Povezane vesti

Vučić uživo iz Pekinga: Kod Kineza nema grljenja i ljubljenja, ali predsednik Si je pokazao poseban gest! Pitali su me kako…

Vučić uživo iz Pekinga: Kod Kineza nema grljenja i ljubljenja, ali predsednik Si je pokazao poseban gest! Pitali su me kako…

Kurir 25.04.2019
Ushićen sam zbog rezultata današnjeg dana, rekao je predsednik Srbije i dodao da će mu šef kineske države uskoro uzvratiti posetu u Srbiji. "Imao sam izuzetnu čast da razgovaram sa Vang Huningom o daljem razvoju bilateralnih odnosa i saradnji u… »
Delegacija Srbije u Kini - sporazumi, razgovori i zagrljaji

Delegacija Srbije u Kini - sporazumi, razgovori i zagrljaji

N1 Info 25.04.2019
Delegacija Srbije, predvođena predsednikom Aleksandrom Vučićem završila je drugi dan posete Kini. Predsednik Srbije kaže da je sa kineskim kolegom Si Đipingom razgovarao o stvarima koje se podrazumevaju kada se razgovara sa prvom, drugom ili trećom… »
Vučić: Kina podržava Srbiju u vezi sa Kosovom

Vučić: Kina podržava Srbiju u vezi sa Kosovom

Glas Amerike 25.04.2019
Osim o ekonomiji i daljem razvoju međusobnih odnosa, predsednik Kine Ši Đinping i predsednik Srbije Aleksadar Vučić tokom današnjeg susreta u Pekingu razgovarali su i o političkim odnosima. U razgovoru sa novinarima, Vučić je istakao da "Kinezi… »
Vučić: Srbija voljna da uči iz kineskih iskustava

Vučić: Srbija voljna da uči iz kineskih iskustava

Beta 25.04.2019
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas u Pekingu da je Srbija voljna da uči iz kineskih iskustava u razvoju, prenela je Sinhua. Vučić je u razgovoru s Vangom Huningom, visokim funkcionerom Komunističke partije Kine, rekao da će Srbija… »
Vučić očekuje veću zainteresovanost kineskih firmi za ulaganja u Srbiju

Vučić očekuje veću zainteresovanost kineskih firmi za ulaganja u Srbiju

Novi magazin 25.04.2019
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u Pekingu da je veoma srećan zbog razgovora koje je danas imao s predsednikom Kine Si Đinpingom i drugim zvaničnicima te zemlje i da očekuje veću zainteresovanost kineskih kompanija za ulaganja u… »
Vučić u Kini: Srećan sam i ushićen, dobre vesti za Srbiju

Vučić u Kini: Srećan sam i ushićen, dobre vesti za Srbiju

RTS 25.04.2019
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je sa predsednikom Kine Si Đinpingom razgovarao o stvarima koje se podrazumevaju kada se razgovara sa prvom, drugom ili trećom silom sveta. Naveo je da je ponosan jer je sve prošlo uspešno i dodao da… »
Najiskrenija podrška Sija celovitosti Srbije i daljem razvoju

Najiskrenija podrška Sija celovitosti Srbije i daljem razvoju

Dnevnik 25.04.2019
PEKING: Malo je zemalja i prijatelja u svetu koji otvoreno govore i prihvataju prijateljstvo s Kinom, poput Srbije, reči su predsednika Kine Si Đipinga, koje potvrđuju koliko Kina ceni poziciju Srbije u bilateralnim odnosima dve zemlje i u okviru… »
Vučić se sastao sa Đinpingom: Srbiju i Kinu vezuje čelično prijateljstvo

Vučić se sastao sa Đinpingom: Srbiju i Kinu vezuje čelično prijateljstvo

N1 Info 25.04.2019
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je u Pekingu, gde se održava forum "Pojas i put", sa kineskim predsednikom Si Đinpingom i zahvalio za sve što su Kina i njen predsednik uradili za Srbiju. Izvor: CCTV "Srbiju i Kinu vezuje čelično… »
Si dao zeleno svetlo: Vojnotehnička saradnja sa Srbijom

Si dao zeleno svetlo: Vojnotehnička saradnja sa Srbijom

Mondo 25.04.2019
Predsednik Kine Si Đinping Srbiji je dao "zeleno svetlo" za vojnotehničku saradnju sa Srbijom, preneo je Aleksandar Vučić novinarima u Pekingu. Foto: Tanjug/Dimitrije Goll "To znači nabavljanje različitog naoružanja, gde ćemo mi pod povoljnim… »
Si i Vučić u Pekingu: Srbija važna zemlja za inicijativu Pojas i put

Si i Vučić u Pekingu: Srbija važna zemlja za inicijativu Pojas i put

Beta 25.04.2019
Kineski predsednik Si Djinping, koji se u Pekingu sastao sa srpskim predsednikom Aleksandrom Vučićem, založio se za jačanje bilateralne saradnje uz ocenu da je Srbija važna zemlja u izgradnji Pojasa i puta, prenosi Sinhua. "Srbija je važna zemlja u… »
Sastanak Vučića i Sija u Velikom domu naroda

Sastanak Vučića i Sija u Velikom domu naroda

RTS 25.04.2019
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se s kineskim predsednikom Si Đinpingom, na čiji poziv je doputovao u glavni grad Kine gde se održava forum "Pojas i put". Predsednik Kine primio je Vučića u Velikom domu naroda u Pekingu i sa njim… »
Vučić u Pekingu: Kini dugujemo veliku zahvalnost

Vučić u Pekingu: Kini dugujemo veliku zahvalnost

Danas 25.04.2019
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je u Pekingu, gde se održava forum „Pojas i put“, razgovarao sa kineskim predsednikom Si Đinpingom i zahvalio za sve što su Kina i njen predsednik uradili za Srbiju. „Srbiju i Kinu vezuje čelično… »
Si posle razgovora sa Vučićem: Srbija ima važnu ulogu u Inicijativi Pojas i put

Si posle razgovora sa Vučićem: Srbija ima važnu ulogu u Inicijativi Pojas i put

Kurir 25.04.2019
PEKING - Kineski predsednik Si Đinping rekao je danas u razgovoru s predsednikom Aleksandrom Vučićem da Srbija ima važnu ulogu u izgradnji Incijative Pojas i Put i da dve zemlje treba da unaprede saradnju u tom okviru radi veće dobrobti i… »
Vučić se sreo sa Sijem: Nešto posebno veže Srbiju i Kinu

Vučić se sreo sa Sijem: Nešto posebno veže Srbiju i Kinu

Vesti online 25.04.2019
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je da je Srbiji važno da sarađuje sa Kinom, jer se radi o velikoj sili, koja za razliku od drugih, ne vrši pritisak, već i malim zemljama prilazi uvek s poštovanjem. Vučić je, govoreći na panelu KP… »
Vučić: Srbija s Kinom razvija sveobuhvatnu stratešku saradnju

Vučić: Srbija s Kinom razvija sveobuhvatnu stratešku saradnju

Danas 24.04.2019
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Pekingu da Srbija s Kinom razvija sveobuhvatnu stratešku saradnju u svim oblastima i da je ta saradnja potvrda čeličnog prijateljstva dve zemlje. „Mi sa Kinezima razvijamo sveobuhvatnu… »

Vesti dana »