Zvezda ušla u istoriju Lige Evrope

Zvezda ušla u istoriju Lige Evrope

Vesti online pre 3 dana
Preko trnja do zvezda! Crveno-beli su posle 25 godina opet izborili evropsko proleće, a klub iz Ljutice Bogdana postao je prvi tim u istoriji koji je do nokaut faze drugog po rangu evropskog takmičenja stigao odigravaši prvo kolo kvalifikacija.
Od 29. juna do 7. decembra Zvezda je morala da odigra čak 14 utakmica. Od Malteške Florijane, preko Irtiša, Sparte, Krasnodara, BATE Borisova, Kelna i Arsenala izboren je plasan među 32 najbolja tima u Ligi Evrope. Ostvareno je... »

Milojević: Neka se sada drugi plaše nas!

Mozzart sport pre 3 dana
“Već razmišljam o narednom protivniku. Ja sam takav, nemamo puno vremena, niti možemo da živimo od prošlosti”, rekao je trener Crvene zvezde na poluvremenu košarkaškog meča Zvezda - Efes u hali Pionir
Iskoristili su fudbaleri Crvene zvezde priliku da posle velikog uspeha u plasmana u nokaut fazu Lige Evrope “skoknu” do Pionira i podrže košarkaše na meču sa turskim Efesom. A trener Vladan Milojević, dan pošto su se malo slegli... »

Kapiten: “orlova” u centru pažnje Ivanović - strašan gol pa lepo priznanje

Blic sport pre 3 dana
Kapiten reprezentacije Srbije, Branislav Ivanović dobio je vredno priznanje! Posle pobede njegovog Zenita nad Real Sosijedadom u gostima (3:1), iskusni defanzivac proglašen je za najboljeg igrača šestog kola Lige Evrope.
Foto: Javier Etxezarreta / EPA; Branislav Ivanović Ivanović je postigao sjajan pogodak. Protivničkog čuvara mreže prevario je “makazicama”, a očigledno da je njegov potez oduševio navijače. On je dobio 39 odsto glasova, a pored... »

Srbin najbolji igrač poslednjeg kola LE!

Sportske.net pre 3 dana
Zasluženo.
Kapiten srpske reprezentacije i defanzivac ruskog Zenita Branislav Ivanović proglašen je za najboljeg igrača šestog kola grupne faze Lige Evrope. Ivanović je postigao spektakularan pogodak u pobedi nad Real Sosijedadom, pošto je u 63. minutu makazicama postavio... »

Banetove "makazice" nisu prošle nezapaženo (video)

Mondo pre 3 dana
Sjajan pogodak doneo kapitenu Srbije i štoperu Zenita lepo priznanje.
Foto: Guliver/Getty images/Epsilon U poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope, fudbaleri Zenita rasterećeni su otputovali u Španiju na duel sa Real Sosijedadom. Prvo mesto je već bilo obezbeđeno, a domaćinu drugo, pa su igrači... »

Mitar Mrkela: Dajte nam Milan, pa da se i njima osvetimo

Hot sport pre 3 dana
Sportski direktor Crvene zvezde Mitar Mrkela sa euforično je najavio da mu nije bitno koja ekipa će biti rival crveno-belima u šesnaestini finala Lige Evrope. – Prošli smo teške ekipe, biću optimista bilo koga da dobijem. Neka bude neko dosta jak… Milan? Može, može, i njima da se osvetimo – rekao... »

Srnić odveo Zvezdu u nokaut fazu Lige Evrope

Danas pre 3 dana
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Keln u šestom kolu H grupe Lige Evrope i posle 25 godina se plasirali u nokaut fazu nekog klupskog evropskog takmičenja. U ne preterano zanimljivoj utakmici pobedili su nemački tim zahvaljujući Slavoljubu Srniću koji je matirao Timo Horna u 22. minutu, donevši... »

Mrkela: Može Milan, pa i njima da se osvetimo...

Sportski žurnal pre 3 dana
Sportski direktor FK Crvena zvezda Mitar Mrkela izrazio je želju da crveno-beli izvuku Milan na žrebu za šesnaestinu finala Lige Evrope i dobiju šansu da se revanširaju za susrete iz 1988. i 2006. godine
- Prošli smo teške ekipe, biću optimista bilo koga da dobijem. Neka bude neko dosta jak... Milan? Može, može, i njima da se osvetimo - rekao je Mrkela novinarima posle pobede nad Kelnom (1:0). Podsetio je da se sadašnja... »

Mrkela: Može Milan, pa i njima da se osvetimo...

