Povezane vesti
Prava radnika danas
RTK 01.05.2019
U znak sećanja na dan kada su radnici u Čikagu štrajkom i protestima počeli da se bore za osmočasovno radno vreme, širom sveta se obeležava Međunarodni praznik rada – Prvi maj. U našoj zemlji od 1945.godine 1. Maj je ustanovljen za državni praznik, a taj… »
Praznik rada u brojevima: U SAD se godišnje radi 1.780 sati, a u Austriji 1.487 sati
Telegraf 01.05.2019
Osam sati rada, osam sati odmora i osam sati slobodnog vremena. Danas se obeležava Praznik rada. Na taj dan održane su demonstracije radnika u Čikagu. Oko 40.000 radnika je tada protestvovalo ističući svoje zahteve u simbolu tri osmice: osam sati rada… »
1. maj u Srbiji: “Bolje ići na roštilj, nego ići za korumpiranim sindikalistima”
Južne vesti 01.05.2019
Ni ovog 1. maja nema masovnijih radničkih protesta po Srbiji, ali ima tradicionalnih uranaka. Ipak, novinar Dojče Velea Nemanja Rujević objašnjava da srpskim radnicima ne treba zamerati što će pre otići na roštilj ili piknik, nego sa korumpiranim… »
Danas je Prvi maj - Međunarodni praznik rada
Glas Zapadne Srbije 01.05.2019
Međunarodni praznik rada - Prvi maj obeležava se širom sveta u znak sećanja na dan kada su radnici u Čikagu štrajkom i protestima počeli da se bore za osmočasovno radno vreme. Praznik rada obeležava se 1. maja, na dan kada su radnici u Čikagu 1886… »
Vesti dana »
RHMZ izdao hitna upozorenja na pljuskove i grad, nevreme već zahvatilo Beograd
Naslovi.ai pre 13 minutajoš 23 povezane
Preminuo Lindzi Grejem: Bio je Trampov bliski saveznik i zagovornik oštrog pristupa prema Iranu
Mondo pre 17 minutajoš 12 povezanih
Udruženje Krokodil: Ko je sledeća meta nasilja posle Vladimira Arsenijevića?
Radio 021 pre 27 minutajoš 4 povezane






