Povezane vesti

Haradinaj poručio Vučiću da strpljenje nije bezgranično, Đurić ocenio da Priština sprema rat

Haradinaj poručio Vučiću da strpljenje nije bezgranično, Đurić ocenio da Priština sprema rat

Novi magazin 28.03.2018
Premijer Kosova Ramuš Haradinaj poručio je večeras predsedniku Srbije da je ultimatum pogrešan pristup i da strpljenje Prištine nije bezgranično, na šta je direktor Kancelarije Vlade Srbij za Kosovo Marko Đurić ocenio da prištinski funkcioneri… »
Ambasador Ukrajine: Neodgovornost Prištine – podržavamo Srbiju

Ambasador Ukrajine: Neodgovornost Prištine – podržavamo Srbiju

Politika 28.03.2018
Ambasador Ukrajine u Srbiji Oleksandr Aleksandrovič izjavio je da se prištinska vlada u slučaju hapšenja direktora Kancelarije za KiM Marka Đurića u Kosovskoj Mitrovici, pokazala kao „potpuno neodgovorna”, a njena reakcija „neadekvatna”… »
Tači i Haradinaj o ZSO: Preteći tonovi iz Beograda

Tači i Haradinaj o ZSO: Preteći tonovi iz Beograda

Mondo 28.03.2018
Kosovski predsednik i premijer, Hašim Tači i Ramuš Haradinaj, razgovarali su danas o "funkcionalizaciji upravljačkog tima za formiranje Zajednice srpskih opština u bliskoj budućnosti". Foto: Anadolija/ Erkin Keci U saopštenju iz Tačijevog… »
Pao pakt sa Haradinajem

Pao pakt sa Haradinajem

Vesti online 28.03.2018
Srpska lista izlazi iz kosovske vlade, čiji je premijer Ramuš Haradinaj, a deset većinski srpskih opština na Kosovu i Metohiji formiraće 20. aprila Zajednicu srpskih opština, najavio je predsednik Srpske liste Goran Rakić, posle razgovora sa… »
Opozicija optužuje vlast: Režija u dogovoru sa Tačijem

Opozicija optužuje vlast: Režija u dogovoru sa Tačijem

Vesti online 28.03.2018
Upad kosovskih specijalaca na sever Kosova, deo opozicije je za govornicom Skupštine Srbije okarakterisao, kao rezultat dogovora Beograda i Prištine. Dan za pitanja opozicioni poslanici su iskoristili da se raspitaju za dešavanja na Kosovu i Metohiji… »
Izvestilac za Kosovo o hapšenju Đurića: Nisam zadovoljan, nasilje nije demokratsko sredstvo

Izvestilac za Kosovo o hapšenju Đurića: Nisam zadovoljan, nasilje nije demokratsko sredstvo

Blic 28.03.2018
Nasilje nije sredstvo za zaštitu demokratije, treba ga zaustaviti i nastaviti dijalog za rešenje svih sporova Beograda i Prištine, a za to je potrebno da Brisel intenzivira komunikaciju sa obema stranama, izjavio je izvestilac za Kosovo u Evropskom… »
Rikalo za RTS: Želeli su što više da nas ponize

Rikalo za RTS: Želeli su što više da nas ponize

RTS 28.03.2018
Među povređenima u incidentima prilikom hapšenja Marka Đurića u Kosovskoj Mitrovici je i ministar u kosovskoj vladi Nenad Rikalo. On se i dalje nalazi na intenzivnoj nezi, a za RTS je rekao da njegov oporavak ide nabolje. Naveo je da je cilj… »
Jović: Tukla su me najmanje trojica, čizmama i kundakom

Jović: Tukla su me najmanje trojica, čizmama i kundakom

Danas 28.03.2018
Zamenik direktora Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju, koji je povređen prilikom hapšenja Marka Đurića, govori za Danas Deo ljudi koji su brutalno tukli civile bio je itekako angažovan u terorističkoj OVK, a to su oni naši stari… »
"Hteli su da nas ponize": Ministar koga su ROSU brutalno pretukle: Pao sam na zemlju, a onda su počeli da me šutiraju

"Hteli su da nas ponize": Ministar koga su ROSU brutalno pretukle: Pao sam na zemlju, a onda su počeli da me šutiraju

Blic 28.03.2018
Ministar poljoprivrede u kosovskoj vladi Nenad Rikalo, koga su specijalne kosovske jedinice ROSU brutalno pretukle pre dva dana, smatra da je cilj te akcije bio da ponize Srbe. Njega su, kaže, udarali, iako se jasno predstavio i pokazao legitimaciju… »
"Ja mu kažem da sam ministar, a on - udri"

"Ja mu kažem da sam ministar, a on - udri"

Mondo 28.03.2018
Ministar u kosovskoj vladi Nenad Rikalo, koji je povređen tokom brutalnog upada kosovskih specijalaca i hapšenja Marka Đurića, smatra da je cilj te akcije bio da ponize Srbe. Foto: Tanjug/STR/bg Njega su, kaže, udarali, iako se jasno predstavio i… »
Svedočenja Srba prebijenih u mitrovačkom domu: "Specijalci su me oborili na zemlju, i četvorica su me besomučno udarala u…

Svedočenja Srba prebijenih u mitrovačkom domu: "Specijalci su me oborili na zemlju, i četvorica su me besomučno udarala u…

Blic 27.03.2018
Tek što je pet učesnika okruglog stola o Kosovu završilo svoja izlaganja, stiže informacija da su pripadnici specijalne jedinice ROSU opkolili zgradu Mitrovačkog doma. Čuje se galama, kosovski policajci bacaju šok bombe i suzavac, a potom upadaju u… »

Vesti dana »