Povezane vesti

Umetnik s tajnom, Mihailo Miša Janketić: Gatara mi prorekla slavu

Umetnik s tajnom, Mihailo Miša Janketić: Gatara mi prorekla slavu

Vesti online 15.05.2019
Čuveni glumac Mihailo Miša Janketić preminuo je 15. maja u 80. godini života. Prisećamo se kako je bard našeg glumišta govorio o svom životu u ispovesti za "Vesti". Tek sam krenuo u školu kada je mi je jedna čergarka gledala u dlan i rekla mojoj… »
Odlazak legende Miša Janketić - glumački knjaz, kralj i maršal (foto+video)

Odlazak legende Miša Janketić - glumački knjaz, kralj i maršal (foto+video)

Večernje novosti 15.05.2019
U Beogradu, u 81. godini, preminuo bard jugoslovenske i srpske scene Mihailo Miša Janketić (1938 - 2019). Rada Đuričin: Izuzetan partner, uvek pun podrške i dobre volje. OTIŠAO je naš knjaz Miloš, kralj Nikola, vojvoda Živojin Mišić, Marko… »
Miša Janketić biće sahranjen u Aleji zaslužnih građana

Miša Janketić biće sahranjen u Aleji zaslužnih građana

Vesti online 15.05.2019
Dramski umetnik Mihailo Miša Janketić biće sahranjen u subotu, 18. maja, u 15 sati u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju, saopštilo je Jugoslovensko dramsko pozorište. Opelo počinje u 14.30 sati, a prethodno će od 12 časova u Jugoslovenskom… »
Kolege se opraštaju: Pera Božović: "Znao sam da je u bolnici, žao mi ga je kao brata", a Mira Banjac u suzama šalje…

Kolege se opraštaju: Pera Božović: "Znao sam da je u bolnici, žao mi ga je kao brata", a Mira Banjac u suzama šalje…

Blic 15.05.2019
Od glumca Mihaila Miše Janketića koji je preminuo danas u svojoj 80. godini života u Beogradu kolege i prijatelji oprštaju se dirljivim rečima. Miša Janketić je ostavio neizbrisiv trag na našoj pozorišnoj i filmskoj sceni, a svi su složni u tome… »
Glumac ne umire od smrti, već kad prestane da igra: Zbog ovih reči Miša Janketić je bio veliki čovek kojeg su svi…

Glumac ne umire od smrti, već kad prestane da igra: Zbog ovih reči Miša Janketić je bio veliki čovek kojeg su svi…

Kurir 15.05.2019
Glumački bard Mihailo Miša Janketić preminuo je danas u 81. godini. U raskošno bogatoj karijeri odigrao je preko stotinu uloga u pozorištu, najviše u svom Jugoslovenskom dramskom. Ogroman trag ostavio je i na filmu, televiziji i radiju. Miša je… »
Sa 12 je pevao pesmu o siročetu koje je dozivalo majku: Imao je putujuće pozorište kad mu je ona gledala u dlan... Posle…

Sa 12 je pevao pesmu o siročetu koje je dozivalo majku: Imao je putujuće pozorište kad mu je ona gledala u dlan... Posle…

Kurir 15.05.2019
Proslavljeni glumac Mihailo Miša Janketić preminuo je danas u Beogradu u 81. godini. U bogatoj karijeri odigrao je preko stotinu uloga u pozorištu, najviše u svom Jugoslovenskom dramskom. Glumačku karijeru je započeo kao pevač. U početku je pevao… »
Petar Božović tuguje za mišom janketićem: Žao mi ga je kao brata! Ostavio je neizbrisiv trag...

Petar Božović tuguje za mišom janketićem: Žao mi ga je kao brata! Ostavio je neizbrisiv trag...

Kurir 15.05.2019
Mihailo Miša Janketić je preminuo danas, u 81. godini života. Njegove kolege su neutešne, svi dele tugu i pokušavaju da prihvate da legende više nema. "Znao sam da je bio bolestan i da je u bolnici. Šta da vam kažem? Žao mi ga je kao brata. Miša… »
Srce mi se steglo! Odlaze nam najveći i neponovljivi: Glumci i kolege u dubokoj tuzi opraštaju se od Miše Janketića! Bila…

Srce mi se steglo! Odlaze nam najveći i neponovljivi: Glumci i kolege u dubokoj tuzi opraštaju se od Miše Janketića! Bila…

Kurir 15.05.2019
Proslavljeni glumac Mihailo Miša Janketić preminuo je danas u Beogradu u 81. godini. Ostavio je neizbrisiv trag u srpskoj i jugoslovenskoj kinematografiji, a kolege i prijatelji se opraštaju od velikog glumca. Miloš Biković Velika čast je bila… »
Preminuo Miša Janketić velikan srpskog glumišta

Preminuo Miša Janketić velikan srpskog glumišta

RTV 15.05.2019
BEOGRAD - Danas je u Beogradu u 80. godini preminuo jedan od najvećih srpskih i jugoslovenskih glumaca Mihailo Miša Janketić. U raskošno bogatoj karijeri odigrao je preko stotinu uloga u pozorištu, najviše u svom Jugoslovenskom dramskom. Ogroman… »
Preminuo glumac Mihailo Miša Janketić

Preminuo glumac Mihailo Miša Janketić

Dnevnik 15.05.2019
Jedan od najvećih srpskih i jugoslovenskih glumaca Mihailo Miša Janketić preminuo je u 81. godini, saopštio je JDP, a prenela Radio televizija Srbije. Ostvario je brojne velike uloge u pozorištu, na filmu i televiziji. Diplomirao je glumu na… »
Preminuo glumac Mihailo Miša Janketić

Preminuo glumac Mihailo Miša Janketić

N1 Info 15.05.2019
Jedan od najvećih srpskih i jugoslovenskih glumaca Mihailo Miša Janketić preminuo je danas u Beogradu, saopštilo je Jugoslovensko dramsko pozorište (JDP). U bogatoj karijeri odigrao je preko stotinu uloga u pozorištu, najviše u svom Jugoslovenskom… »

Vesti dana »