Povezane vesti

Odlazak kosovskog tužioca zbog veterana OVK?

Odlazak kosovskog tužioca zbog veterana OVK?

Slobodna Evropa 17.08.2018
Kosovsku javnost uzburkala je ostavka tužioca Specijalnog tužilaštva Eljeza Bljakaja, koji je vodio istrage u vezi terorizma i manipulacija sa listama veterana bivše Oslobodilačke vojske Kosova (OVK). Bljakaj je takođe bio jedan od dvoje tužilaca… »
Pitali su me jutros: Milošević je imao Gazimestan. Šta ćeš ti, Vučiću, da imaš u Mitrovici? Ja ću da razgovaram sa…

Pitali su me jutros: Milošević je imao Gazimestan. Šta ćeš ti, Vučiću, da imaš u Mitrovici? Ja ću da razgovaram sa…

Telegraf 17.08.2018
To što ću reći sutra na Kosovu nadam se da će u vrednosnom smislu moći da važi i za 50 i za 100 godina, a ne da ono što izgovorim pojedu neki sledeći izbori ili neka televizijska emisija - istakao je predsednik. Nisam svoju političku sudbinu… »
Tužilac sa Kosova pre ostavke predao "nacrt-optužnice" protiv veterana OVK: Zbog zbog ovoga je posebno bio zabrinut

Tužilac sa Kosova pre ostavke predao "nacrt-optužnice" protiv veterana OVK: Zbog zbog ovoga je posebno bio zabrinut

Telegraf 17.08.2018
Bljakaj pripremio "nacrt-optužnice" protiv nekoliko osoba u vezi sa manipulacijama oko lista veterana, kao i da je ona predata Specijalnom tužilaštvu - izjavio je glavni kosovski tužilac. Glavni kosovski tužilac Aleksandar Ljumezi izjavio je da je… »
Tužilac sa Kosova pre ostavke predao nacrt optužnice protiv veterana OVK: Dobijali su beneficije na nezakonit način!

Tužilac sa Kosova pre ostavke predao nacrt optužnice protiv veterana OVK: Dobijali su beneficije na nezakonit način!

Srbija danas 17.08.2018
Dokazi ukazuju da je 19.000 ratnih veterana dobilo beneficije na nezakonit način. Glavni kosovski tužilac Aleksandar Ljumezi izjavio je da je Eljez Bljakaj, koji je podneo ostavku na mesto tužioca Specijalnog tužilaštva, u svojoj ostavci naveo da je… »
Postoje ograničenja u pogledu onoga na šta ćemo pristati: Šta je za SAD "prihvatljivo" rešenje kosovskog problema? (video)

Postoje ograničenja u pogledu onoga na šta ćemo pristati: Šta je za SAD "prihvatljivo" rešenje kosovskog problema? (video)

Telegraf 17.08.2018
- Ne želimo sporazum koji će da stvori više problema - izjavio je Greg Delavi. Američki ambasador u Prištini Greg Delavi, smatra da je u vezi sa rešavanjem kosovskog problema potreban dogovor koji neće stvarati nove probleme u regionu i dodaje da… »
Mogu li Beograd i Priština sami do sporazuma? Vašington i EU žele jasne rezultate, a ne konflikte čije se rešenje godinama…

Mogu li Beograd i Priština sami do sporazuma? Vašington i EU žele jasne rezultate, a ne konflikte čije se rešenje godinama…

Telegraf 17.08.2018
- Stiče se utisak da je taktika Vašingtona da ostavi Beograd i Prištinu da slobodno razgovaraju, kako bi video da li dve vlade mogu da postignu bilateralni sporazum - rekao je Januš Bugajski. Istraživač vašingtonskog Centra za analizu evropske… »
Da li će rešenje kosovskog pitanja izazvati ''domino efekat'' u regionu? SAD traže garancije da sporazum o KiM neće uticati…

Da li će rešenje kosovskog pitanja izazvati ''domino efekat'' u regionu? SAD traže garancije da sporazum o KiM neće uticati…

Telegraf 17.08.2018
- Amerika kao najuticajniji činilac na KiM upozorava i Beograd i Prištinu da će od Vašingtona na kraju zavisiti da li će eventualni dogovor biti primenjiv - rekao je Milovan Drecun. Beograd i Priština nemaju neograničenu slobodu u dijalogu… »
Vučić o Kosovu: Znam kolika je cena koja se plaća za ovo što radim, ali nastaviću da se borim (foto)

Vučić o Kosovu: Znam kolika je cena koja se plaća za ovo što radim, ali nastaviću da se borim (foto)

Srbija danas 17.08.2018
Predsednik je dodao da veruje u budućnost, mir i stabilnost. Odlučio sam da se borim za srpski narod i za Srbiju, iako znam kolika je cena koja se plaća za to. Ja ću da se borim koliko mogu. Hoću da ostane zapisano u istoriji da sam pokušao to da… »

Vesti dana »