Povezane vesti

Testiranje važno za rano otkrivanje bolesti

Testiranje važno za rano otkrivanje bolesti

Dnevnik 01.12.2017
Od početka ove godine u Vojvodini je otkriveno 40 novih slučajeva zaraze virusom HIV-a, a najveći broj novootkrivenih očekuje se tokom decembra, kada se ljudi u većem broju testiraju. Povodom 1. decembra Svetskog dana borbe protiv HIV/AIDS u… »
'Živim sa HIV-om'

'Živim sa HIV-om'

Slobodna Evropa 01.12.2017
Prеmа zvаničnim pоdаcimа, u Srbiјi trеnutnо živi 2.369 osoba inficirаnih HIV-оm. Tom broju, prema procenama Instituta za javno zdravlje Batut, trebalo bi dodati još oko 1.000 ljudi, koliko ih trenutno nе znа dа su inficirаni. Od januara… »
Srbija će aplicirati za sredstva "Global fonda" u borbi protiv HIV-a

Srbija će aplicirati za sredstva "Global fonda" u borbi protiv HIV-a

Blic 01.12.2017
Državni sekretar Ministarstva zdravlja Ferenc Vicko kaže da je predviđeno da ministarstvo tokom ovog meseca uradi predlog Strategije u borbi protiv HIV-a za period od 2018. do 2025. godine. Strategija je jedan od uslova da se aplicira za dobijanje… »
Iskrena ispovest nišlijke sandre koju vaši tinejdžeri obavezno treba da pročitaju: Imam AIDS, heroin je moja najveća…

Iskrena ispovest nišlijke sandre koju vaši tinejdžeri obavezno treba da pročitaju: Imam AIDS, heroin je moja najveća…

Kurir 01.12.2017
BEOGRAD - Danas se obeležava Svetski dan borbe protiv side. U Srbiji ima 3.585 osoba koje žive sa HIV-om, od kojih 1.884 obolelih od AIDS-a, a procenjuje se da još između 1.000 i 2.000 osoba živi sa ovim virusom, a da to ne zna. U saradnji sa… »
U Srbiji više od 3.500 osoba sa HIV-om (VIDEO)

U Srbiji više od 3.500 osoba sa HIV-om (VIDEO)

Danas 01.12.2017
Od početka epidemije 1985. pa zaključno sa 20. novembrom ove godine, u Srbiji je registrovano 3.585 osoba inficiranih virusom humane imunodeficijencije HIV-om, od kojih su 1.884 osobe obolele od AIDS-a, dok je 1.105 osoba umrlo od AIDS-a.To su podaci… »
Danas je Svetski dan borbe protiv AIDS, u Srbiji 2.400 osoba sa HIV-om

Danas je Svetski dan borbe protiv AIDS, u Srbiji 2.400 osoba sa HIV-om

Blic 01.12.2017
Danas se obeležava Svetski dan borbe protiv AIDS - u Srbiji trenutno ima oko 2.400 osoba koje žive sa HIV-om, a procenjuje se da između 1.000 i 2.000 osoba živi sa ovim virusom, a da ne zna. Povodom obeležavanja Svetskog AIDS dana, 1. decembra, pod… »

Vesti dana »