Povezane vesti

Majku vam dečiju, nećete vi da ginete, ja ću: Odata pošta pilotu Milenku Pavloviću

Majku vam dečiju, nećete vi da ginete, ja ću: Odata pošta pilotu Milenku Pavloviću

Večernje novosti 04.05.2018
Tačno četiri minuta posle podneva zagrmeo je u petak "mig 29" ponad Valjeva i u niskom letu odao poštu pukovniku, pilotu Milenku Pavloviću. TAČNO četiri minuta posle podneva zagrmeo je u petak "mig 29" ponad Valjeva i u niskom letu odao poštu… »
Heroj srpskog neba: Žrtvovao je svoj život kako bi od sigurne smrti spasao mlađeg kolegu

Heroj srpskog neba: Žrtvovao je svoj život kako bi od sigurne smrti spasao mlađeg kolegu

Blic 04.05.2018
Devetnaest godina prošlo je od pogibije potpukovnika Milenka Pavlovića, komandanta 204. lovačko avijacijskog puka, koji stradao u borbi sa NATO lovcima.… »
"Poleteo je put svog rodnog kraja, a odleteo pravo u legendu": Obeležena 19. godišnjica od smrti pilota Pavlovića

"Poleteo je put svog rodnog kraja, a odleteo pravo u legendu": Obeležena 19. godišnjica od smrti pilota Pavlovića

Blic 04.05.2018
Suze u očima majke, supruge i sinova, kada je na nebu iznad Valjeva zagrmela "29-ka", a onda nisko preletela i nad spomenikom Milenku Pavloviću, gde je obeležena 19-ta godišnjica od smrti pilota-heroja. U kokpitu "miga", istog u kakvom je komandant… »
"Majku vam dečju, nećete vi da ginete, ja ću!"

"Majku vam dečju, nećete vi da ginete, ja ću!"

Mondo 04.05.2018
Heroj pukovnik Milenko Pavlović, komandant 204. lovačko avijacijskog puka, poginuo je na današnji dan pre 19 godina u neravnopravnoj borbi s NATO avionima kada se žrtvovao kako bi spasao mlađeg kolegu sigurne smrti. Foto: YouTube/printscreen/RT… »
Devetnaest godina od pogibije pilota Milenka Pavlovića

Devetnaest godina od pogibije pilota Milenka Pavlovića

Radio 021 04.05.2018
Na današnji dan pre 19 godina pukovnik Milenko Pavlović poginuo je na nebu iznad Valjeva u borbi sa eskadrilom NATO aviona. Pavlović je bio komandant 204. lovačkog puka Vojske Jugoslavije, a poginuo je u avionu "mig 29" u borbi sa NATO avionima… »
Devetnaest godina od pogibije heroja potpukovnika Milenka Pavlovića

Devetnaest godina od pogibije heroja potpukovnika Milenka Pavlovića

Valjevska posla 04.05.2018
Devetnaest godina prošlo je od pogibije potpukovnika Milenka Pavlovića, komandanta 204. lovačko avijacijskog puka. Milenko je rođen u porodici Milorada i Radmile Pavlović, u selu Gornjem Crniljevu 5. oktobra 1959. godine. Prva 4 razreda osnovne… »

Vesti dana »