Povezane vesti

Patrijarh Irinej: Crkva ne menja svoj stav o Kosovu i Metohiji

Patrijarh Irinej: Crkva ne menja svoj stav o Kosovu i Metohiji

RTS 18.10.2018
Poglavar SPC patrijarh Irinej poručio je u Gračanici da ne može da shvati da Prizren, Pećka Patrijaršija, Dečani, Gračanica, budu u nekoj drugoj državi. Patrijarh antiohijski i celog Istoka Jovan X poručio je da tamošnji narod sada prolazi ono… »
Crkva ne prihvata nikakvu podelu Kosova i Metohije

Crkva ne prihvata nikakvu podelu Kosova i Metohije

Politika 18.10.2018
„Neka okupiraju, kao što okupiraju. Neka uzmu, neka osvoje, ali ne smemo da im to damo. To je osnovna stvar”, rekao je patrijarh Irinej u Gračanici. GRAČANICA – Patrijarh srpski Irinej izjavio je danas da crkva ne menja svoj stav o Kosovu i… »
Patrijarh Irinej: Nikakva podela Kosova

Patrijarh Irinej: Nikakva podela Kosova

Blic 18.10.2018
Crkva ne menja svoj stav o Kosovu i Metohiji i nikada ga nije menjala, a to je stav - tu smo i tu ostajemo dokle postojimo. - Neka okupiraju, kao što okupiraju, neka uzmu, neka osvoje, ali ne smemo da im to damo. To je osnovna stvar - poručio je danas… »
Irinej: Ne mogu da shvatim da Prizren bude u drugoj državi

Irinej: Ne mogu da shvatim da Prizren bude u drugoj državi

N1 Info 18.10.2018
Patrijarh srpski Irinej izjavio je da crkva ne menja svoj stav o Kosovu i Metohiji i da ne prihvata nikakvu podelu. "Nikakva podela. Ja ne mogu da shvatim da Prizren, gde sam ja bio preko 15 godina, bude u nekoj drugoj državi. Pećka Patrijaršija… »
Patrijarh Irinej: SPC ne menja svoj stav o Kosovu i Metohiji

Patrijarh Irinej: SPC ne menja svoj stav o Kosovu i Metohiji

Telegraf 18.10.2018
- Neka okupiraju, kao što okupiraju, neka uzmu, neka osvoje, ali ne smemo da im to damo. To je osnovna stvar - kazao je patrijarh. Crkva ne menja svoj stav o Kosovu i Metohiji, rekao je danas u Gračanici patrijarh srpski Irinej, koji je zajedno sa… »
Irinej: Ne smemo da im damo Kosovo

Irinej: Ne smemo da im damo Kosovo

Danas 18.10.2018
Patrijarh srpski Irinej izjavio je u četvrtak u Gračanici da Crkva nikada nije menjala svoj stav po pitanju podela Kosova, prenosi Radio Slobodna Evropa. „Njen je stav – tu smo i tu ostajemo dokle postojimo. Neka okupiraju, kao što okupiraju, neka… »

Vesti dana »