Povezane vesti

Džaka i Šaćiri: To je bila poruka za porodicu - i onu sa Kosova

Džaka i Šaćiri: To je bila poruka za porodicu - i onu sa Kosova

Vesti online 23.06.2018
Švajcarski fudbalski reprezentivci poreklom sa Kosmeta, Granit Džaka i Đerdan Šaćiri, tvrde da način na koji su proslavili golove na utakmici sa Srbijom na Mundijalu nije bila provokacija, a Džaka dodaje da je to bila poruka i pobeda za njegovu… »
Džaka i Šaćiri se pravdaju: To je bila poruka i za porodicu sa Kosova

Džaka i Šaćiri se pravdaju: To je bila poruka i za porodicu sa Kosova

Sputnik 23.06.2018
Švajcarski fudbalski reprezentativci poreklom sa Kosmeta Granit Džaka i Đerdan Šaćiri tvrde da način na koji su proslavili golove na utakmici sa Srbijom na Mundijalu nije bila provokacija, a Džaka dodaje da je to bila poruka i pobeda za njegovu… »
„Blik“: Džaka i Šaćiri genijalne budale

„Blik“: Džaka i Šaćiri genijalne budale

IndeksOnline 23.06.2018
BERN – Naslovne strane švajcarskih medija danas su posvećene pobedi nad reprezentacijom Srbije na Svetskom prvenstvu, ali i kritici na račun dva švajcarska reprezentativca, Ðerdana Šaćirija i Granita Džake, oba kosovsko-albanskog porekla… »
"Blik": Džaka i Šaćiri nisu održali obećanje

"Blik": Džaka i Šaćiri nisu održali obećanje

Sportski žurnal 23.06.2018
Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je od Švajcarske 2:1 (0:1) u utakmici drugog kola E grupe na Mundijalu u Rusiji. Švajcarski reprezentativac Granit Džaka, koji je postigao gol, kojim je izjednačio rezultat u utakmici Svetskog prvenstva protiv… »
"Švajcarska pobedila, ali je i ponižena"

"Švajcarska pobedila, ali je i ponižena"

Mondo 23.06.2018
Nisu u Švajcarskoj oduševljeni svim potezima svojih igrača. Foto: AP/Victor Caivano Nosili su dres Švajcarske, ali su igrali za Albaniju, samoproglašeno "Kosovo" i to nisu skrivali. Đerdan Šaćiri, strelac odlučujućeg gola protiv Srbije, izašao… »
Izjava dana: Vaspitanje

Izjava dana: Vaspitanje

BizLife 23.06.2018
Foto: Youtube screenshot Nakon sinoćne utakmice Srbija – Švajcarska koju su Švajcarci dobili sa 2:1, Feliks Bingeser, urednik najpoznatijeg švajcarskog medija Blik, u komentaru pod naslovom „Briljantne budale“, dao je svoje viđenje poteza dva… »
Džaka i Šaćiri na udaru Švajcaraca: Muško obećanje važilo samo do Srbije

Džaka i Šaćiri na udaru Švajcaraca: Muško obećanje važilo samo do Srbije

Sputnik 23.06.2018
Švajcarski list „Blik“ optužuje Granita Džaku da je provocirao Srbiju, koja nije priznala nezavisnost Kosova. List ujedno podseća da je u novembru 2014. u nacionalnom timu Švajcarske dogovoreno da se ubuduće odustane od slavlja „albanskim… »
Šaćiri i Džaka obećali Švajcarcima, pa ih slagali

Šaćiri i Džaka obećali Švajcarcima, pa ih slagali

Mondo 23.06.2018
"Prekršili su muško obećanje", konstatuje švajcarski dnevnik "Blik" u izveštaju sa utakmice protiv Srbije. Ništa novo, ni neočekivano, ali ipak - skandalozno. Reprezentativci Švajcarske koji "vuku" korene sa Kosova i Metohije slavili su golove… »
Nisu impresionirali svoju zemlju, "Džaka i Šaćiri su briljantne budale"

Nisu impresionirali svoju zemlju, "Džaka i Šaćiri su briljantne budale"

Sportske.net 23.06.2018
Pre četiri godine, fudbaleri albanskog porekla su obećali da ovakve stvari neće raditi. Sada lažu da to nije bila provokacija, ali Švajcarci konstatuju da su pokazali da ništa nisu naučili, iako sjajno igraju fudbal... U Švajcarskoj nisu… »
Briljantne budale, preterali ste i bićete kažnjeni

Briljantne budale, preterali ste i bićete kažnjeni

Mozzart sport 23.06.2018
Džaka i Šaćiri pod paljbom kritika, Švajcarci ljuti zbog albanskih provokacija. „Briljantne budale“, tako glasi naslov komentara Feliksa Bingesera, urednika najpoznatijeg švajcarskog medija Blika. I odnosi se na dvojicu švajcarskih… »
Džaka oštar nakon meča: Ovo je pobeda za moju otadžbinu, baš me briga što neki misle da sam vređao

Džaka oštar nakon meča: Ovo je pobeda za moju otadžbinu, baš me briga što neki misle da sam vređao

Hot sport 23.06.2018
Granit Džaka nije promenio ploču ni posle utakmice. Naturalizovani Švajcarac imao je zanimljive poruke i nakon meča. Šaćiri i Džaka bili su junaci ove utakmice, jer su svojim golovima omogućili nova tri boda na Mondijalu. Golove protiv Srbije oni… »
Provocirali ste Srbe i prekršili obećanje! Švajcarci ljuti na Džaku i Šaćirija zbog proslave gola (video)

Provocirali ste Srbe i prekršili obećanje! Švajcarci ljuti na Džaku i Šaćirija zbog proslave gola (video)

Telegraf 23.06.2018
Nije se svidelo švajcarskim medijima ovo... Švajcarski reprezentativac Granit Džaka, koji je postigao gol, kojim je izjednačio rezultat u utakmici Svetskog prvenstva protiv reprezentacije Srbije, kaže da njegovo slavlje "albanskim orlom" nije bila… »

Vesti dana »