Povezane vesti

Papa Franja razgnevio Hrvate! Traže odvajanje od vatikana! "Neću kanonizovati Stepinca! Pitao sam patrijarha Irineja za…

Papa Franja razgnevio Hrvate! Traže odvajanje od vatikana! "Neću kanonizovati Stepinca! Pitao sam patrijarha Irineja za…

Pravda 08.05.2019
“Istorijski slučaj je ovaj: kanonizacija Stepinca. Stepinac je čovek s vrlinama. To je Crkva izjavila time što ga je proglasila blaženim. Može ga se moliti. On je blažen. Ali u određenom trenutku procesa kanonizacije došlo se do nerazjašnjenih… »
Papa Franja o Stepincu: "Ne znam čemu bi služilo proglašenje Stepinca za sveca"

Papa Franja o Stepincu: "Ne znam čemu bi služilo proglašenje Stepinca za sveca"

Blic 08.05.2019
Papa Franja je, povodom proglašenja svecem Alojzija Stepinca, izjavio da ne zna čemu bi služilo proglašenje za sveca, ako istina tu nije jasna. On je to rekao u avionu novinaru HRT-a, na povratku iz posete Bugarskoj i Severnoj Makedoniji. - Stepinac… »
Izjavom o Stepincu papa uznemirio hrvatsku javnost

Izjavom o Stepincu papa uznemirio hrvatsku javnost

Dnevnik 08.05.2019
ZAGREB: Izjava papa Franje da ne zna čemu bi služilo proglašenje Alojzija Stepinca svecem, ako istina o njemu nije jasna, i da je zato o tom emorao da traži pomoć patrijarha SPC Irineja, uznemirila je hrvatsku političku scenu, posebno desničare… »
Papa Franja tražio pomoć patrijarha Irineja u vezi kanonizacije Stepinca

Papa Franja tražio pomoć patrijarha Irineja u vezi kanonizacije Stepinca

Danas 08.05.2019
Papa Franja izjavio za Večernji list da se još izučava istorija pre nego što bi se kardinal Stepinac proglasio svetim, navodeći da je u određenom trenutku procesa kanonizacije došlo do nerazjašnjenih istorijskih tačaka i da je kako bi odlučio… »
Papa o proglašenju Stepinca svecem: Istina nije jasna

Papa o proglašenju Stepinca svecem: Istina nije jasna

SEEbiz 08.05.2019
VATIKAN - Od kanonizacije kardinala Alojzija Stepinca do daljnjega neće biti ništa - proizlazi to iz razgovora HRT-ovog dopisnika Silvija Tomaševića s papom Franjom, koji je vođen u avionu, na povratku s trodnevnog posjeta Bugarskoj i Sjevernoj… »

Vesti dana »