Povezane vesti

Jevtić obavestio članove Vlade Kosova o povlačenju Srpske liste

Jevtić obavestio članove Vlade Kosova o povlačenju Srpske liste

Novi magazin 29.03.2018
Potpredsednik Vlade Kosova i funkcioner Srpske liste Dalibor Jevtić danas je na sednici Vlade Kosova obavestio članove da se predstavnici liste povlače iz vlade i zatražio odgovornost svih nalogodavaca akcije "uperene protiv nedužnih ljudi i… »
Haradinaj:Još nisam stigao do ZSO, potreban mi je sever

Haradinaj:Još nisam stigao do ZSO, potreban mi je sever

RTV 29.03.2018
KOSOVSKA MITROVICA - Kosovski premijer Ramuš Haradinaj kaže da još nije stigao da pitanja formiranja Zajednice srpskih opština. Nakon što su predstavnici Srpske liste i 10 srpskih opština na KiM juče zaključili da prištinskim vlastima daju rok od… »
Albanci zbog ZSO prete hapšenjem

Albanci zbog ZSO prete hapšenjem

Vesti online 29.03.2018
U Mitrovici je u sredu održan sastanak predstavnika opština sa srpskom većinom na Kosovu i Metohiji na kome se govorilo o bezbednosnoj situaciji i formiranju Zajednice srpskih opština čiji je logo prikazan. Priština je najavila da će sprečiti… »
Dalibor Jevtić na sednici kosovske vlade zatražio otvaranje istrage

Dalibor Jevtić na sednici kosovske vlade zatražio otvaranje istrage

RTS 29.03.2018
Član Predsedništva Srpske liste i ministar u kosovskoj vladi Dalibor Jevtić zatražio je danas na sednici vlade u Prištini otvaranje istrage i utvrđivanje odgovornosti za događaje u severnom delu Kosovske Mitrovice u ponedeljak kada je uhapšen… »
Jevtić objavio napuštanje kosovske vlade i odbrusio ljekaju: Ne plašimo se pretnji hapšenjem, formiraćemo ZSO

Jevtić objavio napuštanje kosovske vlade i odbrusio ljekaju: Ne plašimo se pretnji hapšenjem, formiraćemo ZSO

Kurir 29.03.2018
Dalibor Jevtić obavestio je danas članove kosovske vlade, na sednici kojoj je prisustvovao u tehničkom kapacitetu, da se predstavnici Srpske liste povlače iz vlade i zatražio odgovornost svih koji su u ponedeljak bili nalogodavci akcije koja je bila… »
Haradinaj: Treba mi sever

Haradinaj: Treba mi sever

Pravda 29.03.2018
Potreban mi je sever, poručuje kosovski premijer Ramuš Haradinaj, tri dana nakon brutalnog hapšenja šefa vladine kancelarije u Kosovskoj Mitrovici, Marka Đurića. "Portreban mi je sever. Moram doći do svih koji tamo imaju vlast, moram da komuniciram… »
Zašto je Pravda pet sati pre ostalih objavila vest o hapšenju Marka Đurića? Kasno Marko stiže na Kosovo (video)

Zašto je Pravda pet sati pre ostalih objavila vest o hapšenju Marka Đurića? Kasno Marko stiže na Kosovo (video)

Pravda 29.03.2018
Portal IN4S.NET objavio je informaciju da je Marko Đurić u ponedeljak uhapšen na Kosovu i Metohiji skoro šest sati pre nego što je došlo do incidenata u Kosovskoj Mitrovici. Indormaciju od IN4S.NET prenela je i Pravda što je izazvalo različite… »
"Visok: Je..." Kako je Haradinaj objasnio zašto su rosu pretukle srpskog ministra iz vlade Kosova

"Visok: Je..." Kako je Haradinaj objasnio zašto su rosu pretukle srpskog ministra iz vlade Kosova

Blic 29.03.2018
Kosovski premijer Ramuš Haradinaj izjavio je da policija nije prepoznala kosovskog ministra poljoprivrede Nenada Rikala, koji je povređen prilikom hapšenja Marka Đurića u Kosovskoj Mitrovici. - On je visok, kada ga je policija videla sigurno ga nije… »
Jevtić na sednici prištinske vlade tražio odgovornost za primenu sile nad Srbima

Jevtić na sednici prištinske vlade tražio odgovornost za primenu sile nad Srbima

Politika 29.03.2018
PRIŠTINA – Zamenik kosovskog premijera Dalibor Jevtić zatražio je, na današnjoj sednici prištinske vlade, istragu i utvrđivanje odgovornih za primenu prekomerne sile pripadnika specijalne jedinice kosovske policije ROSU nad učesnicima sastanka u… »
Rikalo: Nije mi pomoglo što sam ministar

Rikalo: Nije mi pomoglo što sam ministar

Danas 29.03.2018
Povređeni kosovski zvaničnik danas zvanično napušta bolnicu Ministar poljoprivrede, šumarstva i ruralnog razvoja u Vladi Kosova Nenad Rikalo juče je na kratko napustio Kliničko-bolnički centar u severnom delu Kosovske Mitrovice, iz kog bi, kako je… »
Dalibor Jevtić na sednici kosovske vlade zatražio otvaranje istrage

Dalibor Jevtić na sednici kosovske vlade zatražio otvaranje istrage

Vesti online 29.03.2018
Poslanik Srpske liste i ministar u vladi Kosova Dalibor Jevtić zatražio je danas na sednici kosovske vlade otvaranje istrage i utvrđivanje odgovornosti za događaje u severnom delu Kosovske Mitrovice u ponedeljak kada je uhapšen Marko Đurić… »
Mediji „uhapsili“ Đurića satima pre hapšenja

Mediji „uhapsili“ Đurića satima pre hapšenja

Danas 29.03.2018
Gojko Raičević, urednik podgoričkog portala IN4S, potvrdio za Cenzolovku da je vest o tome da su kosovski specijalci uhapsili Marka Đurića objavio oko šest sati pre nego što je on zaista priveden, ali nije želeo da kaže ko je izvor te… »
Petković:U Kosovskoj Mitrovici još uvek napeto

Petković:U Kosovskoj Mitrovici još uvek napeto

RTV 29.03.2018
BEOGRAD - Zamenik direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković, koji je učestvovao na sastanku predstavnika 10 srpskih opština na KiM, kaže da je atmosfera u Kosovskoj Mitrovici još uvek napeta i da se nakon upada jedinica ROSU oseća… »
Sporazum o ZSO: Šta predviđa, kako će funkcionisati i šta su nadležnosti zajednice sa srpskom većinom

Sporazum o ZSO: Šta predviđa, kako će funkcionisati i šta su nadležnosti zajednice sa srpskom većinom

Blic 29.03.2018
Zajednica srpskih opština (ZSO) na Kosovu i Metohiji treba što pre da bude formirana, saglasni su predstavnici Srpske liste koji su, između ostalog, i o tome danas razgovarali na sednici Skupštine predstavnika 10 srpskih opština na Kosovu. Skup je… »
Sever pod čizmom Prištine

Sever pod čizmom Prištine

Vesti online 29.03.2018
Užasnuti, uplašeni i ogorčeni. S takvim osećanjem i njima dobro poznatom strepnjom "šta je sledeće" građani severnog dela Mitrovice su proveli dan nakon hapšenja direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marka Đurića i prve akcije albanskih… »

Vesti dana »