Povezane vesti

Otvorena izložba Marine Abramović u Beogradu: Došla sam na svoje tlo

Otvorena izložba Marine Abramović u Beogradu: Došla sam na svoje tlo

Politika 21.09.2019
„Da sam postala zvezda u dvadesetim ili tridesetim godinama, sada bih već bila mrtva. Uspeh je dolazio postepeno i nikada me nije promenio, jer sam uvek smatrala da je to prolazno”, kazala je umetnica. Hvala vam na ranom buđenju, obratila se Marina… »
Marina je živela u makedonskoj 33, a njen dečko preko puta: Zna da savija sarme, a na groblju je učila zbog samo jedne…

Marina je živela u makedonskoj 33, a njen dečko preko puta: Zna da savija sarme, a na groblju je učila zbog samo jedne…

Kurir 21.09.2019
Čuvena Marina Abramović prisetila se da je pre 44 godine poslednji put izlagala u rodnom Beogradu. Nakon toga izlagala je širom sveta, ali nikada nije pozvana u Srbiju sve dok to nije učinila premijerka Ana Brnabić, kada je došla na njenu izložbu u… »
Marina Abramović: Ja sam srpska umetnica (foto+video)

Marina Abramović: Ja sam srpska umetnica (foto+video)

Večernje novosti 21.09.2019
Marina Abramović u subotu otvorila retrospektivnu izložbu "Čistač", a prethodno, u cik zore, predstavila je domaćim i stranim medijima. NIJE zastrašujuće skočiti i poleteti. Možete skočiti sa oblakodera, opasnost počinje kada treba da dotaknete… »
Jutro sa Marinom: Otvaranje retrospektive "Čistač" u msu

Jutro sa Marinom: Otvaranje retrospektive "Čistač" u msu

Večernje novosti 21.09.2019
Marina Abramović, od 6.23 u Muzeju savremene umetnosti, će prvo medijima predstaviti retrospektivu "Čistač", koja će u 13 časova biti svečano otvorena. SA prvim vozilima gradske čistoće, krenuće u cik zore novinarske ekipe ka Ušću, gde će… »

Vesti dana »