Povezane vesti
Novi pokušaj Londona da istisne temu Kosova iz SB UN
Politika 03.05.2018
Ova tema ponovo je došla u prvi plan jer Velika Britanija u avgustu preuzima predsedavanje SB UN, ali je upitno da li se jedno par ekselans političko pitanje može prevesti u proceduralno, smatra bivši šef diplomatije Vladislav JovanovićBeograd neće… »
Dačić: Tražićemo da se o Kosovu u SB UN raspravlja kao do sada
Večernje novosti 03.05.2018
Dačić je to rekao povodom namere Velike Britanije da pokrene inicijativu da se sednice za KiM unutar SB UN zatvore za javnost ili čak ukinu. Srbija će tražiti od svih članica Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija da se poštuje Rezolucija 1244 i da… »
"London bi to želeo, ali ključ je u našim rukama"
RTV 03.05.2018
BEOGRAD - Mediji su danas preneli, a šef srpske diplomatije potvrdio da će London možda zatražiti ukidanje sednica Saveta bezbednosti s temom Kosova ili da se razgovara iza zatvorenih vrata, a bivši diplomata Vladislav Jovanović za Tanjug kaže da… »
"Cilj je izbeći veto Rusije": London menja sednice o Kosovu?
Blic 03.05.2018
Kako prenose mediji, a potvrđuje srpski šef diplomatije, London bi mogao da traži da se ukinu sednice o Kosovu, ili da budu zatvorene za javnost. Suština svih zahteva je da se izvrši pritisak na Srbiju i širu međunarodnu zajednicu da se prihvati… »
Vesti dana »

U ruskom napadu na Sumi povrijeđene 94 osobe dok SAD i Rusija vode pregovore u Saudijskoj Arabiji
Slobodna Evropa pre 2 satajoš 18 povezanih

Skandal, Trampovi ljudi slučajno poslali novinaru ratne planove: Bes u Americi, otkrili su mu ovih 5 stvari
Mondo pre 40 minutajoš 15 povezanih

Dragan Šutanovac novi ambasador u SAD, Jelena Milić opozvana iz Zagreba
N1 Info pre 11 minutajoš 15 povezanih