Povezane vesti

Šarčević: Nadam se da je kombinovani test bezbedan

Šarčević: Nadam se da je kombinovani test bezbedan

Slobodna Evropa 19.06.2019
Mladen Šarčević, ministar prosvete u Vladi Srbije izjavio je da je bezbedan kombinovani test koji osnovci danas polažu za upis u srednje škole. „Danas jeste bezbedan test. Nadam se da jeste“, rekao je Šarčević na pitanja Radija Slobodna… »
Prijemni za srednje škole, hapšenje i novi protest: Ko je odgovoran za „curenje“ testova

Prijemni za srednje škole, hapšenje i novi protest: Ko je odgovoran za „curenje“ testova

Južne vesti 19.06.2019
BBC Protest je održan u utorak i sredu Dan pošto su „procurili" testovi iz matematike, policija je saopštila da je uhapsila osumnjičenog za krađu zadataka iz štamparije. On se sumnjiči da je koristeći nepažnju kolega, ukrao test i otišao u… »
Počeo kombinovani test malim maturantima: Šarčević kaže da je test bezbedan

Počeo kombinovani test malim maturantima: Šarčević kaže da je test bezbedan

Telegraf 19.06.2019
Šarčević je rekao da je premijerki i predsedniku Srbije ponudio svoju blanko ostavku, ali da su ga oni podržali u njegovom radu. Jutros 9 časova počeo je kombinovani test za učenike koji su završili osnovnu školu, a ministar Mladen Šarčević… »
Osećam moralnu odgovornost ali zašto bih podneo ostavku

Osećam moralnu odgovornost ali zašto bih podneo ostavku

Politika 19.06.2019
Ministar prosvete Mladen Šarčević izjavio je danas da oseća moralnu odgovornost što je test iz matematike dospeo u javnost, ali je upitao zašto bi podneo ostavku kad je otkriveno gde je problem. On je prilikom obilaska Osnovne škole „Vuk… »
Osmaci protestovali ispred Gradske i Školske uprave Kruševac, traže poništavanje ispita

Osmaci protestovali ispred Gradske i Školske uprave Kruševac, traže poništavanje ispita

Danas 19.06.2019
Oko 150 svršenih osnovaca iz većine gradskih osnovnih škola u Kruševcu protestovalo je danas ispred Gradske i Školske uprave tražeći da ove godine završni ispit bude poništen, a da se upis u srednje škole obavi na osnovu uspeha iz osnovne… »
Prijemni za srednje škole: Ko je odgovoran za „curenje“ testova

Prijemni za srednje škole: Ko je odgovoran za „curenje“ testova

Radio 021 19.06.2019
Osmaci su danas polagali kombinovani test, sutra je na redu matematika - iz drugog pokušaja. Getty Images Ko je kriv? Dan pošto su „procureli" testovi iz matematike, osmaci su polagali kombinovani test. U školske klupe će ponovo u četvrtak, 20… »
Šarčević: Moja ostavka je stalno tu

Šarčević: Moja ostavka je stalno tu

Danas 19.06.2019
Ministar prosveta Mladen Šarčević izjavio je da oseća moralnu odgovornost zbog odlaganja polaganja zavšnog ispita iz matematike, ali da ne vidi razlog zašto bi podneo ostavku „kad je problem otkriven“. On je rekao da je njegova ostavka “stalno… »
Šarčević: Premijerka i predsednik su me podržali

Šarčević: Premijerka i predsednik su me podržali

IndeksOnline 19.06.2019
BEOGRAD – Ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Srbije Mladen Šarčević izjavio je danas da oseća moralnu odgovornost jer su testovi iz matematike za malu maturu procureli u javnost, ali da to nije razlog za njegovu ostavku, jer je problem… »
Šarčević: Moja ostavka je stalno tu, dobio sam podršku predsednika i premijerke

Šarčević: Moja ostavka je stalno tu, dobio sam podršku predsednika i premijerke

N1 Info 19.06.2019
Ministar prosveta Mladen Šarčević izjavio je da oseća moralnu odgovornost zbog odlaganja polaganja testa iz matematike, ali da ne vidi razlog zašto bi podneo ostavku "kad je problem otkriven". Izvor: N1 "Pričam vam o lošem modelu i o tome da je sad… »
Šarčević o krađi testova iz matematike: Neko od direktora osnovnih škola je bio previše opušten

Šarčević o krađi testova iz matematike: Neko od direktora osnovnih škola je bio previše opušten

Blic 19.06.2019
"Neko od direktora osnovnih škola je bio previše "opušten" i nije pravilno pohranio testove u sef", izjavio je jutros ministar prosvete Mladen Šarčević u OŠ "Vuk Karadžić", komentarišući kako je došlo do krađe testova iz matematike zbog kojih… »
Ko je odgovoran za "curenje" testa iz matematike

Ko je odgovoran za "curenje" testa iz matematike

RTS 19.06.2019
Kako je došlo do propusta i ko je odgovoran za to što je procurio test iz matematike za malu maturu, pa je polaganje odloženo za četvrtak, utvrđuju policija i tužilaštvo. Prema izveštaju koji je dobio ministar prosvete Mladen Šarčević za sada… »
Šarčević: Roditelji da se ne igraju sudbinom svoje dece

Šarčević: Roditelji da se ne igraju sudbinom svoje dece

Radio 021 19.06.2019
Ministar prosvete Mladen Šarčević izjavio je danas da oseća moralnu odgovornost što je test iz matematike dospeo u javnost, ali je upitao zašto bi podneo ostavku kad je otkriveno gde je problem. On je prilikom obilaska Osnovne škole "Vuk… »

Vesti dana »