Povezane vesti

Bivši premijer Gruevski, za kim je raspisana poternica, napustio Makedoniju: Javio se iz Budimpešte i traži azil jer mu je…

Bivši premijer Gruevski, za kim je raspisana poternica, napustio Makedoniju: Javio se iz Budimpešte i traži azil jer mu je…

Telegraf 13.11.2018
Ministarstvo unutrašnjih poslova Makedonije saopštilo je danas da bivši premijer iz zemlje nije izašao na regularnim graničnim prelazima. Generalni sekretar vodeće makedonske opozicione stranke VMRO-DPMNE Igor Janušev izjavio je da bivši lider te… »
Nikola Gruevski napustio Makedoniju zbog progona! Javio se iz ove zemlje! Traži politički azil!

Nikola Gruevski napustio Makedoniju zbog progona! Javio se iz ove zemlje! Traži politički azil!

Srbija danas 13.11.2018
Bivši premijer Makedonije, Nikola Gruevski, javio se iz Budimpešte, gde je od mađarskih vlasti zatražio politički azil. - Ja sam u Budimpešti i zatražio sam politički azil od vlasti u Mađarskoj - napisao je Gruevski na svom profilu na Fejsbuku… »
Potvrđeno: Gruevski pobegao u Mađarsku!

Potvrđeno: Gruevski pobegao u Mađarsku!

Mondo 13.11.2018
Bivši premijer Makedonije Nikola Gruevski, javio se iz Budimpešte, gde je od mađarskih vlasti zatražio politički azil. Iz Budimpešte stigla i zvanična potvrda mađarskih vlasti, a iz Skoplja - poternica. Foto: MONDO portal / Marko Čavić "Ja sam u… »
Gruevski u Mađarskoj, raspisana međunarodna potjernica

Gruevski u Mađarskoj, raspisana međunarodna potjernica

Al Jazeera 13.11.2018
Potvrdu da je bivši makedonski premijer Nikola Gruevski u Mađarskoj dale su tamošnje vlasti, uz potvrdu da je tražio azil. Makedonska policija raspisala je međunarodnu potjernicu za bivšim premijerom Nikolom Gruevskim koji je osuđen na dvije godine… »
MUP Makedonije objavio međunarodnu poternicu za Gruevskim

MUP Makedonije objavio međunarodnu poternicu za Gruevskim

Novi magazin 13.11.2018
Ministarstvo unutrašnjih poslova Makedonije objavilo je večeras međunarodnu poternicu za bivšim makedonskim premijerom Nikolom Gruevskim, koji je pobegao u Mađarsku da bi izbegao izdržavanje zatvorske kazne. Kako se navodi u poternici objavljenoj na… »
Gruevski u Mađarskoj, raspisana međunarodna potjernica

Gruevski u Mađarskoj, raspisana međunarodna potjernica

Al Jazeera 13.11.2018
Potvrdu da je bivši makedonski premijer Nikola Gruevski u Mađarskoj dale su tamošnje vlasti, uz potvrdu da je tražio azil. Makedonska policija raspisala je međunarodnu potjernicu za bivšim premijerom Nikolom Gruevskim koji je osuđen na dvije godine… »
Potvrđeno u Skoplju Gruevski očekuje azil u Mađarskoj

Potvrđeno u Skoplju Gruevski očekuje azil u Mađarskoj

Večernje novosti 13.11.2018
Osuđeni bivši premijer Makedonije ilegalno napustio zemlju. SKOPLjE OD STALNOG DOPISNIKA „NOVOSTI"OSUĐENI poslanik Sobranja, bivši premijer i prethodni lider opozicione VMRO-DPMNE Nikola Gruevski, koji se 8. novembra nije javio na izdržavanje… »
Mađarska potvrdila da je Nikola Gruevski u Budimpešti

Mađarska potvrdila da je Nikola Gruevski u Budimpešti

N1 Info 13.11.2018
Ministarstvo unutrašnjih poslova Makedonije saopšilo je da je potvrđeno da se odbegli bivši makedonski premijer Nikola Gruevski nalazi u Mađarskoj. Kako se navodi u saopštenju, potvrda da se Gruevski, koji se u Makedoniji traži zbog izdržavanja… »
Potvrda da je Gruevski u Mađarskoj, traži azil

Potvrda da je Gruevski u Mađarskoj, traži azil

RTS 13.11.2018
Makedonski MUP potvrdio je da se bivši premijer Nikola Gruevski nalazi u Mađarskoj i da je zatražio azil u toj zemlji. Gruevskog makedonske vlasti traže jer se nije u roku javio na izdržavanje dvogodišnje zatvorske kazne, na koju je osuđen u… »
Mađarski MUP potvrdio, Gruevski je u budimpešti: Makedonci raspisuju međunarodnu poternicu za njim

