Povezane vesti

Zaharova: Babčenko je novi Skripalj, trebalo je da obezbedi novo proterivanje ruskih diplomata

Zaharova: Babčenko je novi Skripalj, trebalo je da obezbedi novo proterivanje ruskih diplomata

Kurir 31.05.2018
Portparolka Ministarstva inostranih poslova Rusije Marija Zaharova izjavila je da se Kijev nadao da će inscenacijom ubistva ruskog novinara Arkadija Bapčenka isprovocirati novo proterivanje ruskih diplomata iz zapadnih zemalja, a da sam novinar nije… »
Autogol Ukrajine

Autogol Ukrajine

Dojče vele 31.05.2018
Sve liči na holivudski špijunski triler. Najpre je iz Ukrajine stigla vest da je u Kijevu ubijen kritičar Kremlja, a potom se, samo dan kasnije, isti taj čovek živ obratio svetskoj javnosti. Kakav je to cirkus? Vest se proširila poput vatrene… »
'Lažno ubistvo' ruskog novinara: Olakšanje i kritike

'Lažno ubistvo' ruskog novinara: Olakšanje i kritike

Slobodna Evropa 31.05.2018
Jedan od najpoznatijih ruskih ratnih novinara i kritičara ​Arkadij Babčenko, nije ubijen, iako je svijet u utorak naveče, uključujući i njegovu porodicu i prijatelje, vjerovao da je ubijen u napadu naređenom iz Moskve, kako su bile saopštile… »
Kako je inscenirana smrt ruskog novinara?

Kako je inscenirana smrt ruskog novinara?

Glas Amerike 31.05.2018
Ruski novinar, čija smrt je inscenirana da bi se sprečila navodna zavera Rusije da ga ubije, rekao je da je bio prekriven svinjskom krvlju i prebačen u mrtvačnicu. Ukrajinske vlasti su u sredu saopštile da su izrežirale smrt Arkadija Babčenka nakon… »
Babčenko: Odvezli su me u mrtvačnicu gde sam se presvukao i počeo da gledam vesti

Babčenko: Odvezli su me u mrtvačnicu gde sam se presvukao i počeo da gledam vesti

RTV 31.05.2018
BRISEL/BERLIN - Ruski novinar Arkadij Babčenko izneo je danas detalje o tome kako je iscenirao sopstveno ubistvo u Kijevu, navodeći da je koristio svinjsku krv i usluge šminkera. Rojters je preneo da je Babčenko rekao da je odvezen ambulantnim kolima… »
Autogol? Da li su Ukrajinci lažiranjem smrti ruskog novinara Putinu pružili kec u rukavu

Autogol? Da li su Ukrajinci lažiranjem smrti ruskog novinara Putinu pružili kec u rukavu

Blic 31.05.2018
Kijev možda jeste sprečio ubistvo ruskog novinara, kritičara Kremlja, ali je insceniranjem njegove smrti možda sebi učinio medveđu uslugu. Novinar Arkadij Babčenko se pojavio na konferenciji za novinare i iznenadio ceo svet koji je mislio da je on… »
Međunarodna federacija novinara osudila "slučaj Babčenko"

Međunarodna federacija novinara osudila "slučaj Babčenko"

Radio 021 31.05.2018
Međunarodna federacija novinara (IFJ) saopštila je danas povodom "slučaja Babčenko" da je cilj novinarske profesije da traga za istinom, i da svaka manipulacija informacijama škodi kredibilitetu medija i novinarstva u celini. Ruski novinar Arkadij… »
Babčenko: Kako sam inscenirao vlastitu smrt

Babčenko: Kako sam inscenirao vlastitu smrt

Al Jazeera 31.05.2018
Ruski novinar Arkadij Babčenko koristio svinjsku krv i usluge šminkera kako bi inscenirao vlastito ubistvo u Kijevu. Ruski novinar Arkadij Babčenko iznio je detalje o tome kako je inscenirao vlastito ubistvo u Kijevu, navodeći da je koristio svinjsku… »
IFJ: Nedopustivo je inscenirati ubistvo novinara

IFJ: Nedopustivo je inscenirati ubistvo novinara

RTS 31.05.2018
Međunarodna federacija novinara (IFJ) ocenila je da je insceniranje ubistva ruskog disidentskog novinara Arkadija Bapčenka u Kijevu "nedopustivo" i "neprihvatljivo". Ukrajinske vlasti saopštile su najpre da je Bapčenko, oštar kritičar ruskog… »
Dojče vele: Kijev mora mnogo toga da objasni

Dojče vele: Kijev mora mnogo toga da objasni

RTS 31.05.2018
Ne bi bilo prvi put da je ubijen neki ruski novinar koji je kritikovao Kremlj. Zato se lako poverovalo u laži ukrajinske tajne službe. Samo, da li se sada može verovati Ukrajini. Retko kada je u tolikoj meri bila pomešana radost zbog toga što je neki… »
24 sata obmane ruskog novinara: Ubijen je, pa je vaskrasao, a sada je otkrio kako su Rusi planirali da ga likvidiraju (foto)…

24 sata obmane ruskog novinara: Ubijen je, pa je vaskrasao, a sada je otkrio kako su Rusi planirali da ga likvidiraju (foto)…

Telegraf 31.05.2018
Za samo 24 sata desio se niz neverovatnih događaja u životu novinara. On je ubijen, vesti o ubistvu preplavile su medije, zvaničnici u Kijevu i Moskvi počeli su da okrivljuju jedni druge za njegovu smrt, a onda je on naprasno "oživeo" Povezane vesti… »
„Ubijeni“ ruski novinar Babčenko: „Nije moglo drugačije“

„Ubijeni“ ruski novinar Babčenko: „Nije moglo drugačije“

Danas 31.05.2018
Šef ukrajinske državne bezbednosti saopštio je danas da je lažiranje atentata na Arkadija Babčenka bio jedini način da se osujeti plan Kremlja da ruskog novinara stvarno ubiju. Babčenko, za koga je u utorak javljeno da je ubijen, osvanuo je u sredu… »
Ruski novinar nakon lažnog ubistva: Plan da me ubiju dolazi iz Rusije, verovatno iz državnog aparata

Ruski novinar nakon lažnog ubistva: Plan da me ubiju dolazi iz Rusije, verovatno iz državnog aparata

Blic 31.05.2018
Jedan od najpoznatijih ruskih ratnih novinara i kritičara Arkadij Babčenko, nije ubijen, iako je svet u utorak uveče, uključujući i njegovu porodicu i prijatelje, verovao da je ubijen u napadu naređenom iz Moskve, kako su bile saopštile ukrajinske… »
Novinar Babčenko nije ubijen

Novinar Babčenko nije ubijen

Danas 30.05.2018
Načelnik Službe bezbednosti Ukrajine (SBU) Vasilij Gricak izjavio je danas da je novinar Arkadij Babčenko, na koga je u utorak pucano u Kijevu, živ i da je uhapšen organizator pokušaja ubistva. Gricak je rekao da je SBU sprečila pokušaj ubistva… »

Vesti dana »