Povezane vesti

Dva Albanca pretučena u Novom Sadu, jedan operisan, drugi pušten kući

Dva Albanca pretučena u Novom Sadu, jedan operisan, drugi pušten kući

RTV 08.10.2018
NOVI SAD/BEOGRAD - Mladić albanske nacionalnosti koji je u noći između subote i nedelјe pretučen u Novom Sadu, i koji je tom prilikom zadobio teške telesne povrede, operisan je i njegovo zdravstveno stanje je stabilno, izjavio je pokrajinski… »
Vučić: Pronaći napadače na mladiće albanske nacionalnosti u Novom Sadu

Vučić: Pronaći napadače na mladiće albanske nacionalnosti u Novom Sadu

Slobodna Evropa 08.10.2018
Nakon saopštenja Matice Albanaca da su dvojica mladića albanske nacionalnosti pretučeni u Novom Sadu, predsednik Srbije Aleksandar Vučić ali i pojedine stranke i nevladine organizacije osudili su napad. Ministarstvo unutrašnjih poslova još se nije… »
Pretučena dva mladića albanske nacionalnosti u Novom Sadu, državni vrh traži odgovornost

Pretučena dva mladića albanske nacionalnosti u Novom Sadu, državni vrh traži odgovornost

Radio 021 08.10.2018
Dvojica mladića albanske nacionalnosti G. B. (19) i C. M. (19) pretučena su u noći između subote i nedelje, a jedan od njih je u životnoj opasnosti. Kako je za 021 potvrđeno u Kliničkom centru, C. M. je primljen sa teškim telesnim povredama… »
Albanci pretučeni u Novom Sadu greškom?

Albanci pretučeni u Novom Sadu greškom?

Večernje novosti 08.10.2018
Prvi rezultati istrage o napadu na dvojicu mladića albanske nacionalnosti kod Futoške pijace u Novom Sadu. M. Ć: Ne mogu da tvrdim da su nas napali jer su čuli albanski. DVOJICA mladića albanske nacionalnosti, M. Ć. (19) i B. G. (23), koji su u… »
Uneo mi se u lice i rekao "imaš neki problem sa mnom"! Ispovest albanskih mladića, pretučenih u Novom Sadu! Udario me je…

Uneo mi se u lice i rekao "imaš neki problem sa mnom"! Ispovest albanskih mladića, pretučenih u Novom Sadu! Udario me je…

Kurir 08.10.2018
Sa drugom sam pozvao taksi, a mladići, koji nisu bili u našoj blizini, čuli su da ne govorimo srpski, pa su nas napali, kaže G. B. (19) iz Prizrena, koji je sa Ć. M. (19) brutalno prebijen nasred ulice. Albanci G. B. (19) i Ć. M. (19) iz Prizrena… »
Iz Prizrena u Novi Sad po nadu u posao, sačekale ga batine

Iz Prizrena u Novi Sad po nadu u posao, sačekale ga batine

N1 Info 08.10.2018
U centru Novog Sada u nedelju ujutru napadnuta su dva tinejdžera albanske nacionalnosti. Prema poslednjim informacijama, teže povređeni mladić je operisan i njegovo stanje je stabilno, dok je drugi mladić pušten na kućno lečenje, saopštio je… »
Ispovest albanskog mladića prebijenog u novom sadu: Napadač me upitao da li imam problem sa njim pa me udario glavom! A onda…

Ispovest albanskog mladića prebijenog u novom sadu: Napadač me upitao da li imam problem sa njim pa me udario glavom! A onda…

Kurir 08.10.2018
G.B. koji je sa drugom Ć.M. (19) pretučen u Futoškoj ulici u noći između subote i nedelje, sumnja da su napadnuti namerno, jer su se samo našli na ulici pred grupom mladića. "Ne mogu da tvrdim da su nas napali zato što smo pričali na albanskom… »
Vojvođanski sekretar: Povređeni mladić albanske nacionalnosti stabilno, u toku istraga

Vojvođanski sekretar: Povređeni mladić albanske nacionalnosti stabilno, u toku istraga

Slobodna Evropa 08.10.2018
Mladić albanske nacionalnosti, koji je pretučen i teško povređen u Novom Sadu u noći između subote i nedelje, operisan je i njegovo zdravstveno stanje je stabilno. To je izjavio vojvođanski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković koji ga je posetio u… »
Vučić: Tužan sam – idem u Kazahstan, a posetio bih Albance

Vučić: Tužan sam – idem u Kazahstan, a posetio bih Albance

Večernje novosti 08.10.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da mu je žao što neće moći da obiđe u novosadskoj bolnici dva mladića albanske nacionalnosti koji su pretučeni. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da mu je žao što neće moći da obiđe… »
Pretučena dvojica Albanaca u Novom Sadu, jednom život u opasnosti

Pretučena dvojica Albanaca u Novom Sadu, jednom život u opasnosti

Glas Amerike 08.10.2018
Matica Albanaca Srbije iz Novog Sada je saopštila da su dvojica mladića albanske nacionalnosti pretučena u Novom Sadu, a da je jedan od njih teško povređen i da je njegov život u opasnosti. Stižu osude napada, a predsednik Srbije Aleksandar Vučić… »
Pokrajinska vlada osudila napad na mladiće albanske nacionalnosti; Gojković: Povređeni su u stabilnom stanju

Pokrajinska vlada osudila napad na mladiće albanske nacionalnosti; Gojković: Povređeni su u stabilnom stanju

