna da će on biti taj koji će najtužniju vest saopštiti gledaocima televizije. A Miodrag Zdravković je znao. Na današnjji dan, pre tačno… »

Vesti dana »