Povezane vesti

Rumuni ponovo na ulicama, novi protest zbog korupcije

Rumuni ponovo na ulicama, novi protest zbog korupcije

N1 Info 11.08.2018
Više hiljada Rumuna protestovalo je zbog korupcije u Bukureštu, dan nakon nasilja koje je izbilo na antivladinom protestu zbog kojeg je 455 ljudi, uključujući desetine policajaca, zatražilo lekarsku pomoć. Učesnici današnjeg protesta isped vladinih… »
Novi protest protiv vlasti u Rumuniji

Novi protest protiv vlasti u Rumuniji

Al Jazeera 11.08.2018
Nove demonstracije u Bukureštu organizovane na istom mjestu gdje je dan prije u sukobima s policijom povrijeđeno više od 450 ljudi. Više hiljada Rumuna protestovalo je zbog korupcije u subotu uveče u Bukureštu, dan nakon nasilja koje je izbilo na… »
Johanis: Nema opravdanja za brutalnost policije na protestu

Johanis: Nema opravdanja za brutalnost policije na protestu

Politika 11.08.2018
BUKUREŠT - Rumunski predsednik Klaus Johanis zatražio je od ministarke unutrašnjih poslova Karmen Den da preuzme odgovornost za postupke policije tokom incidenata na antivladinim protestima u Bukureštu. Johanis je, kako je saopšteno iz njegovog Kabineta… »
Rumunska policija: Upotreba sile legitimna, upozorili smo ih

Rumunska policija: Upotreba sile legitimna, upozorili smo ih

N1 Info 11.08.2018
Rumunska policija stala je u odbranu upotrebe sile tokom antivladinih protesta, tokom kojih je povređeno 455 osoba, uključujući i policajce. Portparol rumunske policije Marijus Militaru rekao je da je 70 osoba, uključujući 11 policajaca tokom prethodne… »

Vesti dana »