Povezane vesti

Zahtjev za izručenje Gruevskog poslan Mađarskoj

Zahtjev za izručenje Gruevskog poslan Mađarskoj

Slobodna Evropa 20.11.2018
Ministrica pravde Makedonije Renata Deskoska izjavila je da je zahtjev za ekstradiciju osuđenog bivšeg makedonskog premijera Nikole Gruevskog spreman i da je poslan Mađarskoj. "Dio materijala je preveden, dio će biti naknadno poslat. Biće obuhvaćeni… »
Makedonija od Mađarske zatražila izručenje Gruevskog

Makedonija od Mađarske zatražila izručenje Gruevskog

N1 Info 20.11.2018
Vlada Makedonije je saopštila danas posle podne da je Madjarskoj poslala zvanični zahtev za ekstradiciju osudjenog bivšeg premijera Nikole Gruevskog i da očekuje da vlasti u Budimpešti prihvate taj zahtev. "Očekujemo da će vlasti u Budimpešti… »
Vlada Makedonije: Gruevski hteo da izbegne zatvor

Vlada Makedonije: Gruevski hteo da izbegne zatvor

Vesti online 20.11.2018
Vlada Makedonije saopštila je danas da je Nikola Gruevski pravosnažno osuđen u javnom i transparentnom procesu, te da se protiv njega istovremeno vodi još nekoliko sudskih postupaka. Saopštenje je usledilo nakon što je Gruevski objavio na svom… »
Makedonija od Mađarske zatražila ekstradiciju Gruevskog

Makedonija od Mađarske zatražila ekstradiciju Gruevskog

Novi magazin 20.11.2018
Vlada Makedonije je saopštila danas posle podne da je Mađarskoj poslala zvanični zahtev za ekstradiciju osuđenog bivšeg premijera Nikole Gruevskog i da očekuje da vlasti u Budimpešti prihvate taj zahtev. "Očekujemo da će ;vlasti u Budimpešti… »
Gruevski tvrdi da je dobio azil u Mađarskoj

Gruevski tvrdi da je dobio azil u Mađarskoj

Radio 021 20.11.2018
Bivši premijer Makedonije Nikola Gruevski, koji je pobegao u Mađarsku da bi izbegao služenje zatvorske kazne, objavio je danas na Fejsbuku da je u toj zemlji dobio politički azil. Gruevski je na svom Fejsbuk profilu napisao da mu je Mađarska, zemlja… »
Gruevski: Dobio sam politički azil u Mađarskoj

Gruevski: Dobio sam politički azil u Mađarskoj

RTS 20.11.2018
Nekadašnji makedonski premijer Nikola Gruevski, koga vlasti u Skoplju traže zbog odsluženja dvogodišnje kazne zatvora, potvrdio je da je dobio politički azil u Mađarskoj, svega nekoliko sati pošto je Skoplje od vlade u Budimpešti zatražilo… »
Makedonska vlada: Gruevskom niko nije pretio, hteo je da izbegne pravdu, pa je pobegao

Makedonska vlada: Gruevskom niko nije pretio, hteo je da izbegne pravdu, pa je pobegao

Kurir 20.11.2018
Vlada Makedonije saopštila je danas da je Nikola Gruevski pravosnažno osuđen u javnom i transparentnom procesu i da se protiv njega istovremeno vodi još nekoliko sudskih postupaka. Saopštenje je usledilo nakon što je Gruevski objavio na svom Fejsbuk… »
Oglasio se Nikola Gruevski

Oglasio se Nikola Gruevski

Vesti online 20.11.2018
Bivši makedonski premijer Nikola Gruevski ponovo se oglasio na svom Fejsbuk nalogu i potvrdio da je od Mađarske, koja je članica EU i NATO, dobio pozitivan odgovor na zahtev za politički azil zbog, kako je naveo, političkog progona u Makedoniji… »
Gruevski se opet oglasio, Makedonija poslala zahtev za izručenje