Blic 08.10.2018
Pokrajinska vlada najoštrije osuđuje težak incident u kojem su, u noći između subote i nedelje u Novom Sadu, napadnuta dvojica mladića albanske nacionalnosti i istovremeno traži da se počinioci pronađu i kazne u skladu sa zakonom. - Mladić… »
Policija traga za napadačima na dvojicu Albanaca

Policija traga za napadačima na dvojicu Albanaca

N1 Info 08.10.2018
Policijska uprava u Novom Sadu potvrdila je da su dvojica mladića albanske nacionalnosti napadnuta i povređena u u nedelju u 2.30 ujutro u novosadskoj Futoškoj ulici. Dodaju da intenzivno rade na rasvetljavanju slučaja. Matica Albanaca Srbije iz Novog… »
Beriša: Momci napadnuti samo zato što su govorili albanski

Beriša: Momci napadnuti samo zato što su govorili albanski

N1 Info 08.10.2018
Zoran Gojković, pokrajinski sekretar za zdravstvo, predsednik Unije Albanaca u Srbiji Demo Beriša i zamenik gradonačelnika Novog Sada Srđan Kružević su u Urgentnom centru KCV obišli mladića albanske nacionalnosti koji je u ranim jutarnjim satima u… »
Ispovest pretučenog albanskog mladića: "Drug je došao da se zaposli u ns, obratio sam mu se na albanskom i počeli su da nas…

Ispovest pretučenog albanskog mladića: "Drug je došao da se zaposli u ns, obratio sam mu se na albanskom i počeli su da nas…

Blic 08.10.2018
"Drug i ja smo krenuli kući, videli smo da je ostao jedan linijski taksi na stanici. Rekao sam mu na albanskom da požuri. To su čula dvojica momaka koji su nam išli u susret i počela mučki da nas udaraju. Zatim su došla još dvojica, trojica"… »
Pastor o napadu na mladiće albanske nacionalnosti: Nadležni državni organi da istraže detalje, pronađu, privedu i kazne…

Pastor o napadu na mladiće albanske nacionalnosti: Nadležni državni organi da istraže detalje, pronađu, privedu i kazne…

Kurir 08.10.2018
Predsednik Skupštine Vojvodine Ištvan Pastor osudio je danas napad na mladiće albanske nacionalnosti, koji se u noći izmedju subote i nedelje dogodio u Novom Sadu. Pastor je u saopštenju pozvao nadležne državne organe da istraže detalje, pronadju… »
Vučić: Napadači na Albance će biti oštro kažnjeni

Vučić: Napadači na Albance će biti oštro kažnjeni

Mondo 08.10.2018
Aleksandar Vučić najoštrije je danas osudio napad na dvojicu državljana Srbije albanske nacionalnosti u Novom Sadu. "Svi građani moraju imati jednaku zašttitu", poručio predsednik Srbije. Foto: Tanjug/Rade Prelić Vučić je zatražio da napadači… »
Gradonačelnik Novog Sada osudio napad na albance Vučević: Ovakvi slučajevi se ne smeju tolerisati!

Gradonačelnik Novog Sada osudio napad na albance Vučević: Ovakvi slučajevi se ne smeju tolerisati!

Kurir 08.10.2018
Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević osudio je danas napad na dvojicu mladića albanske nacionalnosti u tom gradu, ocenjujući da je to "nezakonit, nečasan i nemoralan incident" koji treba da bude sankcionisan. "Moram da skrenem pažnju takvim… »
LSV osudio napade na mladiće albanske nacionalnosti

LSV osudio napade na mladiće albanske nacionalnosti

Danas 08.10.2018
Liga socijaldemokrata Vojvodine najoštrije osuđuje fizički napad na dve osobe albanske nacionalnosti u Novom Sadu, saopštila je danas ta stranka. Matica Albanaca Srbije saopštila je da su dva mladića pretučena u noći između subote i nedelje kod… »
Vučević: Ovo nije Novi Sad kakav poznajemo

Vučević: Ovo nije Novi Sad kakav poznajemo

Danas 08.10.2018
Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević najoštrije je danas osudio napad na mladiće albanske nacionalnosti koji se dogodio u noći između subote i nedelje u Futoškoj ulici u Novom Sadu i izrazio nadu da će policija brzo pronaći vinovnike tog… »
Napad u Novom Sadu: Albanski tinejdžeri pretučeni u Futoškoj ulici, jedan se bori za život

Napad u Novom Sadu: Albanski tinejdžeri pretučeni u Futoškoj ulici, jedan se bori za život

Kurir 08.10.2018
Devetnaestogodišnji mladići G. B. i Ć. M. albanske nacionalnosti zverski su pretučeni u noći između subote i nedelje u Futoškoj ulici u Novom Sadu. Kako saznaje ‘’Blic’’ obijica su zadobili teške telesne povrede, a jednom od njih je… »
Dva Albanca pretučena u Novom Sadu, jedan životno ugrožen

Dva Albanca pretučena u Novom Sadu, jedan životno ugrožen

Danas 07.10.2018
Dvojica mladića albanske nacionalnosti pretučena u Novom Sadu tokom noći između subote i nedelje, od kojih je jedan teško povređen i njegov život je u opasnosti. Futoškoj ulici, na taksi stanici ispred Ruleta „Gaja“, dva mladića albanske… »

Vesti dana »