Mađarski MUP potvrdio, Gruevski je u budimpešti: Makedonci raspisuju međunarodnu poternicu za njim

Kurir 13.11.2018
Ministarstvo unutrašnjih poslova Makedonije saopšilo je večeras da je potvrđeno da se odbegli bivši makedonski premijer Nikola Gruevski nalazi u Mađarskoj. Kako se navodi u saopštenju, potvrda da se Gruevski, koji se u Makedoniji traži zbog… »
Gruevski tvrdi da je pobegao, Mandić i Knežević „nisu uspeli"

Gruevski tvrdi da je pobegao, Mandić i Knežević „nisu uspeli"

BBC News 13.11.2018
Bivši makedonski premijer tvrdi da je u Budimpešti iako nema pasoš. Bez te isprave, crnogorska opozicija nije uspela da napusti zemlju. Nekadašnji makedonski premijer Nikola Gruevski tvrdi da je u Budimpešti gde namerava da traži politički azil… »
Gruevski tvrdi da je pobegao, Mandić i Knežević „nisu uspeli"

Gruevski tvrdi da je pobegao, Mandić i Knežević „nisu uspeli"

Južne vesti 13.11.2018
Getty Images Nikola Gruevski je u Budimpešti boravio kao premijer Makedonije 2015. godine i bio gost tada premijera Mađarskle Viktora Orbana Nekadašnji makedonski premijer Nikola Gruevski tvrdi da je u Budimpešti gde namerava da traži politički… »
Mađarska vlada: Ne možemo ni da potvrdimo ni da negiramo da je Gruevski u Mađarskoj! MUP: Nije legalno izašao iz zemlje!

Mađarska vlada: Ne možemo ni da potvrdimo ni da negiramo da je Gruevski u Mađarskoj! MUP: Nije legalno izašao iz zemlje!

Kurir 13.11.2018
Mađarska vlada nije mogla da odgovori na pitanje o da li se nekadašnji premijer Makedonije Nikola Gruevski nalazi u Budimpešti. "Ne možemo ni da potvrdimo ni da poreknemo. Nismo u mogućnosti da komentarišemo pojedinačne zahteve za azil koji su u… »
Bivši premijer Makedonije pobegao u Mađarsku, traži azil

Bivši premijer Makedonije pobegao u Mađarsku, traži azil

RTV 13.11.2018
SKOPLJE, BUDIMPEŠTA - Bivši premijer Makedonije, Nikola Gruevski, javio se iz Budimpešte, gde je od mađarskih vlasti zatražio politički azil. "Ja sam u Budimpešti i zatražio sam politički azil od vlasti u Mađarskoj", napisao je Gruevski na svom… »
VMRO-DPMNE: Ne znamo gde je Gruevski, kao ni da li mu je neko pretio

VMRO-DPMNE: Ne znamo gde je Gruevski, kao ni da li mu je neko pretio

Kurir 13.11.2018
Portparol VMRO-DPMNE, Dimče Arsovski, izjavio je danas da ne zna gde je Nikola Gruevski i da ta najuticajnija opoziciona makedonska partija nema informacija o tome da se bivši premijer nalazi u Mađarskoj. Arsovski je rekao da je od partijskih kolega… »
Policija traga za Gruevskim, ministar okrivljuje Sud

Policija traga za Gruevskim, ministar okrivljuje Sud

N1 Info 13.11.2018
Ministar unutrašnjih poslova Makedonije Oliver Spasovski izjavio je da ne razmišlja o ostavci zbog nesupešnih pokušaja policije da pronađe i privede u zatvor bivšeg premijera Nikolu Gruevskog. Spasovski je novinarima rekao da se potraga nastavlja i… »
Gruevski iz Budimpešte: Zatražio sam politički azil

Gruevski iz Budimpešte: Zatražio sam politički azil

N1 Info 13.11.2018
Bivši makedonski premijer Nikola Gruevski, za kojim je u Makedoniji raspisana poternica, objavio je na Fejsbuku da se nalazi u Budimpešti i da je od vlasti Mađarske zatražio azil. "U poslednjih nekoliko dana primio sam bezbroj pretnji po život. Ja… »
Gruevski pobegao iz zemlje iako nema pasoš! Javio se na fejsbuku: U Budimpešti sam, tražim politički azil!

Gruevski pobegao iz zemlje iako nema pasoš! Javio se na fejsbuku: U Budimpešti sam, tražim politički azil!

