Povezane vesti

“Čišćenje” Marine Abramović u 6.23 ujutru u Muzeju savremene umetnosti (FOTO)

“Čišćenje” Marine Abramović u 6.23 ujutru u Muzeju savremene umetnosti (FOTO)

Danas 21.09.2019
Jedna od najznačajnijih srpskih umetnica Marina Abramović danas se nakon 44 godine obratila domaćoj javnosti i poželela im dobrodošlicu na izložbu koja prikazuje najznačajnija dela njenog bogatog opusa. Autorka se obratila prisutnima u 6.23… »
Retrospektivna izložba Marine Abramović u MSU

Retrospektivna izložba Marine Abramović u MSU

N1 Info 21.09.2019
Velika retrospektivna izložba "Čistač" Marine Abramović otvorena je u ranim jutarnjim časovima u Muzeju savremene umetnosti u Beogradu i traje sve do 20. januara 2020. godine. "Došla sam u Beograd otvorenog srca", kazala je umetnica. Retrospektivna… »
Marina Abramović: Balkan je prisutan u mnogim mojim radovima

Marina Abramović: Balkan je prisutan u mnogim mojim radovima

Beta 21.09.2019
Povodom otvaranja retrospektivne izložbe "Čistač", zakazanog za danas u 13 časova, Marina Abramović rano jutros se,  obratila domaćoj javnosti i poželela im dobrodošlicu na izložbu koja prikazuje najznačajnija dela njenog bogatog opusa… »
Retrospektiva Marine Abramović u Beogradu: Umetnik mora da čisti svoje radove

Retrospektiva Marine Abramović u Beogradu: Umetnik mora da čisti svoje radove

N1 Info 21.09.2019
Velika retrospektivna izložba "Čistač" Marine Abramović otvorena je u ranim jutarnjim časovima u Muzeju savremene umetnosti u Beogradu i traje sve do 20. januara 2020. godine. "Došla sam u Beograd otvorenog srca", kazala je umetnica. Izvor: N1 "Pre… »
Marina Abramović: Kada sam otišla iz ove zemlje, ja sam poletela, ali sada sam došla na svoje tlo

Marina Abramović: Kada sam otišla iz ove zemlje, ja sam poletela, ali sada sam došla na svoje tlo

Telegraf 21.09.2019
Ona se prisetila da je pre 44 godine poslednji put izlagala u Beogradu. - Nije zastrašujeće skočiti i poleteti, morate skočiti sa oblakodera i opasnost počinje kada treba da dotaknete tlo. Pre 44 godine, kada sam napuštala svoju zemlju, skočila sam… »

Vesti dana »