Povezane vesti

Duda Ivković okupio divove u Atini!

Duda Ivković okupio divove u Atini!

Mondo 20.09.2017
Novak Đoković, Željko Obradović, Saša Đorđević... Sve najbolje što vredi u evropskoj košarci ispratilo je slavnog stručnjaka u trenersku penziju. "On je otac svima u srpskom sportu!", rekao Nole. Šmekerski potez Olimpijakosa na kraju… »
Spektakl u Atini: Ivković uz počasti završio karijeru (video/ foto)

Spektakl u Atini: Ivković uz počasti završio karijeru (video/ foto)

Večernje novosti 20.09.2017
Dušan Ivković odlazi u penziju, a tamo ga ispraćaju legende, koje je sa klupe godinama vodio možda i najbolji košarkaški stručnjak svih vremena. OD SPECIJALNOG IZVEŠTAČA "NOVOSTI: ATINA Košarkaška Evropa se večeras u Atini poklonila Dušanu… »
Spektakl kakav košarka nije videla: Duda Ivković rekao ‘Zbogom’ igri koju je zauvek zadužio (foto)

Spektakl kakav košarka nije videla: Duda Ivković rekao ‘Zbogom’ igri koju je zauvek zadužio (foto)

Hot sport 20.09.2017
U sredu, 20. septembra, u „Areni mira i prijateljstva“ u kojoj mečeve kao domaćin igra Olimpijakos, od sporta koji mu je dao mnogo, a kom je, čini se, on još više vratio, od košarke se oprostio Dušan Duda Ivković. Ivković je u Olimpijakosu… »
Spektakl u Atini: Ivković uz počasti završio karijeru

Spektakl u Atini: Ivković uz počasti završio karijeru

Dnevnik 20.09.2017
ATINA: Legendarni srpski košarkaški trener Dušan Ivković zvanično je večeras završio karijeru oproštajnom utakmicom u Atini između Olimpijakosa, sa kojim je dva puta bio prvak Evrope i ekipe “Dudine zvezde” koju su činili igrači koje je… »
Dušan Ivković uz počasti završio trenersku karijeru

Dušan Ivković uz počasti završio trenersku karijeru

Al Jazeera 20.09.2017
Krajem mjeseca popularni 'Duda' bit će zvanično primljen i u FIBA-inu Kuću slavnih. Košarkaški trener iz Srbije Dušan Ivković zvanično je završio karijeru oproštajnom utakmicom u Atini između grčkog Olympiakosa, s kojim je dvaput bio prvak… »
Dudin način: Legende ispratile veličanstvenog Ivkovića u penziju

Dudin način: Legende ispratile veličanstvenog Ivkovića u penziju

Mozzart sport 20.09.2017
Tužan dan za košarku, odlazak u penziju jednog od najvećih ljudi koje je ovaj sport imao u Evropi i svetu. "Sada kada je kraj blizu, i kada se spušta zavesa, prijatelji, reći ću jasno, izneću svoj slučaj, u koji sam siguran. Živeo sam život… »
Obradović: Duda je više od učitelja; Rađa: Kod Ivkovića sam eksplodirao

Obradović: Duda je više od učitelja; Rađa: Kod Ivkovića sam eksplodirao

Večernje novosti 20.09.2017
Prijateljstvo koje imam sa njim je nešto neprocenjivo za mene. Ne samo da mi je bio učitelj u trenerskom smislu, već i u životnom, rekao je Željko Obradović. LEGENDARNI Dušan Ivković večeras će u Atini spustitizlatnu zavesu na blistavu trenersku… »
Duda Ivković pred oproštajni meč: Košarka je eliksir života, dala mi je više nego ja njoj

Duda Ivković pred oproštajni meč: Košarka je eliksir života, dala mi je više nego ja njoj

Sputnik 20.09.2017
Utakmicom između Olimpijakosa i Dudinih zvezda zvanično će biti završena trenerska karijera Dušana Ivkovića. Να μην ξεχνιόμαστε. 20/9 το μεγάλο παιχνίδι. Ο μήνας είναι αφιερωμένος στον… »
Željko o Dudi: Probali su i da nas posvađaju, ali...

Željko o Dudi: Probali su i da nas posvađaju, ali...