Večernje novosti pre 3 dana
Sportski direktor FK Crvena zvezda Mitar Mrkela izrazio je želju da crveno-beli izvuku Milan na žrebu za šesnaestinu finala Lige Evrope i dobiju šansu da se revanširaju za susrete iz 1988. i 2006. godine
Sportski direktor FK Crvena zvezda Mitar Mrkela izrazio je želju da crveno-beli izvuku Milan na žrebu za šesnaestinu finala Lige Evrope i dobiju šansu da se revanširaju za susrete iz 1988. i 2006. godine. "Prošli smo teške ekipe,... »

Mrkela: Može Milan – i njima da se osvetimo

B92 pre 3 dana
B92: Mrkela: Može Milan – i njima da se osvetimo
Sportski direktor Crvena zvezda Mitar Mrkela izrazio je želju da crveno-beli izvuku Milan na žrebu za šesnaestinu finala LE.
"Prošli smo teške ekipe, biću optimista bilo koga da dobijem. Neka bude neko dosta jak... Milan? Može, može, i njima da se osvetimo", rekao je Mrkela novinarima posle pobede nad Kelnom (1:0). Podsetio je da se sadašnja generacija... »

Srnić: Vratilo mi se, najdraži gol u karijeri

Iskreno, mnogo prilika sam propustio u prvenstvu, moralo je da mi se vrati. To se desilo kada je bilo najpotrebnije, ovo mi je najdraži gol u karijeri", rekao je Srnić sinoć za RTS posle meča
Fudbaler Crvene zvezde Slavoljub Srnić, junak pobede nad Kelnom (1:0) u Ligi Evrope, istakao je da mu se vratilo za ranije promašaje i da je postigao najdraži gol u karijeri. Crvena zvezda je savladala nemačckog predstavnika... »

Premije za igrače: Mrkela: Voleo bih jakog protivnika, može i Milan

Blic sport pre 3 dana
Sportski direktor FK Crvena zvezda Mitar Mrkela bio je prezadovoljan plasmanom u šesnaestinu finala Lige Evrope i ima određene želje za žreb koji će biti 11. decembra.
Nekadašnji as crveno-belih je posle pobede nad Kelnom (1:0) istakao kako je ova generacija igrača vratila sjaj klubu sa "Marakane". - Mnogo toga smo uradili i za ovu generaciju, kojoj čestitam na velikom uspehu, ali i za one... »

Mrkela: Dajte taj Milan da se i njima osvetimo

Mozzart sport pre 3 dana
“Moja generacija je pobedila Kelna jednom, a ova dva puta”, kaže sportski direktor crveno-belih
Zadovoljstvo je bilo među igračima, stručnim štabom, navijačima na tribinama, ali velikog razloga za zadovoljstvo fenomenalnim rezultatom na međunarodnoj sceni imalo je i rukovodstvo Crvene zvezde. Izuzetno raspoložen bio je i... »

Kokeza: Ovo su značajni trenuci za Srbiju

Mozzart sport pre 3 dana
Predsednik FSS čestitao Zvezdi i Partizanu na velikom uspehu
Prvi čovek Fudbalskog saveza Srbije Slaviša Kokeza uputio je čestitke Crvenoj zvezdi i Partizanu na istorijskom uspehu, s obzirom na to da su oba kluba obezbedila takmičenje u Ligi Evropi i na proleće. „Izuzetna mi je čast i zadovoljstvo da u ime Fudbaslkog saveza... »

Kokeza: Značajni momenti za srpski fudbal

Izuzetna mi je čast i zadovoljstvo da u ime FSS čestitam Zvezdi i Partizanu na rezltatu u Evropi zbog kojeg moramo da budemo ponosni - kaže prvi čovek Saveza
Predsednik Fudbalskog saveza Srbije (FSS) Slaviša Kokeza čestitao je večeras Crvenoj zvezdi i Partizanu prolaz u šesnaestinu finala Lige Evropa. - Izuzetna mi je čast i zadovoljstvo da u ime FSS i lično čestitam Crvenoj zvezdi i... »

Šta je Kanga rekao o ostanku u Zvezdi?

