Povezane vesti

„Nisam kriv što sam živ“ – 77 godina sećanja

„Nisam kriv što sam živ“ – 77 godina sećanja

RTK 21.10.2018
Tradicionalno, kraj spomenika streljanim đacima, profesorima i civilima u Šumaricama, održan je moleban, a potom i komemorativno umetnička manifestacija Veliki školski čas. Manifestaciji su prisustvovali predstvnici Vlade Republike Srbije… »
Poruka mira sa ‘Velikog školskog časa’

Poruka mira sa ‘Velikog školskog časa’

Slobodna Evropa 21.10.2018
U kragujevačkim Šumaricama, održan je “Veliki školski čas”, mirovna manifestacija posvećena civilnim žrtvama fašističkih okupatora, na kojoj je izvedena drama “Nisam kriv što sam živ”, Đorđa Milosavljevića, profesora Fakulteta… »
Održan "Veliki školski čas" u Šumaricama

Održan "Veliki školski čas" u Šumaricama

Blic 21.10.2018
U kragujevačkim Šumaricama danas je ispred spomenika đacima i profesorima koji su streljani 21. oktobra 1941. godine, održana tradicionalna antiratna manifestacija "Veliki školski čas", a sa koje je poslata poruka da se takav zločin nikada više ne… »
Pucajte, ja i dalje držim čas: Održan Veliki školski čas u Kragujevcu, venci i sveće za žrtve nacističkog streljanja

Pucajte, ja i dalje držim čas: Održan Veliki školski čas u Kragujevcu, venci i sveće za žrtve nacističkog streljanja

Kurir 21.10.2018
U Memorijalnom parku Šumarice u Kragujevcu održan je moleban đacima i profesorima ubijenim na današnji dan 1941. godine i izveden tradicionalni komemorativno-umetnički Veliki školski čas povodom 77. godišnjice streljanja civila u Drugom svetskom… »
Održan moleban streljanim đacima i profesorima u Kragujevcu

Održan moleban streljanim đacima i profesorima u Kragujevcu

Nova ekonomija 21.10.2018
U Memorijalnom parku Šumarice u Kragujevcu održan je moleban đacima i profesorima ubijenim na današnji dan 1941. godine i izveden tradicionalni komemorativno-umetnički Veliki školski čas povodom 77. godišnjice streljanja civila u Drugom svetskom… »
Moleban streljanim đacima i profesorima u Kragujevcu

Moleban streljanim đacima i profesorima u Kragujevcu

N1 Info 21.10.2018
U Memorijalnom parku Šumarice u Kragujevcu održan je moleban đacima i profesorima ubijenim na današnji dan 1941. godine i izveden tradicionalni komemorativno-umetnički Veliki školski čas povodom 77. godišnjice streljanja civila u Drugom svetskom… »
U Šumaricama održan "Veliki školski čas" - sećanje na žrtve fašističkih okupatora

U Šumaricama održan "Veliki školski čas" - sećanje na žrtve fašističkih okupatora

RTV 21.10.2018
KRAGUJEVAC - U Šumaricama je danas održan "Veliki školski čas", mirovna manifestacija posvećena civilnim žrtvama fašističkih okupatora, na kojoj je izvedena drama "Nisam kriv što sam živ", Đorđa Milosavljevića, profesora Fakulteta dramskih… »
Zbogom srce, ja danas pogiboh, poslednja mi misao na tebe: Kragujevčani su napisali poruke najbližima, a onda su ih nacisti…

Zbogom srce, ja danas pogiboh, poslednja mi misao na tebe: Kragujevčani su napisali poruke najbližima, a onda su ih nacisti…

Kurir 21.10.2018
Pre tačno 77 godina u Kragujevcu je streljano oko 3.000 građana tog grada i okolnih mesta u znak odmazde nemačkih nacista zbog 10 ubijenih i 26 ranjenih Nemaca u sukobu sa partizanima i četnicima na pola puta između Bara i Ljuljaka. Među ubijenima… »
Pucajte, ja i dalje držim čas: Održan Veliki školski čas u Kragujevcu, venci i sveće za žrtve nacističkog streljanja

Pucajte, ja i dalje držim čas: Održan Veliki školski čas u Kragujevcu, venci i sveće za žrtve nacističkog streljanja

iKragujevac 21.10.2018
Moleban streljanim đacima i profesorima u Memorijalnom parku "Šumarice" počeo je danas u 10.30, a potom će biti održan tradicionalni komemorativno-umetnički "Veliki školski čas" povodom 77. godišnjice streljanja civila u Kragujevcu u Drugom… »
Veliki školski čas danas u Kragujevcu

Veliki školski čas danas u Kragujevcu

Radio 021 21.10.2018
U Šumaricama se danas održava "Veliki školski čas", mirovna manifestacija posvećena civilnim žrtvama fašističkih okupatora u Kragujevcu, na kojoj će biti izvedena drama "Nisam kriv što sam živ" Đorđa Milosavljevića, profesora Fakulteta… »
Kragujevac: „Veliki školski čas“ posvećen žrtvama fašizma

Kragujevac: „Veliki školski čas“ posvećen žrtvama fašizma

Danas 21.10.2018
U Šumaricama se danas održava „Veliki školski čas“, mirovna manifestacija posvećena civilnim žrtvama fašističkih okupatora u Kragujevcu, na kojoj će biti izvedena drama „Nisam kriv što sam živ“, Đorđa Milosavljevića, profesora… »
Neprežaljena tuga:Bilo je to u jednoj zemlji seljaka...

Neprežaljena tuga:Bilo je to u jednoj zemlji seljaka...

Mondo 21.10.2018
Na današnji dan, 21. oktobra 1941. godine Nemci su u Kragujevcu izvršili masovno ubistvo. Streljano je oko 3.000 ljudi. Među njima i đaci i profesori. Jedan od nastavnika, koji je zagrlio dete koje je stajalo pored njega, pre nego što su ga meci… »
Vremeplov: Nacisti u Kragujevcu streljali više hiljada civila

Vremeplov: Nacisti u Kragujevcu streljali više hiljada civila

RTV 21.10.2018
BEOGRAD - Na današnji dan 1941. godine nemačka "kaznena ekspedicija" streljala je u Kragujevcu u Drugom svetskom ratu, u znak odmazde, više hiljada srpskih civila. Povod za streljanje bili su nemački gubici u borbi sa jedinicama pokreta otpora 16… »

Vesti dana »