Povezane vesti

Prisajedinjenje Vojvodine - vekovni ponos ujedinjenih Srba i Slovaka

Prisajedinjenje Vojvodine - vekovni ponos ujedinjenih Srba i Slovaka

RTV 23.11.2018
BAČKI PETROVAC - "Izuzetna mi je čast što sam u prilici da vam se večeras obratim u okviru obeležavanja jednog zaista izuzetnog zajedničkog jubileja - stogodišnjice prisajedinjenja vojvođanskih oblasti Kraljevini Srbiji" rekla je večeras u… »
Značaj otvaranja Muzeja prisajedinjenja u Novom Sadu

Značaj otvaranja Muzeja prisajedinjenja u Novom Sadu

RTV 23.11.2018
NOVI SAD - "Nek sam narod, na svojoj Skupštini, odluči kuda će i s kim će" – krilatica je uz koju je ideja o stvaranju Srpske Vojvodine rođena 1848, 70 godina kasnije dočekala svoje ostvarenje. Nakon propasti Austrougarske, u Novom Sadu održana… »
Pre sto godina Vojvođanke su bile prve žene u Evropi koje su glasale

Pre sto godina Vojvođanke su bile prve žene u Evropi koje su glasale

RTS 23.11.2018
U nedelju je 100 godina od kada je Srbija dobila svoju severnu pokrajinu, kada su se Banat, Bačka i Baranja, a dan ranije i Srem, priključuju Kraljevini Srbiji. Sam izbor poslanika, odluke, ali i činjenica da su na Velikoj narodnoj skupštini Srba… »
Velika narodna Skupština 1918. godine kruna saradnje Srba i Slovaka

Velika narodna Skupština 1918. godine kruna saradnje Srba i Slovaka

RTV 23.11.2018
NOVI SAD - Među 757 članova Velike narodne Skupštine Srba, Bunjevaca, Slovaka i ostalih Slovena, bila su 62 delegata slovačke nacionalnosti. Ozbiljna politička saradnja Slovaka i Srba, počinje još na majskoj Skupštini u Sremskim Karlovcima 1848… »
Promovisana monografija Prisajedinjenje Vojvodine Srbiji 1918.

Promovisana monografija Prisajedinjenje Vojvodine Srbiji 1918.

Dnevnik 23.11.2018
„Datumi poput 25. novembra i drugih važnih dana iz naše istorije u prethodnim decenijama stidljivo su se obeležavali, a došao je trenutak da danas cela Vojvodina, pa samim tim i Srbija s ponosom priča i obeležava ovaj dan prisajedinjenja… »
Spomen-ploča Milici Tomić

Spomen-ploča Milici Tomić

Danas 22.11.2018
Spomen-ploča Milici Tomić, novinarki, književnici, političarki i pobornici ženskih političkih prava, otkrivena je danas na kući u Dunavskoj ulici 14, gde je Milica Tomić živela. Milica Tomića bila je osnivačica i vlasnica časopisa „Žena“… »

Vesti dana »