Povezane vesti

Spor oko imena Trga Dokle će Tito da svađa Hrvate?

Spor oko imena Trga Dokle će Tito da svađa Hrvate?

Večernje novosti 27.06.2017
Gradonačelnik Zagreba Milan Bandić najavio da će promeniti ime Trga maršala Tita izazvalo je žustru raspravu u Saboru. Nekadašnji doživotni predsednik bivše zajedničke države SFRJ Josip Broz Tito, inače Hrvat, 37 godina nakon smrti podelio je… »
Dok sklanjaju Tita, klanjaju se ustaši Francetiću

Dok sklanjaju Tita, klanjaju se ustaši Francetiću

Sputnik 27.06.2017
Pod naletom ekstremne desnice i uz pristanak gradonačelnika Milana Bandića, Zagreb će, po svemu sudeći, umesto Trga maršala Tita ubrzo dobiti Trg Republike Hrvatske, ali i spomen-ploču ustaši Juri Francetiću. Spomen-ploča Francetiću biće… »
Ustaša Francetić dobija spomen ploču u Zagrebu!

Ustaša Francetić dobija spomen ploču u Zagrebu!

Alo 27.06.2017
Pod naletom ekstremne desnice i pristanak gradonačelnika Milana Bandića, Zagreb će po svemu sudeći umesto Trga maršala Tita ubrzo dobiti Trg Republike Hrvatske, ali i spomen ploču ustaši Juri Francetiću. Spomen ploča Francetiću biće postavljena… »
Tito svađa Hrvate i 37 godina posle smrti

Tito svađa Hrvate i 37 godina posle smrti

Vesti online 27.06.2017
Nekadašnji doživotni predsednik bivše zajedničke države SFRJ Josip Broz Tito, inače Hrvat, 37 godina nakon smrti podelio je svoje sunarodnike na one koji po svaku cenu hoće da preimenuju jedan od centralnih zagrebačkih trgova koji nosi njegovo ime… »
Titova unuka: Da je deda živ, sam bi skinuo ploču sa trga

Titova unuka: Da je deda živ, sam bi skinuo ploču sa trga

Večernje novosti 27.06.2017
Saša Broz, unuka nekadašnjeg doživotnog predsednika SFRJ, poručila je da bi njen deda, da je živ i kada bi video sve ovo što se dešava u vezi sa preimenovanjem trga u Zagrebu koji nosi njegovo ime, sam uklonio ploču. Saša Broz, unuka nekadašnjeg… »
Saša Broz: Da je deda živ, sam bi skinuo ploču sa trga

Saša Broz: Da je deda živ, sam bi skinuo ploču sa trga

RTS 27.06.2017
Unuka nekadašnjeg doživotnog predsednika bivše SFRJ Josip Broza Tita, Saša Broz, poručila je da bi njen deda – da je živ i kada bi video sve ovo što se dešava u vezi sa preimenovanjem trga u Zagrebu koji nosi njegovo ime – sam uklonio ploču… »
(Video) Tito se vratio među zagrepčane: Bandić hoće da mu preimenuje trg, evo šta kažu građani

(Video) Tito se vratio među zagrepčane: Bandić hoće da mu preimenuje trg, evo šta kažu građani

Kurir 27.06.2017
Gradonačelnik Zagreba Milan Bandić najavio je da će Trg Maršala Tita biti preimenovan u Trg Republike Hrvatske, ali je posle prelomio da će Zagrepčani na referendumu odlučiti o tom pitanju. U međuvremenu, čitava stvar je privukla veliku pažnju… »
Da je deda živ, sam bi skinuo ploču u Zagrebu

Da je deda živ, sam bi skinuo ploču u Zagrebu

Alo 27.06.2017
Saša Broz, unuka nekadašnjeg doživotnog pedsednika bivše zajedničke države SFRJ Josip Broza Tita, poručila je da bi njen deda, da je živ i kada bi video sve ovo što se dešava u vezi sa preimenovanjem trga u Zagrebu koji nosi njegovo ime, sam… »
Zagreb želi da promeni ime Trga maršala Tita: Njegova unuka Saša Broz jednom rečenicom je spustila vlast u Hrvatskoj (foto)

Zagreb želi da promeni ime Trga maršala Tita: Njegova unuka Saša Broz jednom rečenicom je spustila vlast u Hrvatskoj (foto)

Telegraf 27.06.2017
"Lobotomiju ljudima ne možeš da uradiš zabranama, seljakanjem KIPIĆA i TRGIĆA jer vidi vraga i žutog i crnog i crvenog i zelenog... ljudi znaju kako se taj TRG zove i zašto" Gradonačelnik Zagreba Milan Bandić objavio je juče da namerava da… »
Titova unuka: Da moj deda vidi Rvacku danas...

Titova unuka: Da moj deda vidi Rvacku danas...

Vesti online 27.06.2017
Gradonačelnik Zagreba Milan Bandić objavio je juče da namerava da preimenuje Trg maršala Tita u Trg Republike Hrvatske. Ovaj potez, kako piše hrvatski portal Index, za cilj ima kupovanje glasova u Gradskom veću, a izazvao je žestoke reakcije… »
Titova unuka: Da mi deda vidi Hrvatsku danas, sam bi svoju ploču skinuo s trga!

Titova unuka: Da mi deda vidi Hrvatsku danas, sam bi svoju ploču skinuo s trga!

Kurir 27.06.2017
Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić juče je u 18 sati objavio kako namerava da preimenuje Trg maršala Tita, i to u Trg Republike Hrvatske. Bandićev potez izazvao je žestoke reakcije javnosti, među kojima se našla i ona Saše Broz, unuke Josipa… »
Bandić protiv broza: Trg maršala Tita da postane Trg Republike

Bandić protiv broza: Trg maršala Tita da postane Trg Republike

Večernje novosti 26.06.2017
Dok je Trga Republike Hrvatske, biće i Republike Hrvatske, rekao je Bandić na konferenciji za novinare. Gradonačelnik Zagreba Milan Bandić najavio je danas da će predložiti da se Trg maršala Tita zove Trg Republike Hrvatske, kao i da će predlog… »

Vesti dana »