Povezane vesti
Naruhito zvanično postao novi japanski car
Slobodna Evropa 30.04.2019
Naruhito stariji sin dosadašnjeg cara Akihita i zvanično je postao 126. japanski car čime je počela nova era nazvana Reiva, što znači mir i harmonija. Od ponoći po lokalnom vremenu Japan je ušao u novu eru sa Naruhitom. Njegov otac Akihito danas je… »
Japanski car Akihito predao tron starijem sinu
Novi magazin 30.04.2019
Japanski car Akihito danas je predvodio glavnu ceremoniju kojom je abdicirao sa Prestola hrizantema i tron predao starijem sinu Naruhitu, što je prva adbikacija cara u Japanu u poslednjih 200 godina. Akihito ostaje car do ponoći po lokalnom vremenu i od… »
Japanski car Akihito abdicirao, tron predao sinu Naruhitu
N1 Info 30.04.2019
Vladavina japanskog cara Akihita danas se završava abdikacijom suverena koji je predao tron starijem sinu Naruhitu, što je prva abdikacija cara u poslednja dva veka. Japanski car Akihito predvodio je glavnu ceremoniju kojom je abdicirao sa Prestola… »
Japanski car Akihito danas odlazi sa prestola
Radio 021 30.04.2019
Vladavina japanskog cara Akihita danas se završava abdikacijom suverena koji predaje tron starijem sinu Naruhitu, što je prva abdikacija cara u poslednja dva veka. Akihito će danas završiti vladavinu dugu više od 30 godina koja je predstavljala simbol… »
Vesti dana »
Zelenski: Pripremamo se za nove razgovore sa SAD; raste broj žrtava u napadu na Kijevsku oblast
RTS pre 2 satajoš 47 povezanih
MUP: Ugašen požar u selu Lukovo, vatrogasci odbranili nekoliko desetina kuća, imanja i useva
Jugmedia pre 1 satjoš 27 povezanih
Nepal: Broj žrtava raste, odluka direktora spasila 900 učenika od poplava
BBC News pre 1 satjoš 32 povezane






