Povezane vesti

"Uvođenje obaveznog vojnog roka - narod će odlučiti"

"Uvođenje obaveznog vojnog roka - narod će odlučiti"

Vesti online 23.08.2018
"Daleko smo još od odluke o uvođenju obaveznog vojnog roka, slede nam analize bar šest meseci, a onda razgovor s narodom", rekao je danas predsednik Aleksandar Vučić. - To je dobra ideja za napredak vojske, ali ne možemo u to da uđemo ako ne budemo… »
Uvođenje redovne vojske: Skupe su pretnje, a ne vojska

Uvođenje redovne vojske: Skupe su pretnje, a ne vojska

Večernje novosti 23.08.2018
Država će narednih meseci analizirati sve aspekte ponovnog služenja redovne vojske. Vučić: Cena bi bila od 90 do 130 miliona evra. DEFINITIVNA odluka o ponovnom uvođenju obaveznog vojnog roka još nije na vidiku. Njoj će prethoditi temeljne… »
Obavezni vojni rok: Da li će mladi u Srbiji ponovo morati u vojsku

Obavezni vojni rok: Da li će mladi u Srbiji ponovo morati u vojsku

Danas 23.08.2018
„Rado Srbin ide u vojnike“, niz pesama kako žene vole oficire, „armija kao škola života“ i ispraćaj u vojsku kao ispit zrelosti, a obaveznog služenja vojnog roka nema. Srbija je 2011. godine dobila profesionalne vojnike, uz mogućnost… »
Vučić o vraćanju obaveznog vojnog roka: Još smo daleko od konačne odluke, pričaćemo sa narodom

Vučić o vraćanju obaveznog vojnog roka: Još smo daleko od konačne odluke, pričaćemo sa narodom

Kurir 23.08.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je država još daleko od bilo kakve konačne odluke o vraćanju obaveznog vojnog roka za muškarce i da će o tome biti odlučeno nakon sveobuhvatnih analiza i "razgovora sa narodom". Vučić je… »
Dačić o obaveznom vojnom roku: Služio sam vojsku i to 15 meseci! Ja je nikad ne bih ukinuo

Dačić o obaveznom vojnom roku: Služio sam vojsku i to 15 meseci! Ja je nikad ne bih ukinuo

Kurir 23.08.2018
BEOGRAD - Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić smatra da bi bilo dobro eventualno ponovno uvođenje redovnog vojnog roka i ocenio da se na taj način jača odgovornost prema državi i odbrani svoje zemlje. Dačić smatra da ponovno uvođenje obaveznog… »
Obavezni vojni rok košta kao vojni budžet

Obavezni vojni rok košta kao vojni budžet

Danas 23.08.2018
Stručna i šira javnost protiv uvođenja obaveznog vojnog roka Ideja koja se rodila predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, dok je sa suzama u očima posmatrao poletanje MIG-ova, o uvođenju obaveznog vojnog roka, naišla je na opšte neodobravanje u… »
Uvođenje vojnog roka koštaće 700 miliona evra

Uvođenje vojnog roka koštaće 700 miliona evra

Radio 021 23.08.2018
Prema poslednjim procenama, uvođenje obaveznog vojnog roka od 2020. ili 2021. godine, što država uveliko razmatra, koštala bi državu i građane 700 miliona evra. I predsednik Srbije je prilikom najave ove novine naglasio ekonomski aspekt, pa je rekao… »

Vesti dana »