Kurir 13.11.2018
Nikola Gruevski, bivši premijer za kim je makedonska policija raspisala poternicu oglasio se na svom Fejsbuk profilu i napisao je da je u Budimpešti. "U poslednjih nekoliko dana dobio sam bezbrojne pretnje za svoj život. Sada sam u Budimpešti i… »
Gruevski pobegao u Mađarsku, traži azil od Budimpešte

Gruevski pobegao u Mađarsku, traži azil od Budimpešte

Sputnik 13.11.2018
Bivši premijer Makedonije, Nikola Gruevski, javio se iz Budimpešte, gde je od mađarskih vlasti zatražio politički azil. „Ja sam u Budimpešti i zatražio sam politički azil od vlasti u Mađarskoj“, napisao je Gruevski na svom profilu na… »
Gruevski preko Srbije pobegao u Mađarsku, strahuje za život!

Gruevski preko Srbije pobegao u Mađarsku, strahuje za život!

Alo 13.11.2018
Bivši premijer Makedonije, Nikola Gruevski, javio se iz Budimpešte, gde je od mađarskih vlasti zatražio politički azil. - Ja sam u Budimpešti i zatražio sam politički azil od vlasti u Mađarskoj - napisao je Gruevski na svom Fejsbuk profilu. On je… »
VMRO-DPMNE: Gruevski nije kod nas, policija može da proveri

VMRO-DPMNE: Gruevski nije kod nas, policija može da proveri

RTS 13.11.2018
Generalni sekretar makedonske opozicione stranke VMRO-DPMNE Igor Janušev izjavio je da bivši lider te partije i nekadašnji premijer Nikola Gruevski, za kojim je raspisana poternica zbog neodazivanja na odsluženje dvogodišnje zatvorske kazne, nije u… »
Potraga za Gruevskim

Potraga za Gruevskim

Sputnik 13.11.2018
Generalni sekretar vodeće makedonske opozicione stranke VMRO-DPMNE Igor Janušev izjavio je da bivši lider te partije i nekadašnji premijer Nikola Gruevski, za kojim je raspisana poternica zbog neodazivanja na odsluženje dvogodišnje zatvorske kazne… »
Policija pred sedištem VMRO-DPMNE! Gruevski na poternici i u bekstvu: Pretresa se svaki auto! Čim stigne nalog upadaju u…

Policija pred sedištem VMRO-DPMNE! Gruevski na poternici i u bekstvu: Pretresa se svaki auto! Čim stigne nalog upadaju u…

Kurir 13.11.2018
Policija zaustavlja sva vozila koja izlaze iz sedišta strankeVMRO-DPMNE. Obavljaju potpuni pregled vozila i pretres svakog čoveka. Kako se navodi, za sada nema naloga za ulazak u sedište VMRO-DPMNE, a kada ga budu dobili odmah će ući u prostorije… »
Advokat Nikole Gruevskog: Ne znam gde je moj klijent

Advokat Nikole Gruevskog: Ne znam gde je moj klijent

Kurir 13.11.2018
Advokat bivšeg makedonskog premijera Nikole Gruevskog, Dimitar Dangov rekao je da nema saznanja o tome gde se nalazi njegov klijent. On nije želeo da daje izjave, ali je pismeno odgovorio da Gruevski nema pravo na žalbu Vrhovnom sudu. Ipak, dodao je da… »
Zaev o poternici za bivšim premijerom: Ne verujem da bi Gruevski dozvolio sebi da beži

Zaev o poternici za bivšim premijerom: Ne verujem da bi Gruevski dozvolio sebi da beži

Kurir 13.11.2018
"Očekujem da Gruevski neće dozvoliti da za njim traga" izjavio je makedonski premijer Zoran Zaev o raspisanoj poternici za Nikolom Gruevskim. "On je rekao da neće dozvoliti takvo nešto, barem su takva moja znanja poznata od Gruevskog", rekao je Zaev… »
MUP Makedonije u intenzivnoj poteri Gde se krije Nikola Gruevski?

MUP Makedonije u intenzivnoj poteri Gde se krije Nikola Gruevski?

Večernje novosti 13.11.2018
Poternica za bivšim premijerom objavljena je na zvaničnom sajtu MUP Makedonije, a policija „češlja“ sve lokacije gde bi mogao da se eventualnu skriva Gruevski. SKOPLjE - OD STALNOG DOPISNIKA „NOVOSTI“ ZAPOČETA policijska potera za osuđenim… »
Makedonija raspisala poternicu za Gruevskim

Makedonija raspisala poternicu za Gruevskim

Večernje novosti 12.11.2018
Po nalogu Krivičnog suda u Skoplju bivši premijer Makedonije treba da bude priveden na robiju. SKOPLjE: OD STALNOG DOPSINIKA „NOVOSTI“ Za Nikolom Gruevskim u ponedeljak posle podne je po nalogu Krivičnog suda u Skoplju raspisana poternica, otkako… »

Vesti dana »