Povezane vesti

Vučić: Patrijarh razumeo da neko mora da donosi teške odluke

Vučić: Patrijarh razumeo da neko mora da donosi teške odluke

Slobodna Evropa 13.05.2019
Mislim da je patrijarh Irinej razumeo da neko mora da donosi teške i ovozemaljske odluke, izjavio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić u ponedeljak, nakon razgovora koji je imao sa vrhom Srpske pravoslavne crkve (SPC), u okviru redovnog zasedanja… »
Vučić na Saboru SPC: Govorio sam o svemu onome što tišti naš narod

Vučić na Saboru SPC: Govorio sam o svemu onome što tišti naš narod

RTS 13.05.2019
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je na Saboru SPC govorio otvoreno o svemu i da je izneo svoje brige. Nastavićemo da radimo u najboljem interesu Srbije i na otvaranju novih fabrika i puteva, istakao je Vučić. Naš predsednik se junački… »
"Pred nama je težak period": Vučić posle razgovora sa vladikama: Crkva ima svoje stavove, bitno je da ih čujemo - makar…

"Pred nama je težak period": Vučić posle razgovora sa vladikama: Crkva ima svoje stavove, bitno je da ih čujemo - makar…

Blic 13.05.2019
Predsednik Aleksandar Vučić je na poziv patrijarha Irineja danas došao u Patrijaršiju na sednicu redovnog godišnjeg zasedanja Svetog arhijerejskog sabora Srpske pravoslavne crkve nakon čega je u obraćanju medijima je precizirao da se razgovaralo… »
Patrijarh Irinej: Ocena Sabora je da se Vučić junački bori

Patrijarh Irinej: Ocena Sabora je da se Vučić junački bori

Novi magazin 13.05.2019
Poglavar Srpske pravoslavne crkve patrijarh Irinej, izjavio je nakon obraćanja predsednika države Aleksandra Vučića Saboru u Patrijaršiji, da svi vide da se Vučić "junački bori za državu, narod i Kosovo" i da je to njegov i stav Sabora. Poglavar… »
Vučić: Zabrinut sam, umre nam 104 čoveka dnevno

Vučić: Zabrinut sam, umre nam 104 čoveka dnevno

Mondo 13.05.2019
"Jedan vladika je rekao - šta god uradiš, bićeš kriv!", rekao je predsednik Aleksandar Vučić nakon sednice redovnog godišnjeg zasedanja Svetog arhijerejskog sabora SPC. Foto: Tanjug/Dimitrije Goll Predsednik Srbije izjavio je nakon sednice Sabora… »
Vučić: Izneo sam pred Sabor sve svoje brige, patrijarh me je razumeo

Vučić: Izneo sam pred Sabor sve svoje brige, patrijarh me je razumeo

N1 Info 13.05.2019
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je na Saboru Srpske pravoslavne crkve (SPC) "izneo sve svoje brige" koje je patrijarh Irinej, kako je rekao, dobro razumeo. Izvor: N1 "Patrijarh je odlično razumeo kao što ja razumem njegovu brigu i… »
Vučić posle Sabora SPC: Neko mora da donosi ovozemaljske odluke; Irinej: Ne sumnjamo u dobre namere predsednika Srbije

Vučić posle Sabora SPC: Neko mora da donosi ovozemaljske odluke; Irinej: Ne sumnjamo u dobre namere predsednika Srbije

Večernje novosti 13.05.2019
Predsednik Aleksandar Vučić prisustvovao je, na poziv patrijarha Irineja, sednici redovnog godišnjeg zasedanja Svetog arhijerejskog sabora Srpske pravoslavne crkve. Predsednik Aleksandar Vučić prisustvovao je sednici redovnog godišnjeg zasedanja… »
Patrijarh Irinej o Kosovu: Neizvesno je, nadamo se u Boga i istoriju

Patrijarh Irinej o Kosovu: Neizvesno je, nadamo se u Boga i istoriju

Vesti online 13.05.2019
"Stanje na KiM je vrlo teško i veoma je neizvesno kako će se pronaći rešenje za pitanje Kosova i Metohije", rekao je patrijarh Irinej posle sednice redovnog godišnjeg zasedanja Svetog arhijerejskog sabora Srpske pravoslavne crkve. Naša ljubav… »
Vučić na Saboru SPC

Vučić na Saboru SPC

RTS 13.05.2019
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, na poziv patrijarha Irineja, prisustvovao je sednici redovnog godišnjeg zasedanja Svetog arhijerejskog sabora Srpske pravoslavne crkve. Zasedanju Sabora SPC, u Patrijaršiji, prisustvovao je i predsedavajući… »
Vučić stigao na sednicu Sabora SPC

Vučić stigao na sednicu Sabora SPC

Danas 13.05.2019
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je u Patrijaršiju gde će prisustvovati današnjem zasedanju Svetog arhijerejskog sabora Srpske pravoslavne crkve (SPC). Na sednicu Sabora Vučić je došao na poziv patrijarha Irineja, a sa vladikama će, kako… »
Pritisci na protivnike Vučićevog obraćanja

Pritisci na protivnike Vučićevog obraćanja

Danas 13.05.2019
Pred današnji dolazak Aleksandra Vučića i Milorada Dodika u Patrijaršiju u Beogradu Iako pojedini beogradski mediji najavljuju da će se predsednik Srbije Aleksandar Vučić i predsedavajući tročlanog Predsedništva BiH Milorad Dodik danas obratiti… »
Biševac: Država kupuje podršku SPC, a Crkvi odgovara da se o svemu pita

Biševac: Država kupuje podršku SPC, a Crkvi odgovara da se o svemu pita

N1 Info 13.05.2019
Normalno je da SPC bude konsultovana o rešavanju problema na Kosovu, kao i da pokušava da ima što veću ulogu u društvu, ali nije normalno da se izjašnjava baš o svim političkim pitanjima - to je preterano, ali tu nije problem SPC, već to što joj… »
Vučić: Na Saboru ću odgovoriti na sve neistine

Vučić: Na Saboru ću odgovoriti na sve neistine

Večernje novosti 13.05.2019
Predsednik Aleksandar Vučić danas pred arhijerejima o Kosmetu i odnosu države prema crkvi. PONOSAN sam što ću imati priliku da danas prisustvujem Saboru SPC na kojem će se govoriti o Kosovu i Metohiji, poziciji Srbije i odnosu države prema crkvi… »

Vesti dana »