Povezane vesti

General Malinović o helikopterskoj tragediji: Zašto ćute Nikolić i Diković?

Vesti online utorak, 13. mart 2018.
Pilot Sreto Malinović, brigadni general u penziji i nekadašnji zamenik komandanta Vazduhoplovstva i protivvazduhoplovne odbrane Vojske Srbije, jedan je od malobrojnih koji je posle helikopterske tragedije u Surčinu ukazivao na niz propusta i zloupotreba ovlašćenja u lancu komandovanja kada je 13. marta pre tri godine došlo do pogibije šestoro članova posade i medicinskih radnika i bebe stare pet dana.
Nakon što je tužilaštvo odustalo od pokretanja krivičnog postupka, ispalo je da su samo generali Ranko Živak i Predrag Bandić disciplinski kažnjeni zabranom napredovanja do dve godine. Da li se tu može staviti tačka na... »

Poginulo šestoro odraslih i beba Tačno tri godine od tragedije za koju niko nikada neće odgovarati

Press utorak, 13. mart 2018.
Na današnji dan pre tri godine u Surčinu se srušio transportni helikopter Mi-17 Vojske Srbije, u kojem je poginulo sedmoro osoba - četvorica pripadnika VS, dvojica medicinskih radnika i beba stara pet dana.
Foto:Blic.rs U letelici su poginuli pilot major Omer Mehić, pilot kapetan Milovan Karić, zastavnik Nebojša Trajić, mehaničar letač Ivan Miladinović, lekar Dževad Ljajić, anesteziolog Miroslav Veselinović i beba iz porodice... »

Tri godine od tragedije: Na današnji dan pao vojni helikopter iz Raške u kojem je poginula beba i još šestoro

Kurir utorak, 13. mart 2018.
Na današnji dan pre tri godine srušio se transportni helikopter Mi-17 Vojske Srbije, u kojem je poginulo sedam ljudi. Helikopter se srušio 13. marta u blizini aerodroma "Nikola Tesla" u Surčinu a poginuli su pilot major Omer Mehić, pilot kapetan Milovan Djukarić, zastavnik Nebojša Trajić, mehaničar... »

Tragedija za koju niko neće odgovarati: Tri godine od pada helikoptera u Surčinu

Vesti online utorak, 13. mart 2018.
Na današnji dan pre tri godine u Surčinu se srušio transportni helikopter Mi-17 Vojske Srbije, u kojem je poginulo sedmoro osoba - četvorica pripadnika VS, dvojica medicinskih radnika i beba stara pet dana.
U letelici su poginuli pilot major Omer Mehić, pilot kapetan Milovan Karić, zastavnik Nebojša Trajić, mehaničar letač Ivan Miladinović, lekar Dževad Ljajić, anesteziolog Miroslav Veselinović i beba iz porodice Ademović.... »

Poginulo šestoro odraslih i beba: Tačno tri godine od tragedije za koju niko nikada neće odgovarati

Blic utorak, 13. mart 2018.
Na današnji dan pre tri godine u Surčinu se srušio transportni helikopter Mi-17 Vojske Srbije, u kojem je poginulo sedmoro osoba - četvorica pripadnika VS, dvojica medicinskih radnika i beba stara pet dana. U letelici su poginuli pilot major Omer Mehić, pilot kapetan Milovan Karić, zastavnik... »

Tri godine od pada helikoptera Vojske Srbije

Radio 021 utorak, 13. mart 2018.
Na današnji dan pre tri godine u blizini Beograda srušio se transportni helikopter Mi-17 Vojske Srbije, u kojem je poginulo sedam ljudi.
Helikopter se srušio 13. marta, nešto pre ponoći, u širem rejonu aerodroma "Nikola Tesla" u Surčinu, na povratku iz Raške, odakle je prevozio životno ugroženu bebu iz Novog Pazara. U letelici su poginuli pilot major Omer Mehić,... »

Novi magazin utorak, 13. mart 2018.
Na današnji dan pre tri godine u blizini Beograda srušio se transportni helikopter Mi-17 Vojske Srbije, u kojem je poginulo sedam ljudi.
Helikopter se srušio 13. marta, nešto pre ponoći, u širem rejonu aerodroma "Nikola Tesla" u Surčinu, na povratku iz Raške, odakle je prevozio životno ugroženu bebu iz Novog Pazara. U letelici su poginuli pilot major Omer Mehić,... »

N1 Info utorak, 13. mart 2018.

B92 utorak, 13. mart 2018.
B92: Tri godine od pada helikoptera Vojske Srbije
Beograd -- Na današnji dan pre tri godine u blizini Beograda srušio se transportni helikopter Mi-17 Vojske Srbije, u kojem je poginulo sedam ljudi.
©2018 Netmark d.o.o.