Povezane vesti

Tramp nabija troškove: Traži svima 4% BDP za NATO

Tramp nabija troškove: Traži svima 4% BDP za NATO

Mondo 11.07.2018
Američki predsednik Donald Tramp rekao je danas liderima NATO na samitu u Briselu da bi, umesto dosadašnjih 2% bruto domaćeg proizvoda, trebalo da za odbranu u okviru Alijanse izdvoje 4% BDP svoje zemlje. Foto: AP Photo/Pablo Martinez Monsivais To je… »
Šta otkriva Trampov govor tela u Briselu?

Šta otkriva Trampov govor tela u Briselu?

RTS 11.07.2018
Govor tela američkog predsednika Donalda Trampa tokom samita NATO-a u Briselu otkriva da on baš i nije u najtoplijim odnosima sa ključnim saveznicima SAD, iako ovoga puta – barem za sada – nije nikoga gurnuo. Tramp je dan počeo napetim sastankom… »
Čavušoglu objasnio NATO kako stoje stvari: Od Rusije sam dobio najbolju ponudu i zato sam kupio protivraketni sistem S-400 od…

Čavušoglu objasnio NATO kako stoje stvari: Od Rusije sam dobio najbolju ponudu i zato sam kupio protivraketni sistem S-400 od…

Kurir 11.07.2018
Turski ministar spoljnih poslova Mevlut Čavušoglu branio je danas odluku svoje zemlje da kupi ruski protivraketni sistem S-400, prvi te vrste neke članice NATO. Čavušoglu je istakao da je "Turska suverena zemlja" te da nabavka S-400 je nešto što je… »

Vesti dana »