Povezane vesti

Ivanov upozorava Zaeva da ne ignoriše volju naroda, NATO i EU pritiskaju

Ivanov upozorava Zaeva da ne ignoriše volju naroda, NATO i EU pritiskaju

RTV 01.10.2018
SKOPLJE/BRISEL/MOSKVA - Predsednik, Đorđe Ivanov, poručio je danas da je realnost da referendum u Makedoniji nije uspeo, pozvao vladu Zorana Zaeva da ni ne pokušava da promeni tu stvarnost i istakao da je vreme za odgovornost pred makedonskim narodom… »
Ivanov: Vreme za odgovornost za neuspeh referenduma

Ivanov: Vreme za odgovornost za neuspeh referenduma

Vesti online 01.10.2018
Predsednik, Ðorđe Ivanov, poručio je danas da je realnost da referendum u Makedoniji nije uspeo, pozvao vladu Zorana Zaeva da ni ne pokušava da promeni tu stvarnost i istakao da je vreme za odgovornost pred makedonskim narodom. - Ne potcenjujte… »
35 je manje od 50, a ja sam nezadovoljan kada dobijemo 50 odsto glasova: Vučić otkrio svoj stav o referendumu u Makedoniji

35 je manje od 50, a ja sam nezadovoljan kada dobijemo 50 odsto glasova: Vučić otkrio svoj stav o referendumu u Makedoniji

Telegraf 01.10.2018
Predsednik je naveo da je njegovo mišljenje da je to bila dobra prilika za narod u Grčkoj i Makedoniji da postignu sporazum, da bi to bilo dobro i za jedne i za druge. Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je večeras, da bi ga, u slučaju kada bi u… »
Vučić o referendumu u Makedoniji: 35 je manje od 50, a ja sam nezadovoljan kad dobijemo 50 odsto glasova

Vučić o referendumu u Makedoniji: 35 je manje od 50, a ja sam nezadovoljan kad dobijemo 50 odsto glasova

Srbija danas 01.10.2018
Predsednik je naveo da je njegovo mišljenje da je to bila dobra prilika za narod u Grčkoj i Makedoniji da postignu sporazum. Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je večeras, da bi ga, u slučaju kada bi u Srbiji bio održan neki referendum na koji bi… »
Ivanov poručio zaevu: Vreme je za odgovornost za neuspeh referenduma; Očekivana podrška EU i NATO-u od preko 80 odsto…

Ivanov poručio zaevu: Vreme je za odgovornost za neuspeh referenduma; Očekivana podrška EU i NATO-u od preko 80 odsto…

Večernje novosti 01.10.2018
Predsednik, Đorđe Ivanov, poručio je da je realnost da referendum u Makedoniji nije uspeo, pozvao vladu Zorana Zaeva da ni ne pokušava da promeni tu stvarnost i istakao da je vreme za odgovornost pred makedonskim narodom. Predsednik, Đorđe Ivanov… »
Diklić: Istorijska šansa za dogovor radi interesa Makedonije

Diklić: Istorijska šansa za dogovor radi interesa Makedonije

N1 Info 01.10.2018
Na referendumu u Makedoniji nije se očekivala odluka o dogovoru sa Grčkom, već što jači argument za parlamentarnu debatu, a oni koji su glasali „ZA“ mogu da budu zadovoljni jer je procenat njih ogroman, ocenio je Radomir Diklić, bivši ambasador… »
Ivanov: Referendum nije uspeo, vreme je za odgovornost

Ivanov: Referendum nije uspeo, vreme je za odgovornost

N1 Info 01.10.2018
Predsednik Makedonije Đorđe Ivanov je ocenio da referendum o sporazumu o rešavanju spora s Grčkom nije uspeo i istakao da vladajuća većina treba da ponese odgovornost za taj neuspeh. "Realnost je da referendum nije uspeo. Narod je neizlaskom na… »
Ivanov: Referendum nije uspio, neka Zaev ne mijenja stvarnost

Ivanov: Referendum nije uspio, neka Zaev ne mijenja stvarnost

Al Jazeera 01.10.2018
Predsjednik Makedonije ističe da je na referendumu narod odbacio sporazum s Grčkom o promjeni imena Makedonije. Predsjednik Makedonije Gjorge Ivanov poručio je u ponedjeljak da je realnost da referendum u Makedoniji nije uspio, pozvao Vladu Zorana… »
Predsednik Makedonije: Referedum nije uspeo, vreme je za odgovornost

Predsednik Makedonije: Referedum nije uspeo, vreme je za odgovornost

Novi magazin 01.10.2018
Predsednik Makedonije Đorđe Ivanov je danas ocenio da jučerašnji referendum o sporazumu o rešavanju spora s Grčkom nije uspeo i istakao da vladajuća većina treba da ponese odgovornost za taj neuspeh. "Realnost je da referendum nije uspeo. Narod je… »
Konačni rezultati: Referendum propao, izašlo 35,91 odsto birača

Konačni rezultati: Referendum propao, izašlo 35,91 odsto birača

Sputnik 01.10.2018
Na referendumu koji je juče održan u Makedoniji glasalo je 666.743 građana ili 35,91 odsto ukupno upisanih birača, saopštila je Državna izborna komisija. Na osnovu 100 odsto obrađenih biračkih mesta, na referendumsko pitanje „Da li ste za ulazak… »
Referendum o promeni imena Makedonije nije uspeo

Referendum o promeni imena Makedonije nije uspeo

N1 Info 01.10.2018
Na referendumu u Makedoniji o Dogovoru sa Grčkom glasalo je 666.743 građanina ili 36,91 odsto od ukupnog broja upisanih birača, objavila je danas Državna Izborna komisija (DIK). Prema zvaničnim rezultatima koje je na konfereciji za novinare saopštio… »
Konačni rezultati makedonskog referenduma: Za novo ime glasalo 91,46 odsto građana, 5,65 bilo protiv!

Konačni rezultati makedonskog referenduma: Za novo ime glasalo 91,46 odsto građana, 5,65 bilo protiv!

Kurir 01.10.2018
Državna izborna komisija u Makedoniji je saopštila da je na referendumu o prihvatanju sporazuma s Grčkom 609.813 građana glasalo "za", dok je 37.700 glasalo je "protiv". Ukupno je glasalo je 666.743 građana ili 36,91 odsto birača upisanih u birački… »
Joksimović: Predstoji borba za implementaciju Prespanskog sporazuma

Joksimović: Predstoji borba za implementaciju Prespanskog sporazuma

RTS 01.10.2018
Rezultati referenduma u Makedoniji mogu se posmatrati iz dva ugla – s jedne strane je bio razočaravajuće nizak procenat izlaznosti građana, a s druge strane visok procenat onih koji su glasali "za", rekla je za RTS direktorka Centra za spoljnu… »
Joksimović o Makedoniji: Nastavlja se borba za sporazum

Joksimović o Makedoniji: Nastavlja se borba za sporazum

N1 Info 01.10.2018
Direktorka Centra za spoljnu politiku Aleksandra Joksimović rekla je da će se borba za primenu Prespanskog sporazuma u Makedoniji nastaviti, uprkos "kontroverznim" rezultatima sinoć održanog referenduma o promeni imena te zemlje. Ona je, gostujući na… »

Vesti dana »