Povezane vesti

Matić nije jedini koji nije nosio cvet maka na dresu

Matić nije jedini koji nije nosio cvet maka na dresu

Vesti online 05.11.2018
Srpski fudbaler Nemanja Matić izazvao je veliku buru na Ostrvu pošto na utakmici protiv Bornmuta odbio da nosi simbol stradanja u Prvom svetskom ratu – cvet maka, tradicija je svake prve nedelje novembra. Ipak, nije Matić jedini. Igrač Stouka… »
Koga briga za matićev stav: Premijer liga ipak u igri okačila cvet maka na dres Nemanje Matića, šta će reći Srbin…

Koga briga za matićev stav: Premijer liga ipak u igri okačila cvet maka na dres Nemanje Matića, šta će reći Srbin…

Hot sport 05.11.2018
Cvet maka – simbol stradalih engleskih vojnika, od Prvog svetskog rata, ali i onih poginulih u akcijama NATO snaga. Kako su engleski vojnici učestvovali u sklopu NATO agresije na Srbiju 1999. godine, Nemanja Matić je odbio da na dresu ponese pomenuti… »
Oglasio se i Matić: NATO bombe “skinule” cvet maka

Oglasio se i Matić: NATO bombe “skinule” cvet maka

Večernje novosti 05.11.2018
Jesam to radio ranije, ali kad sam razmislio ponovo o tome procenio sam da nije ispravno da ja nosim ‘popi’ na dresu – napisao je fudbaler Mančester junajteda na Instragramu. NEMANjA Matić bukvalno je razapet na društvenim mrežama od strane… »
Oglasio se Matić: Ne mogu, cvet maka me podseća na bombardovanje

Oglasio se Matić: Ne mogu, cvet maka me podseća na bombardovanje

BBC News 05.11.2018
Matić kaže da tokom poslednje utakmice Mančestera nije na dresu nosio cvet maka zato što ga podseća na bombardovanje njegovog sela u Srbiji kada je imao 12 godina. Srpski fudbaler Nemanja Matić saopštio je da na dresu Mančestera nije imao cvet… »
Matić: Bulka? Svi smo proizvod sopstvenog vaspitanja

Matić: Bulka? Svi smo proizvod sopstvenog vaspitanja

N1 Info 05.11.2018
Fudbaler Mančester Junajteda Nemanja Matić rekao je da zbog svog ličnog iskustva ne oseća da treba da nosi bulku, kao što je slučaj sa većinom igrača koji brane boje klubova u Premijer ligi. Bulka u Velikoj Britaniji predstavlja simbol kojim se… »
Frka oko cveta? On zna kako je Matiću... Godinama!

Frka oko cveta? On zna kako je Matiću... Godinama!

Mondo 05.11.2018
Džejms Meklin, buntovni Irac, već sedam jeseni u Engleskoj prolazi kroz mnogo oštrije okolnosti od onih koje su zadesile Nemanju Matića. Zbog odluke da ne stavi na dres cvet maka, simbol stradanja britanskih vojnika u Prvom svetskom ratu, Nemanja… »
Oglasio se Matić: Poštujem, ali moja zemlja je razorena

Oglasio se Matić: Poštujem, ali moja zemlja je razorena

Dnevnik 05.11.2018
Na ostrvu se digla bura zbog činjenice da Nemanja Matić, prvotimac Mančester junajtida, nije želeo da na dresu nosi cvet maka u znak sećanja na britanske vojnike stradale u ratovima. Naprotiv, Matić je bio jedan od retkih igrača u Premijer ligi… »
Nije izdržao: Matić detaljno objasnio Englezima – ‘Podseća me na dane kada sam bio preplašeno dete pod bombama…’…

Nije izdržao: Matić detaljno objasnio Englezima – ‘Podseća me na dane kada sam bio preplašeno dete pod bombama…’…

Hot sport 05.11.2018
Srpski fudbaler upravo se oglasio putem Instagrama i objasnio je svoje razloge odbijanja da na dresu nosi ‘cvet maka’. Na utakmici protiv Bornmauta, Nemanja Matić je bio jedini koji nije želeo da stavi ‘cvet maka’, koje se nosi u čast engleskih… »
Matić se oglasio: Bio sam 12-godišnji dečak u Vrelu dok su bombe razarale moju Srbiju

Matić se oglasio: Bio sam 12-godišnji dečak u Vrelu dok su bombe razarale moju Srbiju

Mozzart sport 05.11.2018
“Ne vređam nikoga, ali odrasli smo drugačije”, pojašanjava Englezima Nemanja Matić. Englezi te plaćaju i očekuju da radiš kako ti se kaže. I to je sve u redu, ali ima granicu. Za Nemanju Matića to je bio cvet maka, popularni “poppy”… »
Kako je Engleska prihvatila Matićevo objašnjenje?

Kako je Engleska prihvatila Matićevo objašnjenje?

Sportske.net 05.11.2018
Stavovi su podeljeni, a najviše je onih koji se pitaju da li je Matićevo objašnjenje validnije od onog koje je dao Irac Džejsm Meklin. Pre šest godina Irac Džejms Meklin odlučio je da na dresu ne želi da nosi značku cveta maka kojom Britanci… »
Konačno - Oglasio se Nemanja Matić, ovo je njegova verzija!

Konačno - Oglasio se Nemanja Matić, ovo je njegova verzija!

Sportske.net 05.11.2018
Srpski internacionalac Nemanja Matić odlučio je da se oglasi povodom spekulacija koje se tiču razloga zbog kojih je odbio da nosi čuveni "popi". Velika prašina podigla se u Britaniji nakon što je vezista Mančester junajteda Nemanja Matić odlučio… »
Matić objasnio svoj postupak: Moja država uništena je tokom NATO bombardovanja...

Matić objasnio svoj postupak: Moja država uništena je tokom NATO bombardovanja...

Sportski žurnal 05.11.2018
Neviđena bura digla se u Velikoj Britaniji zbog odluke Nemanje Matića da ne nosi simbol sa cvetom maka na dresu, tokom meča njegovog Mančester junajteda i Bornmuta. Srpski reprezentativac Nemanja Matić, obratio se pvodom događaja koji je iznenada u… »
Matić se oglasio: Mene cvet podseća na bombardovanje!

Matić se oglasio: Mene cvet podseća na bombardovanje!

Mondo 05.11.2018
Srpski vezista obratio se javnosti na svom Instagram profilu i objasno svoju odluku koja je izazvala veliku pažnju. Nemanja Matić (30), reprezentativac Srbije i vezista Mančester junajteda, uzburkao je javnost u Engleskoj tako što nije pristao da na… »
Matić se oglasio posle poteza koji je uzdrmao Britaniju

Matić se oglasio posle poteza koji je uzdrmao Britaniju

Vesti online 05.11.2018
Nemanja Matić izazvao je lavinu komentara posle poteza na meču protiv Bornmuta. Kako tradicija nalaže, u prvoj nedelji novembra u znak sećanja na žrtve u Prvom svetskom ratu igrači nose cvet maka, ali to nije uradio i srpski reprezentativac. Odmah… »
Matić odbio da nosi cvet maka na dresu

Matić odbio da nosi cvet maka na dresu

Danas 04.11.2018
Srpski fudbalski reprezentativac Nemanja Matić izazvao je lavinu komentara na Ostrvu, pošto jedini u ekipi Mančester junajteda protiv Bornmuta na dresu nije nosio „cvet maka“.. ..kojim se tradicionalno obeležava Dan sećanja na stradanje… »

Vesti dana »