Povezane vesti

Nikolić: Skupljao sam pare kao ruski monah za crkvu (video, foto)

Nikolić: Skupljao sam pare kao ruski monah za crkvu (video, foto)

Sputnik 27.05.2017
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić prisustvovao je Svetoj arhijerejskoj liturgiji i osveštenju Crkve Svetog velikomučenika Dimitrija u Bajčetini. Svetu arhijerejsku liturgiju su tim povodom služili patrijarh srpski Irinej i vladika šumadijski Jovan… »
Patrijarh u Bajčetini osveštao zadužbinu Tomislava Nikolića

Patrijarh u Bajčetini osveštao zadužbinu Tomislava Nikolića

N1 Info 27.05.2017
Hram Svetog velikomučenika Dimitrija u Bajčetini, čiji je ktitor predsednik Srbije Tomilsav Nikolić, osveštao je srpski patrijarh Irinej. Izvor: N1info Izgradnja te crkve u Nikolićevom rodnom mestu počela je 2013, a osvećenju i liturgiji… »
Irinej osveštao Crkvu u Bajčetini: Nikolić: Ovo je putokaz za one koji dolaze iza mene

Irinej osveštao Crkvu u Bajčetini: Nikolić: Ovo je putokaz za one koji dolaze iza mene

Glas Zapadne Srbije 27.05.2017
Hram Svetog velikomučenika Dimitrija u Bajčetini kod Kragujevca, koja se nalazi na obroncima Gledićkih planina u selu odakle potiče predsednik Srbije, danas osvešto patrijarh Irinej Zadužbina, čiji su ktitori Tomislav i Dragica Nikolić, građena… »
Osveštan hram u Bajčetini

Osveštan hram u Bajčetini

Politika 27.05.2017
Kra­gu­je­vac – Cr­kvu Sve­tog ve­li­ko­mu­če­ni­ka Di­mi­tri­ja u Baj­če­ti­ni, či­ji je kti­tor od­la­ze­ći pred­sed­nik Sr­bi­je To­mi­slav Ni­ko­lić, osve­štao je ju­če pa­tri­jarh Iri­nej. U cr­kvi se… »
Zadužbina Nikolića Patrijarh osveštao Nikolićevu bogomolju(foto)

Zadužbina Nikolića Patrijarh osveštao Nikolićevu bogomolju(foto)

Večernje novosti 27.05.2017
Zablistala svetinja u Bajčetini kod Kragujevca, koju je sagradio odlazeći predsednik Srbije uz pomoć porodice i darodavaca. Zavet ispunjen, rekao šef države. CRKVA posvećena Svetom velikomučeniku Dimitriju u selu Bajčetina kod Kragujevca, koju je… »
"Samo" milion evra: Agencija proverava odakle Nikolićima novac za gradnju crkve

"Samo" milion evra: Agencija proverava odakle Nikolićima novac za gradnju crkve

Pravda 27.05.2017
Osvećenje Crkve svetog Dimitrija u Bajčetini čiji je ktitor Nikolić otvorila je ponovo i pitanje od kog novca je finansirao izgradnju. Prilikom polaganja kamena temeljca za ovu crkvu, on je 2013. rekao da će crkvu izgraditi „sopstvenim… »
Patrijarh Irinej osveštao crkvu Svetog Dimitrija u Bajčetini

Patrijarh Irinej osveštao crkvu Svetog Dimitrija u Bajčetini

RTV 27.05.2017
BAJČETINA - Hram Svetog Velikomučenika Dimitrija u Bajčetini zadužbina je porodice Nikolić i odlazećeg srpskog predsednika. Patrijarh srpski Irinej osveštao je danas crkvu dok su ktitori, Tomislav i Dragica Nikolić odlikovani ordenom Svetog Save… »
Irinej osveštao nikolićevu crkvu: Posle Karađorđevića, ni jedan vladar nije digao zadužbinu, evo do Tome! (video)

Irinej osveštao nikolićevu crkvu: Posle Karađorđevića, ni jedan vladar nije digao zadužbinu, evo do Tome! (video)

Pravda 27.05.2017
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić prisustvovao je Svetoj arhijerejskoj liturgiji i osveštenju Crkve Svetog Velikomučenika Dimitrija u Bajčetini. Svetu arhijerejsku liturgiju su tim povodom služili patrijarh srpski Irinej i vladika šumadijski Jovan… »
Dragicin mozaik ukrašava ulaz u svetinju (FOTO)

Dragicin mozaik ukrašava ulaz u svetinju (FOTO)

Alo 27.05.2017
Hram Svetog velikomučenika Dimitrija u Bajčetini, čiji je ktitor odlazeći predsednik Srbije Tomilsav Nikolić danas je osveštao patrijarh srpski Irinej. Hram Svetog velikomučenika Dimitrija u Bajčetini kod Kragujevca, koja se nalazi na obroncima… »
Irinej osveštao Nikolićevu crkvu vrednu milion evra / FOTO