Vesti online pre 3 dana
Kada igra Gelor Kanga onako kako ume, Crvena zvezda ne treba da brine. Iako se u klubu najavljivao produžetak ugovora sa Gaboncem, do toga još nije došlo. Njemu ugovor sa crveno-belima traje do juna naredne godine.
Posle meča sa Kelnom, Kanga je bio zakopčan kada je u pitanju budućnost. - Trenutno sam u Zvezdi i imam ugovor. Tu sam i ostajem za sada - bio je jasan Kanga. O meču sa "jarčevima", Gabonac je rekao: - Bitno je da smo pobedili i... »

Stub odbrane: Vujadin Savić otkrio šta mu je otac rekao i koliko će ćerkica biti ponosna

Blic sport pre 4 dana
Vujadin Savić igra sezonu iz snova. Vratio se u Crvenu zvezdu i igrače nokaut fazu Lige Evrope. Keln je savladan (1:0), a defanzivac nije krio oduševljenje.
Foto: Aleksandar Dimitrijević / RAS Srbija - Fantastična sezona za mene ali da nije ovakvog tima i da ne igramo kako igramo ništa ne bi bilo od ovog. Mnogo volim ovaj klubi i svi momci koji su tu, svi živimo za Zvezdu. Ta dobra... »

Zvezdin heroj: Srnić: Gol za trudnu devojku, nek nam dođe i Real

Blic sport pre 4 dana
Fudbaleri Crvene zvezde su uspeli da se plasiraju u nokaut fazu Lige Evrope. Na stadionu “Rajko Mitić” je pao Keln (1:0), a jedini gol na meču postigao je Slavoljub Srnić.
Foto: Aleksandar Dimitrijević / RAS Srbija Tokom sezone ga nije htelo, imao je mnogo promašenih šansi, ali... Kada je bilo najvažnije pogodio je i doneo crveno-belima evropsko proleće posle 25 godina. - Ni sam ne znam koliko sam... »

Pogledajte: Prve reakcije fudbalera Zvezde nakon pobede nad Kelnom (video)

Hot sport pre 4 dana
Fudbaleri Crvene zvezde pobedom nad Kelnom 1:0 plasirali su se u nokaut fazu Lige Evrope. Pogotkom Slavoljuba Srnića ostvaren je najveći uspeh u 21. veku, ali se čini da igrači Zvezde još uvek nisu svesni uspeha koji su napravili. Jer, na snimku na kom izabranici Vladana Milojevića dolaze ka... »

To zanima sve "delije": Evo šta je Kanga rekao o ostanku u Zvezdi /video/

Blic sport pre 4 dana
Ono što zanima sve navijače Crvene zvezde posle evropskog uspeha i plasmana u nokaut fazu Lige Evrope je da li Gelor Kanga ostaje na "Marakani" ili ne.
Foto: Aleksandar Dimitrijević / RAS Srbija Gelor Kanga sa bakljom - Bitno je da smo pobedili i da smo obezbedili dalji plasman. Ne plašimo se žreba. Sve mi je jedno koga ćemo dobiti od protivnika i mislim da isto tako misle svi u... »

Senzacionalne "makazice" kapitena Srbije!

B92 pre 4 dana
B92: Senzacionalne "makazice" kapitena Srbije!
Kapiten Srbije Branislav Ivanović postigao je spektakularan gol za Zenit u Ligi Evrope protiv Real Sosijedada (3:1).
Ivanović je u 64. minutu poput najboljih golgetera današnjice grudima primio loptu u kaznenom prostoru, a onda je "makazicama" zakucao u mrežu. Srpski fudbaler je tim golom doneo ruskom timu vođstvo od 2:1 i trasirao put ka... »

Zima je prošlost: Poruka iz Zvezdine evropske svlačionice /foto/

Blic sport pre 4 dana
Fudbaleri Crvene zvezde posle 25 godina čekanja su se izborili za evropsko proleće, pa su iz svlačionice imali jasnu poruku.
Izabranici sjajnog trenra Vladana Milojevića pobedili su Keln (1:0), sami rešili sudbinu i plasirali se u nokaut fazu Lige Evrope. Pamtiće se u crveno-beloj istoriji 7. decembar po istorijskom uspehu, jer nijedna ekipa u ovom... »

Donald o ludoj atmosferi: Video sam da su ljudi bili i na krovu

Blic sport pre 4 dana
Vreme slavlja za navijače Crvene zvezde... Keln je pao na “Marakani” (1:0), a Mičel Donald bio je oduševljen atmosferom i načinom na koji je njegov tim prošao dalje u nokaut fazu Lige Evrope.
Foto: Aleksandar Dimitrijević / RAS Srbija - Možda ovo nije bila najspektakularniaja utakmica za gledaoce ali je bilo bitno samo da pobedimo. Imali smo više šansi od Kelna, a naročito u drugom poluvremenu. Zaslužili smo pobedu, i... »

