Povezane vesti

Posle cecinog groma otvoreno pismo: Knjigom i katedrom protiv estradizacije

Posle cecinog groma otvoreno pismo: Knjigom i katedrom protiv estradizacije

Kurir 05.05.2018
Aleksandra Kuzimić i Mirjana Stanković, autorke Zbirke zadataka iz književnosti sa književnoteorijskim pojmovim za prvi razred gimnazije u kojoj se, u jednom od zadataka, gde učenici treba da procene da li je pesma umetničko delo, nalazi stihove… »
Grom nije jedini: Srpski đaci obrazuju se na Ceci, još jedna njena pesma završila je u udžbenicima!

Grom nije jedini: Srpski đaci obrazuju se na Ceci, još jedna njena pesma završila je u udžbenicima!

Kurir 05.05.2018
Pesma "Lepi grome moj" nije jedina koju proučavaju đaci. Stihovi "Kukavice" su u zbirci zadataka iz književnosti za prvi razred gimnazije, a pariraju im Canetovi iz numere "Hoću da znam" Verovali ili ne, ali pesma "Lepi grome moj", zbog koje se… »
Još jedna Cecina pesma u školskim udžbenicima

Još jedna Cecina pesma u školskim udžbenicima

Danas 05.05.2018
Bura zbog „Kukavice“ u knjizi za srednjoškolce Posle bure koja se podigla u javnosti zbog toga što se stih pesme Marine Tucaković „Sećaš li se lepi grome moj“ našao u radnoj svesci za peti razred izdavačke kuće Bigz, na društvenim… »
USPRS o „slučaju nesrećnog vokativa”

USPRS o „slučaju nesrećnog vokativa”

Dnevnik 05.05.2018
Na slučaj stihova u školskom udžbeniku koji se razvio u trouglu: izdavači autori - ministar školski - javnost, regovala je saopštenjem i Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije(USPRS), ukazujući na nekoliko momenta ovog, kako ga nazivaju… »

Vesti dana »