Povezane vesti

Privremeni direktor FBI odbija da odgovori da li je Trump pod istragom

Privremeni direktor FBI odbija da odgovori da li je Trump pod istragom

Slobodna Evropa 11.05.2017
Čovjek koji je privremeno preuzeo američki Federalni istražni biro (FBI) nakon što je Donald Trump otpustio dosadašnjeg direktora Jamesa Comeya, Andrew McCabe je izjavio u Kongresu da ne može odgovoriti na pitanje – da li se protiv predsjednika… »
Tramp bio sve besniji na Komija pre odluke da ga otpusti

Tramp bio sve besniji na Komija pre odluke da ga otpusti

Glas Amerike 11.05.2017
Predsednik Donald Tramp izjavio je u intervjuu za TV mrežu NBC da bi smenio direktora FBI-a čak i da za to nije dobio preporuku vrha Sekretarijata za pravosuđe. Tramp je u prvom intervjuu posle smene rekao da Komi voli da se pravi važan i da je FBI… »
Tramp se još nije oslobodio Komija

Tramp se još nije oslobodio Komija

Politika 11.05.2017
Iako je otpušten s mesta direktora FBI, Džejmsa Komija je senat pozvao da svedoči o navodnom ruskom uticaju na američke izbore. Posle niza neočekivanih političkih smena i ostavki visokih američkih zvaničnika, u SAD su podeljena mišljenja da li… »
(Video) Tramp progovorio o smeni direktora FBI: Tog bih foliranta svakako najurio!

(Video) Tramp progovorio o smeni direktora FBI: Tog bih foliranta svakako najurio!

Kurir 11.05.2017
Američki predsednik Donald Tramp progovorio je o razlozima iznenadne smene direktora FBI Džejmsa Komija. On je u prvoj izjavi posle smene rekao da bi " u svakom slučaju dao otkaz Komiju, čak i da mu to nije savetovalo Ministarstvo pravosuđa". "Komi… »
Trump: Nisam pod istragom zbog dosluha s Rusijom

Trump: Nisam pod istragom zbog dosluha s Rusijom

Al Jazeera 11.05.2017
Andrew McCabe će Senat izvijestiti o uplitanju u istragu o povezanosti Rusije i predsjedničke kampanje Donalda Trumpa. Američki predsjednik Donald Trump izjavio je da zna da nije pod istragom zbog "dosluha" sa Rusijom. On je u intervjuu za televiziju… »
Tramp: Znam da nisam pod istragom zbog „dosluha” sa Rusima

Tramp: Znam da nisam pod istragom zbog „dosluha” sa Rusima

Politika 11.05.2017
VAŠINGTON – Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da zna da nije pod istragom zbog „dosluha” sa Rusijom. On je u intervjuu za televiziju NBC kazao da je razgovarao sa bivšim direktorom FBI Džejmsom Komijem jednom na večeri i dva… »
Tramp smenio šefa FBI

Tramp smenio šefa FBI

Vesti online 11.05.2017
Predsednik SAD Donald Tramp smenio je direktora FBI Džejmsa Komija, saopštila je Bela kuća. U vrlo grubom pismu Tramp obaveštava Komija da je "dobio preporuku ministra pravde Džefa Sešensa i zamenika ministra Roda Rozenštajna o potrebi za 'svežom… »
Vršilac dužnosti FBI: Neće se tolerisati mešanje u istragu o ruskim vezama

Vršilac dužnosti FBI: Neće se tolerisati mešanje u istragu o ruskim vezama

Novi magazin 11.05.2017
Vršilac dužnosti direktora američkog Federalnog istražnog biroa (FBI) Endru Mekejb rekao je danas članovima Senata da će ih obavestiti ako bude pokušaja da se utiče na istragu o mešanju Rusije u izbore i mogućim vezama sa štabom predsednika… »
FBI: Nastavak istrage o Trampu i nakon smene Komija

FBI: Nastavak istrage o Trampu i nakon smene Komija

Večernje novosti 11.05.2017
Vršilac dužnosti direktora FBI Endrju Mekejb izjavio je da se istraga o mogućim vezama predizborne kampanje Donalda Trampa sa navodnim ruskim mešanjem u izbore nastavlja. Vršilac dužnosti direktora FBI Endrju Mekejb izjavio je danas da se istraga o… »
Putin o smeni Komija: Šta mi imamo s tim, idem da igram hokej

Putin o smeni Komija: Šta mi imamo s tim, idem da igram hokej

RTS 11.05.2017
Ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, sudeći prema odgovoru koji je dao novinarki Si-Bi-Esa, nije preterano zanimljiv slučaj smene direktora Federalnog istražnog biroa Džejmsa Komija i mnogo je više zainteresovan za hokej. Upitan šta misli o smeni… »
Da li je direktor FBI smenjen da se spreči istraga o ruskim vezama?

Da li je direktor FBI smenjen da se spreči istraga o ruskim vezama?

