Povezane vesti

Najveće prepreke za uspeh dijaloga se nalaze u Prištini: Dačić objasnio sudbinu UNMIK-a, "Vojske Kosova" i prijema u…

Najveće prepreke za uspeh dijaloga se nalaze u Prištini: Dačić objasnio sudbinu UNMIK-a, "Vojske Kosova" i prijema u…

Telegraf 21.10.2018
Ministar je podsetio da je letos sa dnevnog reda sednice SB UN pitanje Kosova skinuto i dodao da će sada, početkom novembra biti sednica o Kosovu u SB UN, jer će Kina predsedavati tom sednicom, a jedna od tema će biti i formiranje takozvane vojske… »
Albanci ne odustaju: Priština ponavlja zahtev za prijem u Unesko!

Albanci ne odustaju: Priština ponavlja zahtev za prijem u Unesko!

Srbija danas 21.10.2018
Doskorašnji ambasador Srbije u Unesku Darko Tanasković izjavioje danas da pitanje prijema Kosova i Metohije u tu ageniju UN nije rešeno i da očekuje da će naredne godine ponovo biti pokrenut zahtev za prijem. On je u intervjuu za Radio Beograd rekao… »
Dačić o raspisivanju vanrednih parlamentarnih izbora: Ne treba stalno ići, ali ja sam spreman, ne plašim se

Dačić o raspisivanju vanrednih parlamentarnih izbora: Ne treba stalno ići, ali ja sam spreman, ne plašim se

Telegraf 21.10.2018
Dačić je kazao da opozicija u Srbiji traži da bude izbora, a da sa druge strane "moli Boga" da se to ne desi. Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić rekao je danas da ne zna da li će biti vanrednih parlamentarnih izbora, ali da podržava predsednika… »
Bivši ambasador Srbije u Unesku: Ima onih koji kažu da je Kosovo njihovo, a ne srpsko i da srpsko nikada nije ni bilo

Bivši ambasador Srbije u Unesku: Ima onih koji kažu da je Kosovo njihovo, a ne srpsko i da srpsko nikada nije ni bilo

Telegraf 21.10.2018
On je naglasio da je srpska baština na Kosovu i Metohiji, iako je pod zaštitom Uneska, i dalje u opasnosti, a da je jasno da je ugrožavaju oni koji tamo sprovode vlast, s obzirom na to da Srbija nema mogućnost da deluje na terenu. Doskorašnji… »

Vesti dana »