N1 Info 20.09.2017
Trener Fenerbahčea Željko Obradović kaže da mu Dušan Ivković nije bio učitelj samo u trenerskom smislu, već i u životu. Ivković je nedavno objavio da odlazi u penziju, a oproštajnoj utakmici u tu čast prisustvovaće brojne košarkaške… »
Paspalj o Dudi, generaciji koja je najviše oštećena i najvećoj slavi koju može da doživi sportista

Paspalj o Dudi, generaciji koja je najviše oštećena i najvećoj slavi koju može da doživi sportista

Sportski žurnal 20.09.2017
Žarko Paspalj govorio o uticaju Dušana Ivkovića na njegovu i karijere ostalih u čuvenoj generaciji. Dušan Ivković je na svojoj oproštajnoj utakmici okupio ljude koji su imali nekakav uticaj na njegovu karijeru, pa i život, ali i na koje je on imao… »
Ivkovićevo vraćanje duga košarci i prijateljima

Ivkovićevo vraćanje duga košarci i prijateljima

Politika 20.09.2017
Naš čuveni trener humanitarnom utakmicom u Atini (19 č) stavlja tačku na blistavu karijeru. – „U vreme bombardovanja, imali smo najveću podršku grčkog naroda”. Od našeg izveštača Atina – Kada večeras (19) na teren dvorane „Mira i… »
Željko: Bilo je trenutaka kada su pokušavali da naprave problem između nas, ali to je bilo nemoguće

Željko: Bilo je trenutaka kada su pokušavali da naprave problem između nas, ali to je bilo nemoguće

Sportski žurnal 20.09.2017
Željko Obradović o Dušanu Ivkoviću, učitelju i velikom prijatelju. Od kako je Dušan Ivković objavio da će da ide u penziju, Željko Obradović je nekoliko puta rekao da mu je veoma žao zbog toga. I sinoć, pred donatorsku večeru, ponovio je: -… »
Evo kako Grci ispraćaju Dudu Ivkovića u legendu (VIDEO)

Evo kako Grci ispraćaju Dudu Ivkovića u legendu (VIDEO)

Vesti online 20.09.2017
Jedan od najtrofejnijih srpskih košarkaških trenera Dušan Duda Ivković večeras i zvanično odlazi u penziju oproštajnom utakmicom koju je u njegov čast organizovao jedan od klubaova koje je vodio - Olimpijakos. Duelom kluba iz Pireja i “Dudinih… »
#Thankyoududa

#Thankyoududa

Mozzart sport 20.09.2017
Atina i Olimpijakos večeras od 19 časova, kako i dolikuje, humanitarnim mečom prate legendarnog Dušana Ivakovića u penziju. Na parketu dvorane "Mira i prijateljstva" Bogdan, Vasilis, Šarić, Kalina, Hrjapa, Boban... Dušan Ivković se večeras nakon… »
Duda: Najteži trenutak u karijeri leto 1992...

Duda: Najteži trenutak u karijeri leto 1992...

Sportski žurnal 20.09.2017
Tokom, gotovo pola veka dugačke karijere, Ivković je doživeo mnogo sjajnih trenutaka, velikih pobeda... Tokom, gotovo pola veka dugačke karijere, Ivković je doživeo mnogo sjajnih trenutaka, velikih pobeda... Bilo je i poraza. Ali, mnogo manje. Jedan… »
Rađa: Sa Dudom sam eksplodirao i postao igrač strašne petorke

Rađa: Sa Dudom sam eksplodirao i postao igrač strašne petorke

Nedeljnik 20.09.2017
Legenda hrvatske košarke sarađivao je od svoje 20 godine sa srpskim stručnjakom, a 1988. kao član reprezentacije Jugoslavije na čelu sa Ivkovićem osvojio je srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Seulu. Legenda hrvatske košarke Dino Rađa posle 15… »
Đoković je drugačiji od drugih, odgovorio na poziv sa nepoznatog broja

Đoković je drugačiji od drugih, odgovorio na poziv sa nepoznatog broja

Sportski žurnal 20.09.2017
Jedan od gostiju na večerašnjoj oproštajnoj utakmici Dušana Ivkovića u Atini biće i teniser Novak Đoković. Dušan Ivković je „objasnio” i kako je pozvao Novaka Đokovića da dođe u Atinu. - Jedan je od najvećih sportista, ali i veliki… »
Poslednji tajm-aut Dude Ivkovića: Mnogo je trenutaka slave, ali to ne mora uvek da bude trijumf

Poslednji tajm-aut Dude Ivkovića: Mnogo je trenutaka slave, ali to ne mora uvek da bude trijumf

Nedeljnik 20.09.2017
Večeras se u Atini odigrava oproštajna utakmica proslavljenog trenera. Prihodi od utakmice idu u humanitarne svrhe, za pomoć deci u Srbiji i Grčkoj. Legendarni košarkaški trener Dušan Duda Ivković večeras poslednji put izvodi ekipu na teren. U… »
Karijera od zlata: Ivković večeras u Atini poslednji put u ulozi trenera

Karijera od zlata: Ivković večeras u Atini poslednji put u ulozi trenera

Večernje novosti 20.09.2017
Legendarni Duda je osvajao sve što je moglo da se osvoji i sa klubovima i sa našom reprezentacijom, stvarao je mnogobrojne asove, postavljao sisteme razvoja košarke... ISTOG trenutka kada je na nagovor svog prvog trenera i prijatelja Bore Cenića… »

Vesti dana »