Gruevski se opet oglasio, Makedonija poslala zahtev za izručenje

Sputnik 20.11.2018
Bivši makedonski premijer Nikola Gruevski ponovo se oglasio danas na svojoj stranici na Fejsbuku i potvrdio da je od Mađarske, koja je članica EU i NATO-a, dobio pozitivan odgovor na zahtev za politički azil zbog, kako je naveo, političkog progona u… »
Makedonija zatražila ekstradiciju Nikole Gruevskog

Makedonija zatražila ekstradiciju Nikole Gruevskog

RTS 20.11.2018
Makedonsko ministarstvo pravde zatražilo je od Mađarske da izruči nekadašnjeg premijera Nikolu Gruevskog, koji je u tu državi otišao dan pre nego što je trebalo da počne odsluženje dvogodišnje kazne zatvora zbog zloupotrebe službenog položaja… »
Gruevski: Dobio sam azil u Mađarskoj

Gruevski: Dobio sam azil u Mađarskoj

N1 Info 20.11.2018
Bivši premijer Makedonije Nikola Gruevski na svom Fejsbuk profilu objavio je da je dobio azil u Mađarskoj, prenosi Radio Slobodna Evropa. "Danas je Mađarska, zemlja - članica EU i NATO, odgovorila pozitivno na moj zahtev o dobijanju političkog azila… »
Bivši makedonski premijer Gruevski kaže da je dobio azil u Mađarskoj

Bivši makedonski premijer Gruevski kaže da je dobio azil u Mađarskoj

Novi magazin 20.11.2018
Bivši premijer Makedonije Nikola Gruevski, koji je pobegao u Mađarsku da bi izbegao služenje zatvorske kazne, objavio je danas na Fejsbuku da je u toj zamlji dobio politički azil. Gruevski je na svom Fejsbuk profilu napisao da mu je Mađarska, zemlja… »
Gruevski se oglasio iz Mađarske: Dobio sam azil, ali nastavljam da tražim pravdu

Gruevski se oglasio iz Mađarske: Dobio sam azil, ali nastavljam da tražim pravdu

Telegraf 20.11.2018
Odlučio sam se boriti i suprostaviti kukavice koji svakodnevno laže i krade svoj narod i zloupotrebljava državnu funkciju na koju je došao na nepošten način, naveo je Gruevski. Bivši makedonski premijer Nikola Gruevski ponovo se oglasio danas na… »
Makedonija poslala zahtjev za izručenje Gruevskog

Makedonija poslala zahtjev za izručenje Gruevskog

Al Jazeera 20.11.2018
Skoplje traži da bivši premijer, koji traži azil u Mađarskoj, bude lišen slobode i zadržan u pritvoru. Makedonsko ministarstvo pravde uputilo je danas vlastima u Mađarskoj zahtjev za ekstradiciju Nikole Gruevskog, javlja Tanjug. Ministarstvo pravde… »
Oglasio se i Gruevski: Azil tražim jer makedonska vlast zloupotrebljava sudstvo i hoće da mi oduzme slobodu

Oglasio se i Gruevski: Azil tražim jer makedonska vlast zloupotrebljava sudstvo i hoće da mi oduzme slobodu

Kurir 20.11.2018
Bivši makedonski premijer Nikola Gruevski ponovo se oglasio danas na svom Fejsbuk nalogu i potvrdio da je od Mađarske, koja je članica EU i NATO, dobio pozitivan odgovor na zahtev za politički azil zbog, kako je naveo, političkog progona u… »
Makedonija šalje Mađarskoj zahtev za ekstradiciju Gruevskog Ministarka pravde: Očekujem izručenje!

Makedonija šalje Mađarskoj zahtev za ekstradiciju Gruevskog Ministarka pravde: Očekujem izručenje!

Kurir 20.11.2018
Zahtev za izručenje bivšeg premijera Nikole Gruevskog bi trebalo da bude poslat Mađarskoj danas ili najkasnije sutra, izjavila je makedonska ministarka pravde Renata Deskoska. "Deo materijala je preveden, deo će biti naknadno poslat. Biće obuhvaćeni… »

Vesti dana »