Povezane vesti
Ratovi zvezda: Rusija razvija super mobilni kompjuter za vojsku! (foto)
Pravda 23.11.2018
Grupa Ruselektroniks koja je deo državne Rostek korporacije, razvila je mobilni super-kompjuter kapaciteta 2,2 petaflopsa koji može da otkrije aplikacije u odbrambenoj i svemirskoj industriji. "Kompjuterska mera od 1,9x1,35x1m omogućava postizanje… »
Rusija razvija mobilni superračunar za odbrambenu industriju
Al Jazeera 23.11.2018
Računari se mogu koristiti i za računanje u robotici, umjetnoj inteligenciji, obradi velikog broja podataka i sličnim procesima. Grupa Ruselectronics, koja je dio državne korporacije Rostek, razvila je mobilni superračunar kapaciteta 2,2 petaflopsa koji… »
Rusija razvija super mobilni kompjuter za vojsku
Večernje novosti 23.11.2018
Kako se navodi, među potencijalnim korisnicima novog proizvoda su organizacije u odbrambenom sektoru i svemirskoj industriji, tehnološkim parkovima, istraživačkim i obrazovnim institutima. Grupa Ruselektroniks, koja je deo državne Rostek korporacije… »
Vesti dana »
Mediji: NIS dobio licencu OFAK-a do 23. januara; Nema potvrde iz Vašingtona
BBC News pre 2 satajoš 74 povezane
Spektakl za Novu godinu kakav nije viđen nigde na svetu: 6.500 dronova, vatromet i laseri u Dubaiju (video)
Mondo pre 32 minutajoš 39 povezanih
Radno vreme i dežurstva tokom novogodišnjih i božićnih praznika u Srbiji 2026
Naslovi.ai pre 2 satajoš 24 povezane
Tužilaštvo BiH podiglo optužnice protiv više osoba zbog ratnih zločina protiv Srba i Bošnjaka
Radio 021 pre 5 satijoš 25 povezanih
Pomen poginulima 1. januara ispred Železničke stanice: "Novi Sad pamti, ali ne ćuti"
Radio 021 pre 2 satajoš 18 povezanih



