Povezane vesti

Posle note Hrvatske zbog izložbe u UN: Zagreb se prepoznao u zločinu NDH

Posle note Hrvatske zbog izložbe u UN: Zagreb se prepoznao u zločinu NDH

Večernje novosti 28.01.2018
Šef diplomatije o protestnoj noti zapadnih komšija povodom izložbe o Jasenovcu. Ivica Dačić: Zaprepašćen sam licemerjem i bezobrazlukom. ZAPREPAŠĆEN sam hrvatskim licimerjem i bezobrazlukom. Pošto su tu diplomatsku notu poslali telefaksom, ja… »
Vučić: Hrvatska nota kao da Nemačka piše Jevrejima

Vučić: Hrvatska nota kao da Nemačka piše Jevrejima

Mondo 28.01.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić reagovao je večeras na protestnu notu Hrvatske u vezi sa srpskom izložbom o Jasenovcu u UN. Foto: Tanjug/Zoran Žestić Vučić kaže da bi voleo da vidi tekst diplomatske note koju je Hrvatska uputila Srbiji zbog… »
Dačić o hrvatskoj noti: Zaprepašćen sam takvim licemerjem i bezobrazlukom

Dačić o hrvatskoj noti: Zaprepašćen sam takvim licemerjem i bezobrazlukom

RTS 28.01.2018
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić, komentarišući notu koju je Hrvatska uputila Srbiji zbog njegovih izjava u UN o Jasenovcu, rekao je da je zaprepašćen takvim "licemerjem i bezobrazlukom". Ivica Dačić je za Tanjug rekao da je izložbu o… »
Protestna nota Hrvatske zbog Dačićevih izjava

Protestna nota Hrvatske zbog Dačićevih izjava

Danas 28.01.2018
Hrvatska je uputila Srbiji protestnu notu zbog izjava ministra spoljnih poslova Ivice Dačića. U protestnoj noti se ističe kako su izjave srpskog šefa diplomatije u UN pokazale da "Republika Srbija nastavlja sa zloupotrebom i manipulisanjem žrtvama… »
Zagreb uputio protestnu notu Srbiji: Nezadovoljstvo zbog Dačićeve izjave o Jasenovcu

Zagreb uputio protestnu notu Srbiji: Nezadovoljstvo zbog Dačićeve izjave o Jasenovcu

Kurir 28.01.2018
ZAGREB - Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova Hrvatske saopštilo je danas da je uputilo notu Republici Srbiji zbog izjava ministra (spoljnih poslova Srbije Ivice) Dačića datih prilikom otvaranja izložbe "Jasenovac - pravo na sećanje" u UN u… »

Vesti dana »