Povezane vesti

Umesto diplomatskog rata Srbije i Hrvatske - "rat izjavama"

Umesto diplomatskog rata Srbije i Hrvatske - "rat izjavama"

N1 Info 01.05.2018
Iako su bili zajedno u Okučanima, predsednik Hrvatske Vlade Andrej Plenković kaže da sa predsednicom Kolindom Grabar Kitarović još nije razgovarao o mogućim novim merama prema Srbiji, nakon što je prošle nedelje Vlada Srbije odlučila da je… »
Plenković poručio da Srbi i Hrvati nisu isto, evo kako mu je Dačić uzvratio

Plenković poručio da Srbi i Hrvati nisu isto, evo kako mu je Dačić uzvratio

Vesti online 01.05.2018
Ovo što Hrvatska radi danas je glupost, izjavio je šef srpske diplomatije Ivica Dačić, u odgovoru hrvatskom premijeru Andreju Plenkoviću, i poručio da je tačno da nismo jednaki, jer Srbija nije bila na strani Hitlera i nije vršila Holokaust nad… »
Dačić poručio Plenkoviću: Nismo isti, Srbija nije bila uz Hitlera

Dačić poručio Plenkoviću: Nismo isti, Srbija nije bila uz Hitlera

Novi magazin 01.05.2018
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da je tačna konstatacija hrvatskog premijera Andreja Plenkovića da Srbija i Hrvatska nisu jednake, jer Srbija ne negira zločine. "Tačno je da nismo jednaki, mi nismo bili na strani Hitlera… »
Dačić na izjavu Plenkovića: Tačno je, nismo isti

Dačić na izjavu Plenkovića: Tačno je, nismo isti

Danas 01.05.2018
Ja nisam govorio o ratu, nego o diplomatskom ratu koji Hrvatska izaziva, rekao je za N1 ministar spoljnih poslova Ivica Dačić, reagujući na izjavu premijera Hrvatske Andreja Plenkovića da nije dobro upotrebljavati takve reči. Povodom izjave… »
Plenković poručio Srbiji: Nismo isti, nismo bili i nećemo biti

Plenković poručio Srbiji: Nismo isti, nismo bili i nećemo biti

Večernje novosti 01.05.2018
Hrvatski premijer Andrej Plenković smatra da reč “rat” nije dobro koristiti na bilo koji način - diplomatski ili drugi, te Srbiji poručio da, kako je rekao, nismo isti u ovoj priči, nismo ni bili i nećemo ni biti u budućnosti. Hrvatski premijer… »
Dačić: Ovo što Hrvatska radi je čista glupost

Dačić: Ovo što Hrvatska radi je čista glupost

N1 Info 01.05.2018
Ja nisam govorio o ratu, nego o diplomatskom ratu koji Hrvatska izaziva, rekao je za N1 ministar spoljnih poslova Ivica Dačić, reagujući na izjavu premijera Hrvatske Andreja Plenkovića da nije dobro upotrebljavati takve reči. Poručio je Hrvatskoj -… »
Plenković o Dačićevim izjavama: Nismo u ovoj priči isti, nismo bili ni 90-ih

Plenković o Dačićevim izjavama: Nismo u ovoj priči isti, nismo bili ni 90-ih

SEEbiz 01.05.2018
OKUČANI - Povodom proslave obljetnice vojno-redarstvene operacije "Bljesak", kojom su Hrvatska vojska i policija prije 23 godine oslobodile zapadnu Slavoniju, otkriveno je spomen-obilježje "Kristalne kocke vedrine" na čijem su "otvaranju" bili i… »
Plenković: Korišćenje reči "rat" nije dobro, nismo isti u "ovoj priči", nismo bili ni 90-ih

Plenković: Korišćenje reči "rat" nije dobro, nismo isti u "ovoj priči", nismo bili ni 90-ih

Blic 01.05.2018
Premijer Hrvatske Andrej Plenković je, osvrćući se na izjavu ministra Ivice Dačića da će, ukoliko Hrvatska želi diplomatski rat, to i dobiti, naveo da korišćenje te reči nije dobro, i da Srbija i Hrvatska nisu iste "jer niko u Zagrebu nije davao… »
Dačić odgovorio Plenkoviću: Tačno je da mi i Hrvati nismo isti, mi nismo bili na strani Hitlera

Dačić odgovorio Plenkoviću: Tačno je da mi i Hrvati nismo isti, mi nismo bili na strani Hitlera

Blic 01.05.2018
"Ja nisam govorio o ratu, nego o diplomatskom ratu koji Hrvatska izaziva, rekao je za N1 ministar spoljnih poslova Ivica Dačić, reagujući na izjavu premijera Hrvatske Andreja Plenkovića da nije dobro upotrebljavati takve reči. Poručio je Hrvatskoj… »
Plenković posle 24 sata odreagovao na Dačićevo pominjanje diplomatskog rata: Evo šta je saopštio

Plenković posle 24 sata odreagovao na Dačićevo pominjanje diplomatskog rata: Evo šta je saopštio

Telegraf 01.05.2018
Premijer Hrvatske je izjavio da još nije razgovarao s predsednicom Kolindom Grabar Kitarović o mogućim novim merama prema Srbiji. Premijer Hrvatske Andrej Plenković je, osvrćući se na izjavu ministra Ivice Dačića da će, ukoliko Hrvatska želi… »
U Hrvatskoj se obeležava 23 godine od akcije Bljesak

U Hrvatskoj se obeležava 23 godine od akcije Bljesak

Danas 01.05.2018
Hrvatska obeležava 23 godine od akcije Bljesak, kojom je zauzeta zapadna Slavonija. Akcija je počela u jutro 1. maja 1995, a u manje od 32 sata hrvatske0 snage su zauzele 500 kvadratnih kilometara te je uspostavljen nadzor nad autoputem Zagreb-Lipovac i… »

Vesti dana »