Irinej osveštao Nikolićevu crkvu vrednu milion evra / FOTO

Prva 27.05.2017
Hram Svetog velikomučenika Dimitrija u Bajčetini, čiji je ktitor predsednik Srbije Tomilsav Nikolić, osveštao je patrijarh srpski Irinej. Izgradnja te crkve u Nikolićevom rodnom mestu počela je 2013, a osvećenju i liturgiji koja je prisutvovali su… »
Na mozaicima u Nikolićevoj crkvi streljani đaci i žrtve NATO (FOTO)

Na mozaicima u Nikolićevoj crkvi streljani đaci i žrtve NATO (FOTO)

Insajder 27.05.2017
Hram Svetog velikomučenika Dimitrija u Bajčetini, čiji je ktitor predsednik Srbije Tomislav Nikolić danas je osveštao patrijarh srpski Irinej. Izgradnja te crkve u Nikolićevom rodnom mestu počela je 2013, a osvećenju i liturgiji prisutvovali su i… »
Patrijarh osveštao Nikolićevu crkvu vrednu milion evra

Patrijarh osveštao Nikolićevu crkvu vrednu milion evra

Radio 021 27.05.2017
Hram Svetog velikomučenika Dimitrija u Bajčetini, čiji je ktitor predsednik Srbije Tomilsav Nikolić, osveštao je patrijarh srpski Irinej. Izgradnja te crkve u Nikolićevom rodnom mestu počela je 2013, a osvećenju i liturgiji prisutvovali su i… »
Patrijarh Irinej osveštao crkvu Svetog Dimitrija u Bajčetini

Patrijarh Irinej osveštao crkvu Svetog Dimitrija u Bajčetini

RTS 27.05.2017
Crkvu Svetog Dimitrija u Bajčetini, čiji je ktitor odlazeći predsednik Srbije Tomislav Nikolić, osveštao je patrijarh Irinej. Svetu arhijerejsku liturgiju u crkvi služili su patrijarh Irinej i vladika šumadijski Jovan. Liturgiji su prisustvovali… »
Irinej osveštao Tomin hram u Bajčetini

Irinej osveštao Tomin hram u Bajčetini

Mondo 27.05.2017
Patrijarh SPC Irinej osveštao je danas hram Svetog velikomučenika Dimitrija, zadužbinu predsednika Srbije Tomislava Nikolića u Bajčetini. Foto: Mondo/ Stefan Stojanović Crkva, čija je vrednost oko milion evra, izgrađena je u mermeru, vladičanski… »
Patrijarh u Bajčetini osveštao zadužbinu Tomislava Nikolića

Patrijarh u Bajčetini osveštao zadužbinu Tomislava Nikolića

Danas 27.05.2017
Hram Svetog velikomučenika Dimitrija u Bajčetini, čiji je ktitor predsednik Srbije Tomilsav Nikolić, osveštao je patrijarh srpski Irinej, piše N1. Izgradnja te crkve u Nikolićevom rodnom mestu počela je 2013, a osvećenju i liturgiji koja je u… »
Tomin lik biće naslikan u crkvi u Bajčetini (video)

Tomin lik biće naslikan u crkvi u Bajčetini (video)

Sputnik 27.05.2017
Uoči današnjeg osveštavanja crkve Svetog Dimitrija velikomučenika u Bajčetini, njen ktitor i odlazeći predsednik Srbije, Tomislav Nikolić priznaje za Sputnjik da mu taj događaj lično mnogo znači. On nam kaže da se osveštavanje crkve slučajno… »
"Biće i moj lik na ikoni, skupljao sam novac kao monasi"

"Biće i moj lik na ikoni, skupljao sam novac kao monasi"

Vesti online 27.05.2017
Odlazeći predsednik Srbije Tomislav Nikolić rekao je za Sputnjik da će i njegov lik biti oslikan u crkvi u Bajčetini, čiji je ktitor. Upitan zašto njegov lik kao zadužbinara već nije oslikan u crkvi i da li se plašio reakcije javnosti, odgovorio… »
Patrijarh danas u Bajčetini osveštava crkvu, zadužbinu predsednika Nikolića

Patrijarh danas u Bajčetini osveštava crkvu, zadužbinu predsednika Nikolića

Blic 27.05.2017
Patrijarh Srpske pravoslavne crkve Irinej služiće danas u Bajčetini, kod Kragujevca svetu arhijerejsku liturgiju i osveštati hram Svetog velikomučenika Dimitrija, zadužbinu predsednika Tomislava Nikolića. Liturgiji će prisustvovati predsednik… »

Vesti dana »