Povezane vesti

Održana Parada, premijerka Srbije dočekana pitanjem 'kako je živeti s povlasticama'

Održana Parada, premijerka Srbije dočekana pitanjem 'kako je živeti s povlasticama'

Slobodna Evropa 15.09.2019
"Ne odričem se svoga grada i voleo bih da se moj grad ne odriče mene. Voleo bih da poručim dečku da se ne odričem njega i voleo bih roditelje, ako gledaju, da zamolim da se oni ne odriču mene", poruka je Đorđa Živića iz Novog Sada sa Parade… »
Završena šetnja, počela žurka u parku Manjež

Završena šetnja, počela žurka u parku Manjež

Novi magazin 15.09.2019
Učesnici Parade ponosa u Beogradu stigli su večeras u park Manjež gde je posle šetnje centralnim gradskim ulicama počela žurka. Tokom šetnje nije bilo incidenata sem napete situacije i dobacivanja na raskrsnici Takovske ulice i Bulevara kralja… »
Kraljica Prajda: Niko nije slobodan dok nismo svi

Kraljica Prajda: Niko nije slobodan dok nismo svi

Novi magazin 15.09.2019
Jedna od kraljica Parade ponosa u Beogradu, Vlađana, izjavila je danas da se mišljenje sredine o LGBT zajednici ne menja zakonima, već delovanjem svakog pojedinca. Ona je učesnicima Parade ponosa ispred Skupštine Beograda kazala da predstavnici LGBT… »
Beograd se danas „Ne odriče“, Prajd kreće sa Slavije

Beograd se danas „Ne odriče“, Prajd kreće sa Slavije

Danas 15.09.2019
Beogradska Parada ponosa biće održana danas sa početkom u 17 časova na trgu Slavija, a učesnici će ove godine, pod parolom „Ne odričem se“, šetati do najvažnijih institucija u zemlji i ukazati na potrebu rešavanja problema pripadnika LGBT+… »

Vesti dana »