Povezane vesti

Srbija želi kompromis, ne prihvata poniženje

Srbija želi kompromis, ne prihvata poniženje

Politika 14.03.2018
Neka pokažu jedan jedini papir na osnovu kog se formiraju oružane snage Kosova, a da to ima potporu u međunarodnom pravu, rekao je predsednik Srbije. Srbija je spremna na kompromis povodom pitanja Kosova i Metohije, ali nije spremna i neće prihvatiti… »
Predsednik: Pokažite mi papir koji omogućava formiranje vojske tzv. Kosova; Mičel: Priština ima pravo na vojsku

Predsednik: Pokažite mi papir koji omogućava formiranje vojske tzv. Kosova; Mičel: Priština ima pravo na vojsku

Večernje novosti 14.03.2018
Ne postoji nijedan pravni međunarodni akt koji može da opravda formiranje oružanih snaga tzv. Kosova, i Srbija će se tome suprotstavljati, rekao je danas predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Ne postoji nijedan pravni međunarodni akt koji može da… »
Spremnost SAD da pomognu postizanje dogovora Srbije i Kosova

Spremnost SAD da pomognu postizanje dogovora Srbije i Kosova

Beta 14.03.2018
Pomoćnik državnog sekretara SAD za Evropu i Evroaziju Ves Mičel rekao je danas u razgovoru s predsednicom Vlade Srbije Anom Brnabić da je Srbija ključna za stabilnost regiona i izrazio podršku SAD pridruživanju Srbije Evropskoj uniji. Mičel je… »
Brnabić sa Mičelom: Srbija za dijalog, ne ostavljamo zamrznute konflikte novim generacijama

Brnabić sa Mičelom: Srbija za dijalog, ne ostavljamo zamrznute konflikte novim generacijama

Blic 14.03.2018
Predsednica Vlade Ana Brnabić razgovarala je danas sa pomoćnikom državnog sekretara SAD za Evropu i Evroaziju Vesom Mičelom o daljem napretku Srbije ka članstvu u EU, nastavku Briselskog dijaloga i temama vezanim za stabilnost regiona Zapadnog… »
Mičel u Beogradu: Nije plan u četiri tačke, nego kosovska vojska

Mičel u Beogradu: Nije plan u četiri tačke, nego kosovska vojska

RTV 14.03.2018
BEOGRAD - Ves Mičel, novi američki čovek zadužen za Zapadni Balkan, na svojoj je prvoj turneji po regionu doneo jasnu poruku Srbiji - formiranje kosovske vojske je ok, SAD to podržavaju i niko na to nema pravo veta. Pomoćnik šefa američke… »
Vučić o KiM: Možemo da prihvatimo kompromis, ali ne i poniženje

Vučić o KiM: Možemo da prihvatimo kompromis, ali ne i poniženje

RTS 14.03.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je nakon sastanka sa pomoćnikom državnog sekretara SAD Vesom Mičelom da dve države imaju različite stavove o KiM, ali da je Mičel "saslušao ono što Srbija ima da kaže, a možda i razumeo". Poručio je da… »
Vučić sa Mičelom o KiM: Možemo da prihvatimo kompromis, ali poniženje ne (foto, video)

Vučić sa Mičelom o KiM: Možemo da prihvatimo kompromis, ali poniženje ne (foto, video)

Blic 14.03.2018
Pozicije Srbije i SAD su drugačije, prilično različite i udaljene po pitanju odnosa prema Kosovu i Metohiji, ali smo spremni da razgovaramo o mogućim kompromisima, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić nakon sastanka sa pomoćnikom državnog… »
Mičel: SAD privržene jačanju partnerstva sa Srbijom

Mičel: SAD privržene jačanju partnerstva sa Srbijom

Novi magazin 14.03.2018
Pomoćnik američkog državnog sekretara za evropska i evroazijska pitanja Ves Mičel izjavio je danas u Beogradu da su SAD privržene saradnji i jačanju partnerstva sa Srbijom. Na zajedničkoj konferenciji za novinare sa predsednikom Srbije Aleksandrom… »
Mičel: Ovo je moja osnovna poruka Beogradu i Prištini

Mičel: Ovo je moja osnovna poruka Beogradu i Prištini

Vesti online 14.03.2018
Pomoćnik američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju Ves Mičel izjavio je da je njegova osnovna poruka u Beogradu, kao što je bila i u Prištini, da vidi veliki prostor za novu šansu za rešenje kosovskog problema koji opterećuje region već… »
Vučić: Rekao sam Mičelu - nema ništa od toga!

Vučić: Rekao sam Mičelu - nema ništa od toga!

Mondo 14.03.2018
"Možemo da prihvatimo kompromis, ali poniženje naroda i urušenje države ne možemo. Kompromis mora da prihvati i druga i treća strana", kaže Vučić posle susreta sa Vesom Mičelom. "Rekao sam otvoreno, nema ništa od ZSO"! Aleksandar Vučić nazvao… »
Mičel danas sa premijerkom i predsednikom Srbije

Mičel danas sa premijerkom i predsednikom Srbije

Danas 14.03.2018
U Beogradu boravi pomoćnik državnog sekretara SAD za Evropu i Evroaziju Ves Mičel, u okviru svoje prve posete regionu od kad je preuzeo funkciju. Mičel će se tokom dana sastati sa premijerkom Anom Brnabić i predsednikom Srbije Alesandrom Vučićem… »
Dačić poklonio Mičelu izjavu Vilsona o Kosovu iz 1918.

Dačić poklonio Mičelu izjavu Vilsona o Kosovu iz 1918.

Danas 14.03.2018
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić razgovarao je danas sa pomoćnikom državnog sekretara SAD za Evropu i Evroaziju Vesom Mičelom o regionalnoj stabilnosti, evropskom putu Srbije, kao i nastavku Briselskog dijaloga. Mičel, koji boravi u… »

Vesti dana »