Slobodna Evropa 11.05.2017
Sada već bivši direktor Federalnog istražnog biroa (FBI) Džejms Komi (James Comey) je smenjen jer je želeo da proširi istragu o mogućim vezama Rusije i izbornog štaba Donalda Trampa (Trump) prošle jeseni, te da je odbio zahtev Trampa i njegovih… »
Peskov: Moguća smena ambasadora nema veze sa otkazom Komija

Peskov: Moguća smena ambasadora nema veze sa otkazom Komija

Večernje novosti 11.05.2017
Mogućnost promene ruskog ambasadora u SAD nema veze sa otpuštanjem direktora Federalnog istražnog biroa (Ef-Bi-Aj), Džejmsa Komija, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov. Mogućnost promene ruskog ambasadora u SAD nema veze sa otpuštanjem… »
Džejms Komi: Nije šala

Džejms Komi: Nije šala

Danas 11.05.2017
U izveštajima vodećih medija prvo je istaknuta reč "šok", pa tek onda vest da je predsednik Sjedinjenih Država Donald Tramp smenio direktora Federalnog istražnog biroa (FBI) Džejmsa Komija. Tramp je pismom obavestio Komija (56) o svojoj odluci, ali… »
Putin: Šta mi imamo sa Komijem? Idem da igram hokej

Putin: Šta mi imamo sa Komijem? Idem da igram hokej

Vesti online 11.05.2017
Posle smene direktora FBI Džejmsa Komija, svi su taj Trampov postupak odmah doveli u vezu sa istragom o Trampovim vezama sa Rusijom. A šta o svemu tome misli Vladimir Putin? Naime, on se spremao da odigra partiju hokeja u Sočiju, kada ga je novinarka… »
Raste broj opklada na to da će Tramp biti opozvan

Raste broj opklada na to da će Tramp biti opozvan

Blic 11.05.2017
Nakon što je otpustio direktora Federalnog istražnog biroa (FBI) Džejmsa Komija, došlo je do velikog broja opklada na to da će predsednik SAD Donald Tramp biti opozvan, saopštile su kladionice za AFP. Demokratski kongresmeni pozivaju na nezavisnu… »
AFP: Tramp u političkoj oluji posle smenjivanja direktora FBI

AFP: Tramp u političkoj oluji posle smenjivanja direktora FBI

Novi magazin 11.05.2017
Američki predsednik Donald Tramp je u "političkoj oluji" posle svoje odluke o smenjivanju direktora Federalnog istražnog biroa (FBI) Džejmsa Komija, za koju sam Tramp kaže da nema veze sa istragom eventualnog mešanja Rusije u tok prošlogodišnjih… »
Svilen gajtan za "neposlušne": Tramp je eliminisao šefa FBI, a ovo je pravi razlog

Svilen gajtan za "neposlušne": Tramp je eliminisao šefa FBI, a ovo je pravi razlog

Blic 11.05.2017
Kada se u budućnosti istoričari, novinari i politički analitičari budu sećali mandata Donalda Trampa, u svim analizama posebno ako ne i najvažnije mesto zauzimaće ime Džejmsa Komija, sada već bivšeg direktora FBI. Da nije bilo njegovog otvaranja… »
Komi otpušten usred istrage o "ruskoj vezi"

Komi otpušten usred istrage o "ruskoj vezi"

Večernje novosti 11.05.2017
Donald Tramp smenio direktora FBI zbog lošeg rukovođenja "pretresanjem" mejlova Klintonove. Tramp ga čak nije ni pozvao, šef FBI saznao da je on "vest dana" gledajući TV. ODLUKA predsednika SAD Donalda Trampa da smeni direktora Federalnog istražnog… »
(Video) Pogledajte fenomenalnu putinovu reakciju na smenu šefa FBI: Ja se spremam da igram hokej

(Video) Pogledajte fenomenalnu putinovu reakciju na smenu šefa FBI: Ja se spremam da igram hokej

Kurir 11.05.2017
Smenjivanje šefa FBI Džejmsa Komija nikako neće uticati na odnos Moskve i Vašingtona, Rusija s tim nema nikakve veze, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin. "Nikako neće uticati. Vaše pitanje — nemojte se ljutiti na mene, molim vas —… »
Ap: Komi tražio više novca za istragu FBI-aja o mešanju Rusije u izbore

Ap: Komi tražio više novca za istragu FBI-aja o mešanju Rusije u izbore

Blic 10.05.2017
Smenjeni direktor Federalnog istražnog biroa (FBI) Džejms Komi tražio je od kongresmena da od Ministarstva pravde traže više novca za istragu FBI-ja o ruskom mešanju u američke izbore, rekla su tri američka zvaničnika. Američki predsednik Donald… »
Putin: Otpuštanje Komija neće uticati na odnose sa SAD

Putin: Otpuštanje Komija neće uticati na odnose sa SAD

Blic 10.05.2017
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas da odluka predsednika SAD da otpusti direktora Federalnog istražnog biroa (FBI) Džejmsa Komija neće uticati na odnose SAD i Rusije. Putin je naglasio da Rusija nema veze sa otpuštanjem Komija, preneo je… »
Pens: Odluka o smeni Komija prava, nema veze s istragom

Pens: Odluka o smeni Komija prava, nema veze s istragom

Blic 10.05.2017
Američki potpredsednik Majk Pens izjavio je danas da je dojučerašnji direktor Federalnog istražnog biroa (FBI) Džejms Komi izgubio poverenje američkog naroda i ocenio da je predsednik SAD Donald Tramp doneo "pravu odluku u pravom trenutku" kada je… »

Vesti dana »