Povezane vesti

"Ljudi pokazuju rukama dvoglavnog orla da pokažu da su Albanci, kao što Srbi podižu tri prsta"

"Ljudi pokazuju rukama dvoglavnog orla da pokažu da su Albanci, kao što Srbi podižu tri prsta"

Radio 021 28.04.2019
Postavljanje ruku u obliku dvoglavog orla ne predstavlja simbol "velike Albanije", kao što smatra veći deo javnosti u Srbiji, niti je to provokacija, barem ne u većini u slučajeva, objašnjavaju za Danas novinari sa Kosova. U Srbiji, ipak… »
Vlasnik pekare iz Borče: Ovo je moj dom, očekujem reakciju države i policije

Vlasnik pekare iz Borče: Ovo je moj dom, očekujem reakciju države i policije

N1 Info 28.04.2019
Opkoljavanje pekare "Roma" u Borči za sada je bez institucionalnog epiloga. Civilni sektor i nekoliko stranaka najoštrije su osudili skup i ponašanje desničara ispred pekare "Roma" u Borči, čiji je vlasnik albanske nacionalnosti, i zatražili hitnu… »
YIHR: Zaustaviti linč protiv pekare “Roma” u Borči

YIHR: Zaustaviti linč protiv pekare “Roma” u Borči

Danas 28.04.2019
Inicijativa mladih za ljudska prava (YIHR) najoštrije je osudila nasilje i pretnje linčovanjem nad zaposlenima i vlasnikom pekare “Roma” u beogradskom naselju Borča, a koja je u subotu 27. aprila bila “pod opsadnim stanjem huligana koji su… »
Vlasnik pekare u Borči: Ja sam Đura, ovo je moja država

Vlasnik pekare u Borči: Ja sam Đura, ovo je moja država

RTV 28.04.2019
BEOGRAD - Mon Gjuraj, vlasnik pekare "Roma" u Borči ispred koje je u subotu održan protest, kaže da živi osam godina u tom beogradskom naselju, a povodom jučerašnjih dešavanja sugrađanima se obratio video-snimkom koji je jedna korisnica Tvitera… »
Inicijativa mladih povodom incidenta u Borči: Zaustaviti linč, tužilaštvo da reaguje

Inicijativa mladih povodom incidenta u Borči: Zaustaviti linč, tužilaštvo da reaguje

Blic 28.04.2019
Inicijativa mladih za ljudska prava najoštrije je danas osudila nasilje i pretnje linčovanjem zaposlenih i vlasnika pekare "Roma" u beogradskom naselju Borča, za koju navodi da je u subotu, 27. aprila, bila pod opsadom huligana, i zatražila hitnu… »
Građanska Vojvodina o napadu na pekaru: Zaustaviti eskalaciju sukoba, sramno nečinjenje države

Građanska Vojvodina o napadu na pekaru: Zaustaviti eskalaciju sukoba, sramno nečinjenje države

Beta 28.04.2019
Koalicija nevladinih organizacija Gradjanska Vojvodina najoštrije je danas osudila "nacionalističko divljanje desničara" ispred pekare čiji je vlasnik albanske nacionalnosti i pozvala javnost da aktivno reaguju na ovakve napade kako bi se zaustavila… »
Organizacije: Besraman napad desničara u Borči, država hitno da reaguje

Organizacije: Besraman napad desničara u Borči, država hitno da reaguje

N1 Info 28.04.2019
Koalicija nevladinih organizacija Građanska Vojvodina, Inicijativa mladih za ljudska prava i nekoliko stranaka su najoštrije osudili jučerašnji skup i ponašanje desničara ispred pekare "Roma" u Borči, čiji je vlasnik albanske nacionalnosti, i… »
Videnović: Patriotizam nije poziv na linč

Videnović: Patriotizam nije poziv na linč

Danas 27.04.2019
Narodna poslanica demokratske stanke Maja Videnović najoštirje je osudila današnje „divljačke“ napade na vlasnika pekare u Borči, ocenivši ih kao zastrašivanje i ohrabrivanje linča. Nekoliko desetina gradjana okupilo se danas ispred pekare… »

Vesti dana »