Povezane vesti

"Kosovo je čedo Klintonove administracije"

"Kosovo je čedo Klintonove administracije"

Vesti online 19.07.2018
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da ukoliko Priština želi kompromis sa Beogradom, ne može da postavlja maksimalističke ciljeve kao što je nezavisnost Kosova. - Ako žele da se ide na kompromis, svi treba da stvaramo atmosferu… »
Pozivom Pacoliju Ugljanin izašao iz zakonskog okvira

Pozivom Pacoliju Ugljanin izašao iz zakonskog okvira

Politika 19.07.2018
Predsednik Bošnjačkog nacionalnog vijeća u Bujanovcu nekoliko puta potvrdio da priznaje Kosovo kao samostalnu državu i da BNV daje punu podršku deklaraciji „Preševske doline” od 14. jula, kojom Albanci traže da jug Srbije ima isti status kao… »
Pacoli kao Ugljaninov mamac; Dačić: Ministar sam obojici

Pacoli kao Ugljaninov mamac; Dačić: Ministar sam obojici

Večernje novosti 19.07.2018
U Beogradu "pročitana" zamka koju je pripremio lider Bošnjačkog nacionalnog veća Sulejman Ugljanin pozivom Pacoliju. Dačić: Njih dvojica su građani države u kojoj sam ja šef diplomatije. DOPIS kojim je predsednik Bošnjačkog nacionalnog veća… »
"Pacoli u Srbiji neće proći kao Đurić na Kosovu"

"Pacoli u Srbiji neće proći kao Đurić na Kosovu"

Glas Amerike 19.07.2018
Nakon poziva predsednika Bošnjačkog nacionalnog vijeća Sulejmana Ugljanina ministru spoljnih poslova Kosova Bedžetu Pacoliju da poseti Novi Pazar i druge opštine u Sandžaku 21. i 22. jula, ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić rekao je da… »
Kako je jedno pismo izazvalo burne reakcije u Srbiji

Kako je jedno pismo izazvalo burne reakcije u Srbiji

N1 Info 19.07.2018
Bošnjačko nacionalno veće pozvalo je Bedžeta Pacolija da za vikend poseti Novi Pazar i Rašku u svojstvu zamenika premijera i ministra spoljnih poslova Kosova. Srbija će, poručuju njeni zvaničnici, reagovati mirno i suprotno onome što se očekuje… »
Pacoli lakše u Brisel nego do Pazara

Pacoli lakše u Brisel nego do Pazara

Slobodna Evropa 19.07.2018
Odluku o mogućoj poseti Novom Pazaru Bedžeta Pacolija, zamenika kosovskog premijera i ministra spoljnih poslova, doneće nadležni organi Srbije - poruka je koju su gotovo uglas uputili zvaničnici Srbije Marko Đurić i Ivica Dačić. Đurić: Na… »
Dačić: Ja sam šef diplomatije i Ugljaninu i Pacoliju

Dačić: Ja sam šef diplomatije i Ugljaninu i Pacoliju

Al Jazeera 19.07.2018
Šef diplomatije Srbije ocijenio da je poziv ministru vanjskih poslova Kosova da posjeti Novi Pazar uperen protiv Srbije. Vrlo je zanimljivo kako se Sulejman Ugljanin, očigledno prema finansijskim potrebama, okreće ka Beogradu ili Prištini, izjavio je… »
Dačić: Povlačenje priznanja Kosova hrabar potez Surinama

Dačić: Povlačenje priznanja Kosova hrabar potez Surinama

Blic 19.07.2018
Odnosi Surinama i Srbije su jako dobri i zasnivaju se na obostranoj koristi, obostranom razumevanju i prijateljstvu, kao i na poštovanju teritorijalnog integriteta i nemešanja u unutrašnje političke stvari druge države, saglasni su ministri spoljnih… »
Ugljanin: Pacolijevim dolaskom hoćemo da čujemo drugu stranu

Ugljanin: Pacolijevim dolaskom hoćemo da čujemo drugu stranu

Novi magazin 19.07.2018
Predsednik Bošnjačkog nacionalnog vijeća (BNV) Sulejman Ugljanin rekao je danas da je ministra inostranih poslova Kosova Bedžeta Pacolija pozvao da poseti Novi Pazar da bi javnost čula šta kaže druga strana. On je novinarima u Bujanovcu nakon… »
Dačić: Surinam bila inicijalna kapisla da druge zemlje povuku priznanje Kosova

Dačić: Surinam bila inicijalna kapisla da druge zemlje povuku priznanje Kosova

Danas 19.07.2018
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić danas je posle sastanka sa ministarkom spoljnih poslova Surinama Ildiz Deborom Polak-Beil izjavio da je ta zemlje bila inicijalna kapisla koja je uticala na druge države da povuku odluke o priznavanju… »
Dačić o Pacoliju: Da je pravde prošao bi kao Đurić, ali mi smo civilizovana država

Dačić o Pacoliju: Da je pravde prošao bi kao Đurić, ali mi smo civilizovana država

Blic 19.07.2018
Vrlo je zanimljivo kako se Ugljanin, očigledno prema finansijskim potrebama, okreće ka Beogradu ili Prištini. Dok je bio u Vladi Srbije ništa mu nije smetalo i bio je zadovoljan. Čim je izgubio mesto u vlasti i postao je opozicija svojoj državi… »
Dačić: Nema pisane odluke Egipta o priznanju Kosova

Dačić: Nema pisane odluke Egipta o priznanju Kosova

Večernje novosti 19.07.2018
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić kaže da u slučaju priznanja Kosova koje je učinio Egipat nije sve baš jasno, s obzirom da ne postoji pisani trag. Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić kaže da u slučaju priznanja Kosova koje je učinio… »
Mediji u Srbiji: Ugljanin pozvao Pacollija i priznao Kosovo

Mediji u Srbiji: Ugljanin pozvao Pacollija i priznao Kosovo

Al Jazeera 19.07.2018
Mediji u Srbiji ocijenili su poziv koji je Sulejman Ugljanin uputio kosovskom šefu diplomatije kao priznanje Kosova. "Sulejman Ugljanin priznao Kosovo, zove Pacolija u Novi Pazar", jedan je od naslova srbijanskih elektronskih medija koji su izvještavali… »
Mihajlović: Podstiče se mržnja i prema Albancima i prema Srbima

Mihajlović: Podstiče se mržnja i prema Albancima i prema Srbima

Danas 18.07.2018
Nije rešenje u statusu Kosova, već u približavanju dva naroda, a to niko ne radi, izjavio je danas novinar Milivoje Mihajlović u emisiji Dan uživo na Televiziji N1. „Podstiče se mržnja i prema Albancima i prema Srbima. Na kosovu su Albanci… »

Vesti dana »