Povezane vesti

Slovački premijer ponudio ostavku

Slovački premijer ponudio ostavku

Al Jazeera 14.03.2018
Predložio sam da podnesem ostavku kao premijer kako bismo riješili političku krizu, naveo je Robert Fico. Slovački premijer Robert Fico ponudio je ostavku uz uvjet da njegova stranka imenuje novog premijera čime bi se izbjegli prijevremeni izbori… »
Robert Fico nudi ostavku

Robert Fico nudi ostavku

RTV 14.03.2018
BRATISLAVA - Premijer Slovačke Robert Fico izjavio je da je spreman da podnese ostavku kako bi se razrešila politička kriza do koje je došlo posle ubistva novinara Jana Kucijaka i njegove verenice. On je naveo da je jedini uslov za njegovu ostavku da… »
Fico će podneti ostavku, ako novi premijer bude iz Smera

Fico će podneti ostavku, ako novi premijer bude iz Smera

RTS 14.03.2018
Slovački premijer Robert Fico izjavio je da je spreman da podnese ostavku, ako predsednik Slovačke Andrej Kiska pristane da njegovoj partiji Smer da pravo da bira budućeg šefa vlade. "Danas sam ponudio ostavku predsedniku Republike. Ako predsednik… »
Premijer Fico ponudio ostavku ako šef države garantuje da neće biti prevremenih izbora

Premijer Fico ponudio ostavku ako šef države garantuje da neće biti prevremenih izbora

Novi magazin 14.03.2018
Slovački premijer Robert Fico ponudio je večeras svoju ostavku da umiri strasti i proteste desetina hiljada Slovaka povodom brutalne likvidacije mladog istraživačkog novinara Jana Kucijaka i njegove verenice, ali pod uslovom da predsednik Andrej Kiska… »
Fico: Spreman sam da podnesem ostavku pod jednim uslovom

Fico: Spreman sam da podnesem ostavku pod jednim uslovom

Blic 14.03.2018
Premijer Slovačke Robert Fico poručio je danas da je spreman da podnese ostavku ako predsednik te zemlje Andrej Kiska ne prihvati da trenutna koalicija može da nastavi u postojećem sastavu do isteka mandata bez ranih izbora, javlja "Bi-Bi-Si". - Danas… »
Manekenka, mafija i visoka politika

Manekenka, mafija i visoka politika

Dojče vele 14.03.2018
Nakon ubistva novinara Jana Kucijaka sve su glasniji pozivi za ostavku vlade premijera Roberta Fica. Ministar unutrašnjih poslova Robert Kalinak ostavku je već podneo, ali to nije rešilo duboku krizu u Slovačkoj. Slovačka se već dve nedelje nalazi u… »

Vesti dana »