Povezane vesti

Radnici Železare Zenica počeli štrajk glađu

Radnici Železare Zenica počeli štrajk glađu

N1 Info 22.01.2018
Radnici Železare Zenica počeli su štrajk glađu, pošto u petak nisu uspeli da o svojim problemima razgovaraju sa predstavnicima Vlade Federacije BiH i generalnim direktorom “Arcelor Mital-a” Biju Nairom. Železara u Zenici je od prošle sedmice… »
Surova realnost: Radnik iz Zenice koji štrajkuje glađu: “Zapaliću se. Nemam marku da dam detetu za paštetu i kiflu! ”

Surova realnost: Radnik iz Zenice koji štrajkuje glađu: “Zapaliću se. Nemam marku da dam detetu za paštetu i kiflu! ”

Blic 22.01.2018
U stanju smo se zapaliti benzinom, poručio je Ramo Dedić, jedan od radnika Železare Zenica koji štrajkuje glađu. - Toliko imam dugova kući.... Dužan sam po trgovinama, dužan sam za struju, telefon, televiziju... 7-8 računa nisam platio. Danas mi… »
Radnici Željezare Zenica u štrajku glađu

Radnici Željezare Zenica u štrajku glađu

Slobodna Evropa 22.01.2018
Radnici zeničkih rudnika Željezara koji štrajkaju glađu traže da im se obrati neko iz vlade, i kažu da su spremni na sve , pa i smrt. “ U stanju smo se zapaliti benzinom”, upozorio je Ramo Dedić, jedan od zeničkih radnika,kojima se duguje 13… »
Štrajk glađu u železari Zenica: Radnici traže 13 plata i uvezivanje staža

Štrajk glađu u železari Zenica: Radnici traže 13 plata i uvezivanje staža

Kurir 22.01.2018
Pošto su u nekoliko navrata blokirali magistralni put M-17 i ulaz u Zenicu, što nije urodilo plodom, radnici Železare danas su odlučili da rizikuju živote da bi Vladu FBiH naterali da ispuni obećanja. Predsednik Sindikata radnika Železare Zenica… »
Radnici Železare Zenica stupili u štrajk glađu: "Hoćemo naših 13 plata, uvezivanje staža i otpremnine"

Radnici Železare Zenica stupili u štrajk glađu: "Hoćemo naših 13 plata, uvezivanje staža i otpremnine"

Blic 22.01.2018
Više od 300 radnika Železare Zenica danas je stupilo u štrajk glađu s namerom da privoli vlasnika - Vladu Federacije /FBiH/ da ispuni obećanja koja su im data otvaranjem stečajnog postupka. Nakon što su u nekoliko navrata blokirali magistralni put… »

Vesti dana »