Povezane vesti

Plenković: Ovo je posljednja godina sa više komemoracija

Plenković: Ovo je posljednja godina sa više komemoracija

Slobodna Evropa 22.04.2018
Bez govora političara i samo sa prigodnim kulturno-umjetničkim programom održana je u spomen-području Jasenovac službena državna komemoracija na spomen 73. obljetnice proboja preživjelih jasenovačkih logoraša 22. travnja 1945. godine, kao i na… »
Komemoracija ubijenim Srbima - bez Srba

Komemoracija ubijenim Srbima - bez Srba

Mondo 22.04.2018
U Jasenovcu održana državna komemoracija za žrtve tog zloglasnog ustaškog logora iz Drugog svetskog rata, kojoj su prisustvovali premijer Andrej Plenković, predsednik Sabora Gordan Jandroković, brojni ministri... Foto: TANJUG/HINA/Tomislav PAVLEK/bk… »
Plenković: Snažno osuđujemo ustaške zločine

Plenković: Snažno osuđujemo ustaške zločine

Novi magazin 22.04.2018
Premijer Hrvatske Andrej Plenković izjavio je danas da hrvatska vlada snažno osuđuje ustaške zločine u Drugom svetskom ratu i radi na prevazilaženju podela u društvu. "Došli smo da odamo počast žrtvama ustaškog logora Jasenovac i još jednom… »
Plenković i ministri na državnoj komemoraciji u Jasenovcu

Plenković i ministri na državnoj komemoraciji u Jasenovcu

N1 Info 22.04.2018
U prisustvu dela državnog vrha Hrvatske, premijera Andreja Plenkovića i predsednika Sabora Gordana Jandrokovića, u Jasenovcu je danas održana državna komemoracija za žrtve tog ustaškog logora u Drugom svetskom ratu. Izvor: N1 Na komemoraciji pod… »
Skandal u Jasenovcu: Na državnoj komemoraciji ustaškim žrtvama razvijena zastava sa natpisom “za dom spremni”

Skandal u Jasenovcu: Na državnoj komemoraciji ustaškim žrtvama razvijena zastava sa natpisom “za dom spremni”

Blic 22.04.2018
Premijer Hrvatske Andrej Plenković i ministri u hrvatskoj vladi prisustvovali su danas državnoj komemoraciji u znak sećanja na žrtve ustaškog logora Jasenovac. Komemoracija je završena polaganjem venaca, a obeležio ju je incident hrvatskih… »
Bez Srba, jevreja i Roma: Premijer Hrvatske i ministri na državnoj komemoraciji za žrtve jasenovačkog logora

Bez Srba, jevreja i Roma: Premijer Hrvatske i ministri na državnoj komemoraciji za žrtve jasenovačkog logora

Večernje novosti 22.04.2018
U Jasenovcu se danas održava državna komemoracija za žrtve tog zloglasnog ustaškog logora iz Drugog svetskog rata, a prisustvovaće joj premijer Hrvatske Andrej Plenković, predsednik Sabora Gordan Jandroković i brojni ministri. U Jasenovcu se danas… »
Ivanji: O Jasenovcu sam već rekao sve, a o Vulinu ne govorim

Ivanji: O Jasenovcu sam već rekao sve, a o Vulinu ne govorim

N1 Info 22.04.2018
Pisac Ivan Ivanji rekao je da njegova generacija zna šta se događalo tokom Drugog svetskog rata, i da je odnos prema Jasenovcu i Starom sajmištu problem generacije koja sada odlučuje. Dodao je i da smatra da je strašno što je Aleksandar Vulin… »
Vulin Hrvatima: Smeta vam što Srbi govore istinu, hteo sam da budem sa mojim narodom u crkvi

Vulin Hrvatima: Smeta vam što Srbi govore istinu, hteo sam da budem sa mojim narodom u crkvi

Telegraf 22.04.2018
On je istakao da će Srbija na ovu provokaciju reagovati državnički i uskoro. Vlastima u Hrvatskoj smeta što Srbija govori istinu i smetaju im Srbi koji govore istinu - izjavio je danas ministar odbrane Srbije Aleksandar Vulin, komentarišući… »

Vesti dana »