"Pokušali smo da budemo bundesligaška ekipa"

B92 pre 4 dana
B92: "Pokušali smo da budemo bundesligaška ekipa"
Trener Crvene zvezde Vladan Milojević rekao je da su njegovi fudbaleri zaslužili plasman u narednu fazu Lige Evrope i istakao da je uvek verovao u njih.
"Posle 25 godina Zvezda čeka to proleće. Ovi igrači su to apsolutno zaslužili svim ovim igrama koje su pružili u Evropi. Počeli smo u junu, igrali 14 evropskih utakmica. Jedina smo ekipa koja je do ovde stigla iz prvog kola... »

Slavlje – Savić sa bakljom, Donald ljubi Boaćija

B92 pre 4 dana
B92: Slavlje – Savić sa bakljom, Donald ljubi Boaćija
Fudbaleri Crvene zvezde znali su kako da proslave plasman u nokaut fazu Lige Evrope – na sveru ispred vernih navijača.
Ekipa iz "Ljutice Bogdana" savladala je Keln sa 1:0 u poslednjem kolu grupe H ovog takmičenja i tako kao drugoplasirana prošla u šesnaestinu finala. Navijači su posle meča otrčali do severa gde je krenulo slavlje. Baklja je bila... »

Slavio sa posebnom zastavom: Borjan: Svima smo pokazali koliko vredimo

Blic sport pre 4 dana
Fudbaleri Crvene zvezde su obezbedili evropsko proleće. U meču odluke pao je Keln (1:0), a kada je bilo važno Milan Borjan bio je na visini zadatka.
Foto: Aleksandar Dimitrijević / RAS Srbija U nekoliko navrata iskusni čuvar mreže dobro je intervenisao i tako ulio svom timu sigurnost. - Ovo je veliki uspeh. Pobedili smo velikog rivala čime smo samo zaokružili sjajan uspeh... »

Kad je teško - Miloje!

Sportske.net pre 4 dana
Njegov letošnji dolazak na klupu Zvezde označio je početak evropskog preporoda kluba iz Ljutice Bogdana.
Gde su granice ovoj ekipi Crvene zvezde? Mnogi su mislili da je sam plasman u Ligu Evrope veliki domet, ali ekipa Vladana Milojevića je pokazala da vredi mnogo više od toga. Naravno, posle plasmana u šesnaestinu finala Lige... »

Liga Evrope: Venger održao obećanje, Bane Ivanović dao golčinu /video/

Blic sport pre 4 dana
Završena je prva faza takmičenja u Ligi Evrope. Arsen Venger je održao obećanje, Arsenal je pregazio BATE na svom terenu (6:0), Zenit je bio bolji od Real Sosijedada u gostima (3:1), a kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović postigao je sjajan gol.
Foto: A. Dimitrijević / RAS Srbija Posle meča sa Crvenom zvezdom, Venger je rekao da će dati sve od sebe da Arsenal pobedi sve do kraja. Potiv Kelna nije uspeo, ali jeste protiv BATE Borisova (6:0). Ekipa iz Belorusije osetila je... »

Video Huk „Marakane“ i divljanje navijača Kelna

Večernje novosti pre 4 dana
Krcat stadion je još jednom pokazao svoju moć, u karnevalskoj atmosferi je publika davala snagu crveno-belima. Nažalost, pristalice gostiju su nanele veliku štetu...
KRCATA “Marakana” je opet pokazala svoju moć. U karnevalskoj atmosferi navijači su puna tri sata davali veliki impuls igračima, bili onaj čuveni 12. igrač koji je u najznačajnijoj noći u 21. veku možda bio i presudan. Odjekivao... »

Kokeza o uspehu večitih: Značajni trenuci za srpski fudbal

Blic sport pre 4 dana
Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Slaviša Kokeza čestitao je Crvenoj zvezdi i Partizanu na uspehu u Ligi Evrope.
Foto: Marko Metlas / RAS Srbija Slaviša Kokeza Naši večiti rivali su prvi put u istoriji, u istoj sezoni, prošli grupnu fazu evropskog takmičenja. I Zvezda i Partizan igraće u februaru 2018. godine u šesnaestini finala Lige... »

Video kraj: Crvena zvezda-Keln 1:0

Srpski tim je pred punim tribinama stadiona „Rajko Mitić“ savladao nemačkog predstavnika i tako obezbedio prolazak u narednu fazu takmičenja
Zvezdino evropsko proleće! Pred punim stadionom „Rajko Mitić“ su crveno-beli savladali Keln i obezbedili plasman u narednu fazu Lige Evrope (1:0). Gol je postigao Slavoljub Srnić u 22. minutu posle sjajnog dodavanja Milana... »

Fudbal se vratio na velika vrata: Evropski Zvezda i Partizan - ruku pod ruku kao nikada pre

Blic sport pre 4 dana
Prvi put od osnivanja evropskih klupskih takmičenja 1955. godine, dva kluba iz Srbije prošla su grupnu fazu. Jasno je, fudbal se vratio na velika vrata u našu zemlju!
Foto: M. Metlaš / RAS Srbija Nikada pre se nije dogodilo da imamo dva srpska tima u nokaut fazi na evropskoj sceni. Istorija je ispisana, Crvena zvezda i Partizan će u istoj sezoni sanjati najlepše zimske snove i u februaru 2018.... »

Trener oduševljen: Milojević: Ovo novac ne može da kupi

Blic sport pre 4 dana
Veliki posao je uradio Vladan Milojević... Seo je na vruću klupu Crvene zvezde i napravio čudo. Tim sa stadiona “Rajko Mitić” je u nokaut fazi Lige Evrope, a trener je ponosan na svoje momke.
Foto: Aleksandar Dimitrijević / RAS Srbija - Presrećan sam, epitet najbolji ide igračima. Ostavili su srce, tako smo obećavali. To mogu da konstatujem i uvek će tako da bude. Rekao sam i pre, ako smo zaslužili proćićemo. Ovaj... »

Foto/video crveno-beli savladali Keln: I Zvezda sija na proleće!

Srpski tim je pred punim tribinama stadiona „Rajko Mitić“ savladao nemačkog predstavnika i tako obezbedio prolazak u narednu fazu takmičenja
ZVEZDA ponovo sija kao nekad. Evropski šampion iz 1991. posle 25 godina dočekaće proleće na Starom kontinentu, generacija koju vodi Vladan Milojević stisla je petlju u najznačajnijoj noći za klub u 21. veku, oborila na pleća... »

Crveno-beli su uradili nešto što nije niko pre njih u Ligi Evrope

Blic sport pre 4 dana
Fudbaleri Crvene zvezde su se plasirali u nokaut fazu Lige Evrope kao drugoplasirani u H grupi, ali ne samo to, već su to učinili na istorijski način.
Foto: Aleksandar Dimitrijević / RAS Srbija Naime, niko pre crveno-belih nije prošao grupnu fazu a da je ovo takmičenje započeo od prvog kola kvalifikacija. Sada su puleni Vladana Milojevića ispisali i klupsku, ali i evropsku... »

Marakana "eksplodirala": Mat u tri poteza: Srnić za crveno-belu erupciju oduševljenja /video/

Blic sport pre 4 dana
Fudbaleri Crvene zvezde poveli su protiv Kelna u 23. minutu sa 1:0 i otvorili vrata nokaut faze Lige Evrope.
Foto: Aleksandar Dimitrijević / RAS Srbija Srnićev poljubac u kameru posle pogotka Sami su crveno-beli odlučivali o sudbini, trijumf ih vodi dalje, pa i remi ako Arsenal ne izgubi od BATE Borisova, a i "tobdžije" su vodile od 11.... »

Zauzeli mesta na jugu: Navijači Kelna stigli na "Marakanu" /foto/

Blic sport pre 4 dana
Oko 5.000 navijača Kelna trebalo bi da bodri goste protiv fudbalera Crvene zvezde na stadionu "Rajko Mitić" i oni su smešteni na južnoj tribini, u delu ka zapadu.
Foto: Veljko Ivanović / RAS Srbija Navijači Kelna na "Marakani" I jedni i drugi imaju priliku da prođu dalje, crveno-bele pobeda vodi u nokaut fazu Lige Evrope, ali i remi ako Arsenal ne izgubi na svom terenu od BATE Borisova.... »

Skupština završila rad, sutra takođe o amandmanima

Blic  pre 10 sati  još 1 povezana

Dačić na radnom ručku šefova diplomatija EU

RTV  pre 3 sata  još 1 povezana

SM: Pucnjava u lokalu, više ranjenih

Danas  pre 11 sati  još 1 povezana
©2017 Netmark d.o.o.